Усещахте ли липсата не бебето след раждането?

  • 3 408
  • 109
В един разговор с една майка и спомних, колко трудно ми беше да се адаптирам в първите дни след раждането...Все чаках ,любимото ми ударче с краче, или вътреутробното хълцане...всичко което ми напоняше, че малкото човече е с мен..и това се изпари сякаш изведнъж...разбира се,че бях страшно щастлива че вече мога да видя и да си погаля детенцето...но мъчеше ме някаква носталгия.Интересно ми е дали при вас се е случвало нещо такова.дали това е част от следродилната депресия?
Виж целия пост
# 1
Не, радвах се, че е отвън  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Не, даже ми беше екстра, че вече не е в мен.
Виж целия пост
# 3
Усещах това, за което говориш, но за много малко време, най-вече седмицата, докато беше в кувьоза и още не го бях гушнала.
По-скоро част от следродилната депресия беше странното чувство, което ме налягаше от време на време, че това не е моето бебе, а някакъв непознат чужд организъм, което продължи по-дълго, но за щастие с времето си и това премина. Crazy
Виж целия пост
# 4
Ами при мен не е имало такова нещо, имах доста тежка бременност и  се чувствах ужасно накрая, непрекъснато гадене, повръщане, киселини и ужасно главоболие, а и този огромен и тежък корем sweating Така че бях много щастлива когато родих и се почувствах отново човек.
Виж целия пост
# 5
Когато се роди моето бебче беше с двойно увита пъпна връв около врата и го взеха и го сложиха в ковьоз за 5-6 дни. Cry За тези дни го видях 2 пъти за по 2-3 минути. Т.е. хем бях родила, хем бебчето го нямаше. Беше много трудно и мъчно. Забелязах, че всеки момент очаквах отвътре тупването на краченцето му, и хълцането му. Ръцете ми несъзнателно галеха корема ми.
Но това се промени когато Мони беше вече при мен Grinning и си го гушках.  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 6
И аз нямах търпение да приключи бременеенето и двата пъти. После пак ми се искаше да съм бременна Crazy
Виж целия пост
# 7
Да,и на мен ми липсваха ритничетата в корема.Може би защото ми донесоха бебка чак на 4я ден,но доста време след това исках пак да съм бременна.
Виж целия пост
# 8
Не, радвах се, че е отвън  Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 9
Aз родих много бързо и лесно и това още повече ме караше да си мисля че бебка е още в корема ми, но до 10 дни след раждането ме налегна депресия исках да си е у мен да си е малкото и сладко вързопче, не я давах на никой( не че сега е давам) Crazy
Виж целия пост
# 10
Не
Виж целия пост
# 11
Първите няколко дни наистина ми беше странно.Дори на моменти посягах инстиктивно да се погаля по корема и след това се сещах че бебчо вече е навън  Laughing Но чак да ми е липсвал- не.
Виж целия пост
# 12
Да,липсваше ми.Макар че,накрая вече нямах търпение да го видя,когато се роди се чувствах ''празна''.Липсваше ми самото чувство,корема....Но бързо ми мина.
Виж целия пост
# 13
Да, липсваше ми усещането и ми беше малко странно чувството за празнота в корема. Но и двата пъти имах много силно усещане за това, че бебетата ми са си мои - моментално се проявяваше.
По-скоро част от следродилната депресия беше странното чувство, което ме налягаше от време на време, че това не е моето бебе, а някакъв непознат чужд организъм, което продължи по-дълго, но за щастие с времето си и това премина. Crazy
Това ми стана интересно, защото рядко се чува и изразява, а реално се среща много често - точно чета в момента, че според психолозите и работещите с майки това е един от сигналите, че раждането е протекло различно от желанията и представите на майката (все едно какви причини са го наложили), което носи чувство на неудовлетворение и майката има нужда от време за приемане и преодоляване на тази травма. Много физически контакт помага за подновяване на връзката майка и бебе и за лекуване на емоционалните травми Hug
Виж целия пост
# 14
нищо не ми е липсвало от бременноста,радвах се че всичко приключи блогополучно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия