Въпрос за лазанята

  • 1 014
  • 13
Може да ми е глупав въпроса, ама до сега съм купувала само от замразените кори за лазаня на Мис Каприз, които се потапят във вряща вода, преди да се наредят. Сега взех някакви италиански, на които има само рецепти за сосовете, но не и какво се прави със самите кори...  newsm78 И те ли се бланшират, или направо се редят?  Thinking
Виж целия пост
# 1
има и от двата вида и трябва да го пиша на кутията.Ако са без варене соса трябва да е повече.Аз лично дори и тези без варене ги сварявам за 3-4мин ,защото плънката,която харесваме е суха/кайма,сирене и т.н/,така само наредам плънката ,поръсвам кашкавал и запичам
Виж целия пост
# 2
Уффф, де да знам от кой вид са?  ooooh! Ще им стане ли нещо, ако ги пльосна във водица първо!?
Лоша работа, ако се изложа, че ще имам гости...  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Искаш да кажеш от сухите кори,тези дето са в кутийка?
Аз винаги първо ги бланширвам.
Виж целия пост
# 4
Нищо няма да им стане, ако ги бланшираш малко. Зависи как ги харесваш повече - по-жилави или по-меки. Без варенето стават по-жилави, а сосът трябва да ти е поне 900 мл. (бешамел, например).
Виж целия пост
# 5
Ако са сухи, няма проблем бланширай ги .
Виж целия пост
# 6
Ако са сухи, няма проблем бланширай ги .

Задължително трябва да се бланшират, иначе си остават твърди.
Виж целия пост
# 7
мисля,че е по-добре да ги свариш,защото веднъж ми се случи брашното/или не знам какво е това/,в което бяха въргаляни за да не се слепял имаше дъх и така би премахнала и него,освен,че ще спестиш соса  Grinning
Виж целия пост
# 8
Никога не бланширАм. Редя направо, ства идеално  Peace
Виж целия пост
# 9
на самата кутия има упътване как се приготвя лазаня, дори рецепта за сос има. Сухите кори не се варят, заливат се обилно със Бешамел, и те се сваряват по време на печенето във фурната. Тайната е да плува в сос! И на дъното първо сос!
Виж целия пост
# 10
Да се отчета!   chef
Бланширах ги за всеки случай и лазанята стана чудна!  Grinning
Само че аз си я правя с един мой си сос, с който правя и спагети, че нещо не ми се бърка бешамел...
Благодаря на всички!   bouquet
Виж целия пост
# 11
Аз ползвам готови кори, винаги италиански. В темата за кухня от Италия има рецепта на Лени, много добра. Предварително не бланширам корите. Тайната в лазанята е /както е споделила Лени/ соса РАГУ и бешамела да са повече, така, че корите да плуват.
Успех
Виж целия пост
# 12
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188786.msg3903638#msg3903638

Ето линк към лазанята на Лени.
Виж целия пост
# 13
поздравления,аз също си правя сос подобен на спагетите,но с повече неща,нещо Бешамела не ми допада
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия