Не се храни добре

  • 842
  • 13
Здравейте, дъщеричката ми е на 3 месеца и 10 дни, и повече от месец не се храни добре.  Знам, че принципно трябва да изяжда 130мл  (+-10 мл), но при нас не се получава. Храня я на 3 часа, но и на 3,5 да я храня - същата работа. Ако не и направя мляко и да я подканя да яде, може цял ден да си стои без да гъкне. Иначе си е жизнена и веселичка, но това ме притеснява. Нормално ли е бебе на 3 месеца да се засища с 540 мл (дневно), а днес даже и толкова няма да се съберат  Tired . До скоро бяхме на Нутрилон, но предположих, че може да и е писнало  newsm78 и реших да го сменя с "Аптамил Имунофортис", в началото имаше малка промяна в апетита - повиши се, но сега е пак същото положението  Rolling Eyes .Преди сме имали такива периоди, но са били по 1-2 дни  и после апетита и се възстановява. А сега даже и сутрин, когато я храня в 5 ( не е яла от 20.00 часа) пак яде без апетит (поне хапва 100-тина мл). Вечер като я храня пък са едни ревове  ooooh! Във вторника сме на консултация и ще се види как вървят нещата, и дали наддава добре, както и ще се консултирам и с педито, но искам да прочета и вашите мнения (някакси нямам вяра само на педито)  Embarassed . Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 1
Според мен няма за какво да се притесняваш. Щом е жизнена, спокойна, спи си и е весела, значи се чувства добре. Щом се чувства добре, значи на този етап това количество й е достатъчно. Не се тревожи  Hug
Точно на тази възраст синът ми беше минал на трикратно хранене, което за тримесечно бебе уж било адски малко. Да, ама той толкова си искаше - ядеше в 10 сутринта 150мл, после чак в 16,30 200мл и след това в 4 сутринта още 150. И така откара цял месец. След това вдигна рязко количеството плюс, че мина на 5-кратно хранене за денонощието. Така че няма за какво да се притесняваш, следвай детенцето, то си знае добре  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Имахме подобен период. Накрая се оказа, не че не е гладен, просто го вече го мързи да смуче от биберон с две дупки. Купих му с три и изяжда два пъти повече. При вас може и да не е това проблемът, но аз да споделя...
Виж целия пост
# 3
Аз по това време кърмех моето, но едва ли е яло повече като се има впредвид, че на 6 месеца премина на АМ и ядеше по 120мл. Thinking
Ако си наддава, не се притеснявай! Peace
Виж целия пост
# 4
Според мен щом детето е жизнено и добре няма проблем. Може просто да е период. Peace
Виж целия пост
# 5
ikoseva, ако бебето е редовно в памперса, жизнено и не плаче (не е нервно) значи всичко е  наред. Недохранените бебета по принцип не акат редовно. И моя Руси беше така първия месец - мъка - ако не го събудя нямаше и да яде, даже не наддаваше добре. Ама сега (както знаеш) е ламя безподобна.

По принцип не знам защо си се спряла на Аптамил Имунофортис, но за злояди бебчета се препоръчва Миламил (пак е на Милупа) - бил много вкусен (не съм го пробвала). Аптамила много го развалиха и аз го спрях на моето дете, а има и други майки които се оплакват. Но това е мое виждане - не си длъжна да се съобразяваш с него. Ако се решиш да го смениш - допитай се до педиатъра все пак, но според мен няма да има проблем - има си схема за смяна на млякото, която сигурно вече знаеш  Hug

Също така, някои момиченца са една идея по злояди от момченцата. Опитай един ден да не я будиш, да видиш какво ще направи, кога ще се събуди и колко ще изяде. Не е изключено и да я мързи - на какъв биберон сте? И при нас се оказа това проблема - просто го мързеше да суче от гърда - много му беше трудно.
Виж целия пост
# 6
Ако бебчето наддава и е спокойно мисля че няма за какво да се притесняваш!И ние сме имали такива периоди,дори и в момента сме така,не е яла като хората от една седмица!Но си мисля че е или от зъбките или е някакъв период който ще отмине!Но най-добре е да се допиташ до педиатъра!
Виж целия пост
# 7
Пробвай с друго шише и биберон.
Може дупката да му е малка и да се изморява при сученето.
Виж целия пост
# 8
проблемът може да е в биберона,смени го
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички  Hug , на скоро сменях биберони точно по същата причина.  Лошото е, че чико нямат биберони с 2 дупки. Имат направо с 3, но момата не иска да пие от него - много бързо изтича и се дави  Thinking . Май ще се наложи да сменя марката пробно. Дано да е от това, че си представете какви количества АМ изхвърлям  ooooh! . Всеки път правя по 130 мл. с надеждата, че този път е много гладна вече, но ....  #Cussing out
Виж целия пост
# 10
Пробвай с  Авент, др.Браун....
аз смених всички видове, докато не открих, че на сина ми му допадат най-обикновенни и евтини шишета и биберони на Камера  Crazy.... Толкова пари преди това дадох за възможно "най-добрите", разбирай - най-скъпите шишета и биберони  Crazy
Смених силиконови, сплеснати биберони, с клапи против колики....ужас някакъв - едни почти не пускат мляко, други направо го изливат в утичката....
Виж целия пост
# 11
на моя приятелка детето е така от раждането,но си расте-явно толкова му трябва Wink
Виж целия пост
# 12
Ако си наддава добре и е доволна, значи толкова й трябва. А, впрочем, може би изкуствено се опитваш да й налагаш режим на хранене, който не отговаря на нейните естествени нужди (имам предвид по отношение на това през колко часа яде) и това да е нейния отговор... Бих ти предложила известно време (няколко дена) да опиташ да я храниш само когато тя поиска, каквото количество поеме - т.е, прави й доста повече, от колкото смяташ, че би изяла, за да видиш какви са естествените й нужди. На 3 месеца синът ми беше вече трайно на 5-кратно хранене (май към средата на 3-тия месец, не съм си записала - не очаквах, че се забравя!  Embarassed) , 5X150 мл + 5 лъжички. И ядеше вече през около 4 часа. И сега яде през толкова. (Ама по-големи количества, той си е лакомник). Ако се опитваш да й даваш, докато храна от предното ядене още е в стомахчето, ясно, че няма да има апетит, ще поема малко, а на следващото - пак същото. Опитай да не й налагаш ти да се сеща за ядене. Също така, не я буди сутрин. Освен другото, бебетата също си имат психология. Ако си мисли "Олеле, пак идва да ме тъпче...", едва ли ще започне да подхожда с охота към храненето. Ако има чувството, че "се стискаш" и няма да яде, ако не "се бори" за папото, ще си го цени...
Виж целия пост
# 13
Пробвай шишета Д-р Браун или Би Фрий  Peace

Между другото сънят е здраве и децата растат като спят, така че ако рожбицата наддава и расте видимо (а ти това няма как да не го разбереш) значи всичко е наред Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия