Как научихте бебо да спи в кошарата?

  • 1 098
  • 16
Моят син докато навърши 6 месеца спеше само в кошарата си.Никога не сме го приспивали или люляли-той просто лягаше там и заспиваше.Но...започнаха да ни никнат зъбките и всичко тотално се обърка.Приспивам го много трудно,само на ръце,и спи само до мен в леглото ми.Но вече не се издържа-събужда се по 15 пъти през нощта и понякога плаче.Това сигурно е така при много деца,но проблема е че той толкова много ме рита и притиска,че аз немога въобще да спя.Пробвам да го поставя в кошарката му-излизам от стаята или пък стоя при него,но така жално плаче,че пак го вземам.Че въпросът ми е-някоя мама да сподели как е научила своето детенце да спинка пак в неговото легло?
Виж целия пост
# 1
Не знам как става научаването. Голямата ми дъщеря беше някакво подобие на твоето дете. Спеше си между нас, и ни е ритала, и се е мятала. ИСтерични писъци посред нощите не искам слушам, съседите ми- още по- малко. Отказа се сама, малко преди на навърши три години.
МАлката е на 9м почти, тя пък само в кошарата си заспива, но ако с епробуди през нощта и не мога да я успокоя, я взимам. С ненаспиването съм свикнала от 4 години.
Ти ако искаш, пробвай да го "научиш"
Виж целия пост
# 2
Научих го, но става бавно и с търпение. Пробвала съм няколко пъти да го оставям да се нареве, но не ми издържат нервите. А и не подейства.
Значи започвах вечер след вечер да му давам мляко с шише, гушкам го и леко го оставям в кошарата докато си пие. Първите няколко пъти ревеше и съответно го взимам и се гушваме. След няколко опита спря да реве, после пък стоях надвесена над кошарата за да си мисли, че го гушкам (почти влизах вътре hahaha). Сега вече няма проблем, освен ако не го мъчи зъб или е болен. Цаката му е да го привикваш бавно и постепенно и без стрес за детето.
Виж целия пост
# 3
Не можеш да го научиш, когато детето се почувства готово само ще се "изнесе. Моят син едва от около месец спи сам в кошарата си и то само за следобедния си сън. През нощта все още се буди да хапва и предпочитам да спи при нас на спалнята.
Виж целия пост
# 4
Незнам как става - никога не взимаш детето да спи при вас.
Ние взимаме малкият само сутрин, докато се разбудим да се погушкаме.
Веднъж само е спал на спалнята с мен, но аз не мигнах - толкова се въртеше, че ме беше страх ако заспя да не го затисна или той да се търкулне на пода.
И моя син плаче от зъбки - избиват му 3 кучешки в момента. Давам хапчета "Дентокинд", успокояващ чай на Хип, а в най-тежките моменти - Панадол или Нурофен.
Ако си решила да спи в кошарата си - въоръжи се с твърдост и търпение, знаейки, че ще има нощи в които няма много да спиш. И не го приспивай на ръце  Naughty.
Виж целия пост
# 5
ние сме още малки и поне за сега си спи в креватчето, понякога я взимам сутрин да поспи при нас, но само ако и е по-трудно заспиването Simple Smile

записвам се да следя, че може и при нас да се получи  newsm78 след време
Виж целия пост
# 6
И ние сме така. От няколко месеца Алекс спи при нас. Заспива си в кошарата, а по някое време през нощта, когато започне да хленчи и да се върти, го взимам при нас. Знам, че е лош навик и че трудно ще го откажа, но поне се наспиваме. А относно ритането - и рита, и се върти, навира се в нас, качвал се е върху баща си насън, редовно се качва да спи на неговата възглавница...
Виж целия пост
# 7
Ние до 4 мес си спяхме в креватчето и изведнъж какво стана: Не иска там и дори и при нас си мрънка и реве Rolling Eyes Мъчат ни зъбки.... изчаквам да е по спокоен за да опитвам пак да го уча да си спи там!
Виж целия пост
# 8
Преди седмица имах безумен зъбобол, който така се усилваше вечер, че сълзи ми избиваха, идваше ми да се търкалям по пода. Ако имаше нещо на света, което да може да ме успокои и някой да може да ми го даде, щях не да пищя, ами не знам какво, за да го получа. Този урок ми дойде много навреме, защото на малката и предстои да започнат да и никнат зъбките. Така че каквото ми е по силите ще направя, за да я облекча.
Това ми е и съвета към теб. Със сигурност на детето му е по-зле, то не се събужда от кеф по 15 пъти, нито плаче от радост.
Казват, че първите зъби и кътниците растат най-болезнено, опитай се да правиш каквото можеш, за да го успокояваш в тези моменти, а когато не го боли нищо, няма да те рита и събужда.
Виж целия пост
# 9
В периода докато я кърмех / това продължи почти година/ заспиваше на гърдата ми при вечерното кърмене. След това обаче я оставях до мен на спалнята, докато заспи и послех я местех в кошарката. На обяд заспиваше по същия начин. Едва към 1 г. и 8 м. и то когато бяхме на морето, дъщеря ми прояви интереса да заспива сама /кошарата я носехме с нас/. След като се прибрахме в София пак искаше да спи при нас, но аз започнах да слагам доста меки играчки в леглото, за да й задържа вниманието. Така тя се научи да гушка едно куче и да заспива сама.
Виж целия пост
# 10
Никога не е спяла при нас. Винаги е била сама в кошарата. Радвам се, че съм подходила по този начин, защото иначе може да изкара в нашето легло до 2-ри клас  Mr. Green/както е при съседите/.Смятам, че е грешка бебето да се учи да спи при родителите.
Виж целия пост
# 11
Просто никога не съм люшкала, тръскала, клатила, носила, пяла, разказвала приказки, разнасяла из вкъщи или позволявала да свикват с мисълта, че могат да спят другаде, освен в собствените си легла.
Виж целия пост
# 12
Въоръжи се с търпение .
Всичко само ще си дойде на мястото  Peace
Виж целия пост
# 13
Още от първия ден го сложихме в неговото креватче и винаги е спял там. Той пък не може да заспи другаде. Понякога се качва с възглавничката си (това си му е атрибута за заспиване. захлупва си главата с нея и заспива само така) и почва да се намества. Спи му се, прозява се, обаче все не може да се намести. Пет секунди на едната страна, пет секунди на другата... а не и така не ми е удобно...накрая слиза пак да играе. За да заспи трябва да го сложа в креватчето, да изляза от стаята и обикновено до няколко минути се е отнесъл и трябва само да го завия. Заради това и събота и неделя, когато е при някоя от бабите изобщо не спи следобед.
Виж целия пост
# 14
Когато и никнеха първите зъбки,също не искаше в кошарата,но това продължи около седмица и после нямахме проблеми.Може би е някакъв период и при вас Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия