Как научихте децата си да заспиват сами?

  • 1 091
  • 27
Здравейте, мами!
Моята Калина много връщаше като бебе и тъй като, докато я носех не го правеше съм я научила да заспива на ръце.
Сега вече ми тежи и се мъча да я карам да заспива сама, но не иска.
Ако сте имали подобен проблем - как се справихте?
Виж целия пост
# 1
Амиии  Thinking вече сте големки и ще са доста усилия,аз никога не съм я носила на ръце или приспивала по друг начин освен в нейната си кошарка(давам млякото,слагам я вътре,давам бибата,загасям лампата и излизам от стаята).
Ще започнеш да си я слагаш в легълцето,ако трябва ще и пееш,ще и говориш,но ще бъдеш настоятелна,това е моят съвет  Hug
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Наистина вече сте големички и ще ви е доста трудно да се отучите. каката също я приспивах на ръце и като стана на 4м. започнах да си я оставям в креватчето, сядах до нея на земята и я потупвах по дупето и и пеех песнички и така се от учи.Може и вие да пробвате с песнички или да ти държи ръката, но при това положение оставаш без кръст.
Успех.
Виж целия пост
# 3
и мен ме вълнува същия въпрос,заспива на ръце или на гърда,трети вариант няма.Ще следя темата Peace
Виж целия пост
# 4
Ох какво да ти кажа - същото беше и при нас . Докато кърмех, научих дъщеря ми да заспива в ръцете ми  ooooh! И после нямаше друг вариант за заспиване - друсане и люшкане до припадък!  Crazy И на всичкото отгоре спи при нас на спалната  ooooh! ooooh! ooooh! Обаче започнах вместо да я държа, да я слагам легнала до мен, аз лягам до нея и я потупвам по дупето.Сега така заспива. Поне не ме кара да я държа (все пак вече е 14 кг Crazy) Моят съвет е да започваш бързо с отучването от ръце и научаването да заспива самичка, защото иначе ще станете като нас, а хич не е приятно да ти кажа.Слагай я в легълцето, потупвай, пей, кукуригай, но я отучи докато е време. Успех!  Hug
Виж целия пост
# 5
Аз нямам тоя проблем с малчо  Wink  Но може да се пробва да оставиш детенце в креватчето да се заиграе или да гледа TV примерно  Rolling Eyes  все някога ще се кротне, измори и ще заспи  newsm78 Просто трябва малко постоянство и да не го взимаш на ръце, примерно може да му  обръщаш внимание докато е в креватчето , да го милваш и т.н. но не и отново да го взимаш на ръце  Peace


Успех    bouquet
Виж целия пост
# 6
Моето беба не е носена на ръце,но доскоро спеше по 2пъти на ден и то заспиваше само ако я возиш в количката.След като заспи по-дълбоко аз я вадя и я слагам в легълцето.Много се чудех как ще се отучим да спим като я сложа директно в леглото? newsm78 Така реших че вече може да издържа за по 1спане и така след като се наобядва вече си мрънкя докато стане 14 часа да я сложа да спи.Слагам я в креватчето и за 5мин. е заспала самичка.Дано успееш скоро да я отучиш newsm10
Виж целия пост
# 7
Не сме имали този проблем.Тя дори не искаше да я гушкам,за да заспи.И така си свикна.При вас ще е по-трудно,че е по-голямка.Но с повечко воля и нерви ще успеете.Оставяй я в нейното легълце,стой до нея...пусни и телевизор,радио...сигурно ще плаче,но с времето ще свикне.Успех Peace
Виж целия пост
# 8
Не сме имали проблем. От самото начало Яна си заспива сама в нейното си легло, в нейната си стая Hug
Виж целия пост
# 9
До 3 мес заспиваше само на ръце, но един ден просто я сложих в креватчето с млякото, тя си го изяде и заспа. Оттогава е така. Е, не винаги заспива веднага, но винаги сама и в креватчето си
Виж целия пост
# 10
Все още не zаспива сама.Лягаме на пода до креватчето и и държим ръчичката.След около 10 минути е zаспала. Flutter
Виж целия пост
# 11
И заща трябва да заспиват сами? newsm78
Аз обожавам ритуала на Сашо с милване по главичката преди заспиване Peace
Виж целия пост
# 12
Сега е  на 3г и 6м и все още си лягам на моето легло, до като заспи.
Не ми пречи, ако трябва да съм честна.
Виж целия пост
# 13
Беше на една годинка, когато го приместихме в самостоятелна спалня. Няколко дена го приспивах, за да свикне с обстановката, но в интерес на истината  много лесно привикна да заспива сам вечер. Проблем ни беше следобедния сън. Месеци ми бяха необходими за да го науча да заспива сам. Доста трудно стана.
Виж целия пост
# 14
Никога не съм се стремяла да му наложа нещо. До към 5-6-ия месец си заспиваше самичък. После не искаше и го приспивах до скоро на ръце - и предиобед и следобед и вечер. Никога не ми е пречило, дори напротив, доставяше ми невероятно удоволствие. От около месец, сам прояви инициатива да си заспива самичък и сега вече не иска на ръце. По принцип се водя по него. Ако иска ще го люшкам, ще пея, ще го нося, ако пък иска да е сам, ще му предоставя тази възможност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия