Ужасни пъпки!!!

  • 875
  • 11
Бебо е само на 22 дни. преди около 10 дни по гърдичките му избиха ситни пъпчици,като обрив. Педито каза, че това било на хормонална основа, така се изчиствал женския хормон при момченцата и че след 3-4 дни ще му мине. Ама на другия ден бебо беше целия обринат с тая гадост. Мазахме го,както тя ни каза с един лосьон на A-Derma EXOMEGA с овесени протеини. В крайна сметка по тялото остана съвсем малко от пъпчиците, но сега са окупирали вратлето му и то как. все ми се струваше че намалят, но тая сутрин направо ми изкара акъла - големи пъпки и са плътно една до друга, направо,като мехурчета. Като кора са и се спусна и на раменцата му. И двете ни педиатърки са си изключили телефоните и нямам връзка с тях. Свекървата ми мрънка по телефона,че трябвало да го къпя с прясно мляко и морска сол та да се изпича, а млякото чистило всякви пъпки. Ама мен ми е жал да я моря тая нежна кожица с морска сол. Намазах го с Фусидин - нулев ефект. И сега,какво да го правя?
Виж целия пост
# 1
като не отговаря докторката ти извикай си някой частен да дойде да го прегледа.така ще си по спокойна като чуеш още един доктор
Виж целия пост
# 2
фусидин ползвах за екзема(без ефект),после фусикорд,клобедерм или универтан(и за подсечено)
но не предприемай съвети...като не знае никой какви са тези пъпчици
изчакай педи-той знае най-добре
Виж целия пост
# 3
В никакъв случай не къпи детето с морска сол и кажи на свекърва ти тя да се изкъпе с морска сол. Тези пъпчици по вратлето може да са от претопляне,  разсъблечи го малко да диша кожата. Провери и дрешките каква материя са защото може и от тях да се обрива, избери меки, памучни без етикети дрешки. А с какво да намажеш не мога да те посъветвам.
Виж целия пост
# 4
И моя син на 24 дни му избиха някакви ужасни пьпки. И беше сьбота или неделя не помня,та виках бьрза помощ,защото не знаех какво да правя. Биха му урбазон за всеки случай и ми дадоха Финистил да мажа. Обаче не минаха с това ,ами го мазах с Тридер-на антибиотична основа -на третото намзаване минаха. Но ми го изипса лекар. В крайан сметка се оказа,че бебетата в един период започват да се изчистват и при някой се образували такива обриви,които минавали от самосебе си. Ама аз на такива обяснения трудно вярвам та си вьрзах гащите с Тридерм-а. Повикай Бьрза помощ или частен лекар, не прави нищо сама,не се шашкай не е нищо странно,а  свекито я прати да пие една ракия барем се сети в кой век живее-сол и мляко на новородено. Тия сьс закон трябва да ги забранят.
Виж целия пост
# 5
Аз бих завела детето на кожен лекар. И на нас от 20-тия ден ни се появиха пъпчици и мажехме с разните кремчета, изписани от педиатъра, сега много ме е яд, че не съм го завела на кожен още тогава. Вече сме на почти 10 месеца, а пъпчиците се превърнаха в акне.
Виж целия пост
# 6
В нашия град до бърза помощ ще допра само ако сме наистина ама крайно зле. Като ги знам какви са доктори там - два пъти съм лежала в нашата болница та знам левите им ръчички. А се оказа че днес имало някакъв семинар на педиатрите и до 15 ч ще са там.
Дрешките на бебо са предимно памучни, но има и поларени, те дали го дразнят?
Наистина бебо много се поти. Страната на която спи винаги е потна и главичката и бузката и вратлето.
Виж целия пост
# 7
Бебо е само на 22 дни. преди около 10 дни по гърдичките му избиха ситни пъпчици,като обрив. Педито каза, че това било на хормонална основа, така се изчиствал женския хормон при момченцата и че след 3-4 дни ще му мине. Ама на другия ден бебо беше целия обринат с тая гадост. Мазахме го,както тя ни каза с един лосьон на A-Derma EXOMEGA с овесени протеини. В крайна сметка по тялото остана съвсем малко от пъпчиците, но сега са окупирали вратлето му и то как. все ми се струваше че намалят, но тая сутрин направо ми изкара акъла - големи пъпки и са плътно една до друга, направо,като мехурчета. Като кора са и се спусна и на раменцата му. И двете ни педиатърки са си изключили телефоните и нямам връзка с тях. Свекървата ми мрънка по телефона,че трябвало да го къпя с прясно мляко и морска сол та да се изпича, а млякото чистило всякви пъпки. Ама мен ми е жал да я моря тая нежна кожица с морска сол. Намазах го с Фусидин - нулев ефект. И сега,какво да го правя?

И ние от няколко дни имаме същия проблем но пъпките са само по лицето и.Педи каза че е възможно да прави алергия към млечните продукти  Cry или към млякото с което я храня Фризо(тъй като нямам почти никаква кърма)
Виж целия пост
# 8
Бебо е само на 22 дни. преди около 10 дни по гърдичките му избиха ситни пъпчици,като обрив. Педито каза, че това било на хормонална основа, така се изчиствал женския хормон при момченцата и че след 3-4 дни ще му мине. Ама на другия ден бебо беше целия обринат с тая гадост. Мазахме го,както тя ни каза с един лосьон на A-Derma EXOMEGA с овесени протеини. В крайна сметка по тялото остана съвсем малко от пъпчиците, но сега са окупирали вратлето му и то как. все ми се струваше че намалят, но тая сутрин направо ми изкара акъла - големи пъпки и са плътно една до друга, направо,като мехурчета. Като кора са и се спусна и на раменцата му. И двете ни педиатърки са си изключили телефоните и нямам връзка с тях. Свекървата ми мрънка по телефона,че трябвало да го къпя с прясно мляко и морска сол та да се изпича, а млякото чистило всякви пъпки. Ама мен ми е жал да я моря тая нежна кожица с морска сол. Намазах го с Фусидин - нулев ефект. И сега,какво да го правя?

И ние от няколко дни имаме същия проблем но пъпките са само по лицето и.Педи каза че е възможно да прави алергия към млечните продукти  Cry или към млякото с което я храня Фризо(тъй като нямам почти никаква кърма)

Аман от лекари,една пъпка да видят и вече хайде-алергия имате.Пъпките от алергия са предимно по меките части и сгънките на крайниците, освен това са доста червени и образуват плаки-така кажи на педи. При бебетата до 40-я ден се появява т.нар. " бебешки пубертет" ,т,е, бебето се чисти от майчините хормони. Моята бебка беше като крастава ,но полека отшумяха без да мажа с нищо специално(само овлажняващ крем на Нивеа). Дано отминат бързо!!! Hug
Виж целия пост
# 9
Много е лесно да се каже , че се чисти от хормоните и така да се отъват докторите ... Моят син от нищо не се е чистил за сведение ...
Много е важно кърмиш ли или сте на АМ ! Ако е второто е много вероятна алергия към белтъка .
И честно да ти кажа , така както го описваш си е атопичен дерматит.
Не помага А- Дермата , защото тя е поддържаща козметика . При по - тежки случаи се използват други препарати .
Разбира се без да го види лекар не става , но трябва да е специалист .
Това , че се чисти от нещо си всяка майка в кварталната градинка ще ти го каже  Confused
Морката сол много , ама много ще влоши положението .
Намери лекар , нямате ли частна болница в града ?
Виж целия пост
# 10
Задължително намери начин да се консултираш с лекар, при нас са получи нещо подобно и понеже ми беше второ реших, че е нещо като топлинен обрив като с първото. Ама накрая се мазахме с мазило с кортикостероиди, името беше нещо като дактакорт, големи притеснения бяха. В никакъв случай не прилагай бабини деветини.
Виж целия пост
# 11
И честно да ти кажа , така както го описваш си е атопичен дерматит.
Морката сол много , ама много ще влоши положението .
Това е и моето мнение.
Особено като се има предвид как се е изчистил на едно място и е избило на друго.
Дано да намериш лекар, който да може да ти помогне. Ако е алергия, много трудно ще намериш такъв. Направо е престъпно какви съвети дават някои педиатри и как не са в час.
Аз бих те посъветвала ако храниш с АМ, да минеш на Фризопеп и да махнеш всички непамучни материи около детето. Също гледай да го държиш по-леко облечено, децата с АД много се изнервят на горещината.
Ако кърмиш, спри млечните продукти и телешкото за известно време, нищо няма да ти стане.
На мен ми отне три седмици и престой в болницата, за да получа горните съвети. Педиатрите са възмутително некомпетентни по някои въпроси, чак яд ме хваща.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия