Дали да продължавам с кърменето.....

  • 690
  • 12
След около месец ще ходя за 3 дни командировка  и се чудя, дали това да не е повода да отбия детето  newsm78 Има възможности и да не го правя, ако се прибирам всяка вечер . Ох, направо незнам  newsm78 Какво мислите по въпроса, какво бихте ме посъветвали...... Все някога ще трябва да  спрем, нали?!
Виж целия пост
# 1
решението е твое,но аз мисля,4е достатъ4но си кърмила.аз на твое място толкова не бих издържала.детето е голямо ве4е,няма такава нужда от кърмица и раздялата е добър и лесен повод за отбиване.
Виж целия пост
# 2
На тази възраст детето най-вероятно няма да се отбие за 3-дневно отсъствие, поне моето диване никак не му пречеше отсъствието ми и най-спокойно си суче, когато съм на линия и съответно също толкова спокойно не суче, когато ме няма.
Така че чисто практично - няма нужда да си усложяваш живота са прибиране всяка вечер, а като се върнеш, може да решавате в крачка дали да продължите.
Виж целия пост
# 3
Мисля че детенцето ти вече е доста големичко и му е време макар че може би няма да забрави толкова лесно какво е яло до сега и колко сладко е било.Но в крайна сметка ти решаваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
И аз съм  в същата дилема...няшият бандит е на 2г и 2мес. Мен ме тормози буденето всяка нощ поне по 2-3 пъти Tired
 Ей това ако мога по някакъв начин да преодолеем, ще го кърмя и до 5 годишен Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Аз никога не съм имала проблеми с искането-детето ми дори никога не си е искало-когато й дам, тогава яде. Нощното хранене го отказа сама като навърши 3 месеца. Когато реших да й махам сутрешното кърмене преди няколко месеца, просто й сложих шише в леглото и тя въобще не ме потърси. Обедното го махнах като тръгна на ясла преди 3-4 месеца ( но като сме си вкъщи през уикенда и досега й давам) и сме останали само на вечерното и то не че е някакво кърмене, ами по-скоро биберон за приспиване. Затова си мисля, че и няма да имам проблем с гърдите-едва ли биха се напрегнали, ако я отбия.
Т.е. давам й досега по мое желание, а не че съм принудена, защото детето е пристрастено и не мога да го отбия. Приятно ни е и на двете, не ми тежи, лесно ми е с приспиването и така, просто не съм виждала причина да  я отбия. Затова и сега се чудя какво да правя  newsm78
Виж целия пост
# 6
 newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 7
Като чета написаното от теб,разбирам,че детето ти е готово да се отбие,след като не си иска,а само ти предлагаш.Предлагам ти,като се върнеш от командировка да не и предлагаш и ако тя не си поиска,означава,че отбиването вече е факт.Но ми се струва,че по-скоро ти не си готова за това?Аз лично кърмя само,когато ни предстои припиване-всяка вечер и събота и неделя на обяд.Определено ме устройва,защото ако не я приспивам така,може да се мотае и цял час докато заспи,а иначе за минути е готова.За мен решението зависи изцяло от теб.Детето ти е готово за отбиване.Успех каквото и да решиш. Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Наистина май на тебе не ти се прекъсва...Разбирам те, защото и Румен не искаше сам допреди няколко седмици, спокойно можех да го отбия, все пак мина годината, но на мен ми беше тъжно. Сега почна да ми вдига блузата...
Виж целия пост
# 9
Ако бях на твое място не бих отбила,ако детео само не се отбие.  Peace
Виж целия пост
# 10
Мисля, че няма да имаш никакъв проблем с гърдите за три дена. Ако все пак почувстваш напрежение - знаеш  Peace
Колкото до това дали да продължаваш или да се възползваш от случая и да отбиеш - ще си прецениш когато се върнеш, но според мен И на тази възраст кърмата е незаменим имунологичен фактор, така че аз лично не си и помислям да отбивам. На теб кърменето не ти тежи, както и на мен - затова ми е лесно да говоря така (сори за буденето MTV    bouquet).
П.С. Не вярвам дребното да се отбие за тези три дни. Колкото до това, че не те търси - за мен това не е достатъчно сериозен аргумент за отбиване, поне не преди 3 годишна възраст.
Виж целия пост
# 11
Точно по същото време някъде и мен ме нямаше за 3 дни. Като се върнах продължи да си суче. Подхвана ме още от вратата.  Grinning
Виж целия пост
# 12
В крайна сметка май наистина няма да я отбия  Confused
Скоро,т.е. след тези 3 дни командировка, ще я местим да спи в нейната й детска стая самичка и реших, че ако я отбия, ще и се събере много  Sad По-добре, докато свиква с новата обстановка и с това, че е спи сама, да я кърмя и после по някое време да я отбия....
Снощи, между другото, за първи път в мое присъствие, заспа без кърмене. Просто видях, че много й и се спи и реших да се пробвам, сложих я в креватчето и тя откърти  Peace
Мъни, ти след 3г ли мислиш да отбиваш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия