Дали проблема са газовете в корем4ето

  • 1 171
  • 15
Здравейте на вси4ки мами,
Аз съм майка на 4 месе4но бебе Вики. Много съм изморена и изтормозена от кърменето. Проблема е следния: От преди 2 месеца запо4на този проблем. Из4ела съм вси4ко за правилното кърмене и хранене на кърма4ката,но явно не ми стига тази информация.
На всяко кърмене бебето ми пла4е, запо4ва да су4е с голям апетит за около 5 мин, след това се по4ва проблема,тя запо4ва да се извива пуска зърното и по4ва да пла4е. Аз я вдигам да уригне,уригва и пак лягаме да се кърмим, пак 5 мин добре и после пак проблемана ново. Мислех си 4е е от силната струя в на4алото,но тя пла4е ве4е когато пие от задното мляко,а то не е нито силно нито бавно. Пробвах да сменя цицата но пак по4ва да се гър4и и да пла4е. Също пробвах от шише да и давам и пак така става,изпива около 60мл и се по4ва на ново. Не знам защо става така, единствено си мисля 4е може да е 4е детето има много газове в корем4ето. А тя е ве4е на 4 месеца, не е ли ве4е време когато болките от газове отшумяват? Моля дайте ми съвет ако можете. Сега се сетих 4е като я сложа да спинка по същия на4ин по4ва да се извива пак и да си върти глави4ката ту на едната ту на другата страна,рядко спи спокойно. Пробвах да и давам Infacol, Еспумизан и Gripe water,но нищо не действа. Confused
Виж целия пост
# 1
Виждам че сте почти на нашата възраст. Моето бебе от известно време не иска да суче и от двете гърди. Мръщи се, извива си главата и ръмжи докато суче. Не знам на какво се дължи, но си мисля че я дразнят зъбите. Може би и при вас е някакъв подобен проблем. Ние от самото начало си имаме любима гърда, но сега даже и от нея се сърди като суче. Яде ефективно 5 минути и после започва да се сърди. И да се уригне и да не се уригне пак се сърди.
Виж целия пост
# 2
При нас не мисля 4е са зъбки, то детето си има апетит голям,но след 5 мин су4ене нещо по4ва да я дразни или боли, пробваме пак да хапне, тя засуква с голямо желание,но само за 5 мин по някой път дори и за по малко.
Виж целия пост
# 3
Склонна съм да смятам, че са газове, защото друг отговор нямам Grinning
При нас се случи, когато бебка беше на два месеца...Сучеше спокойно 3-4 минути, след което започваше да пищи, да се гърчи и отказва гърда. В началото смятах, че я боли ръчичката от ваксинацията, но когато я поставях и на другата страна се повтаряше същото... Confused
Много мъчително беше, но приех, че за тези няколко минути издърпва достатъчно мляко...Само нощем се хранеше спокойно и аз я държах по много време на гърдите си, за да получат те тази стимулация, което не получаваха денем...Помня, че мятането и рева продължиха поне месец.
Сега е на почти на шест месеца и се храни съвсем спокойно...
Дано и при вас бързо отмине. На теб желая спокойствие. spoko
Виж целия пост
# 4
И при нас е така от две седмици. Гладен е ,но като започне да се храни яде малко, нервничи , оригва се и има още колики. Храним се и нощем ,защото през деня не успява да се нахрани достатъчно.
Виж целия пост
# 5
ние в на4алото се бяхме нау4или да не ядем нощем, но от както по4на този проблем се храним два пъти през ноща, в 3 и 5.
Виж целия пост
# 6
Ako някое бебе има подобни оплаквания както на моето бебе, съветвам ви да потърсите лекарска помощ. Днес ни поставиха диагноза Рефлукс, киселини в стомах4ето.
Виж целия пост
# 7
Гастроезофагеалния рефлукс не са киселини, Хери!
Той се наблюдава, когато стомашно съдържимо ( включително и стомашните киселини ), се предвижва обратно към хранопровода.
Сочи се като една от най-честите причини за повръщане в кърмаческа възраст.
До четвъртия месец и Калина след хранене връщаше обратно част от млякото. Просто при бебетата още не са затворени добре пътищата. След петия месец не й се е случвало.
Ако твоето бебче повръща е вероятна диагнозата, която са ви поставили, но не смятам, че на нея се дължи поведението му по време на кърмене. По-скоро съм склонна да мисля, че в бързината поглъща повечко въздух и тези мехурчета разтягат болезнено чревцата. Поне при нас беше така.
Бързо да се оправяте! Simple Smile
Виж целия пост
# 8
ХЕРИНКАТА като чета как описваш, как преминава едно ваше хранене, все едно аз съм го писала. При нас е същата работа, пробвала съм каквото и ти, нищо не помага. Единствено можеш да пробваш да кърмиш бебчето права или в полузаспало състояние, при нас единствено това помага.
А бебчето ти повръща ли че са ви сложили диагноза рефлукс?
Виж целия пост
# 9
Рефлуксът има различни форми - при тихата форма няма повръщане на бебето, но мляко и съответно стомашни киселини пак се връщат нагоре по хранопровода, което води до дразнене на лигавицата и съответните болки. Бебето бързо свиква да асоциира храненето с болките, които идват след това и се дърпа или самичко ограничава храненето в опит да избегне дискомфорта. Затова, когато е явно, че едно бебе не се чувства добре, оплакванията не минават с обичайните мерки и има отражение върху наддаването и желанието за хранене, е важно бебето да се види от специалист.
Виж целия пост
# 10
Не, моето бебе не повръща,но пък след хранене много се плюн4и. Както каза Хедра има и тиха форма на рефлукс, при която бебетата не повращат. 4етох в интернет 4е е добре при бебета с такива оплаквания да спят на повдигнато под глави4ката матрак и дори когато се сменя памперса е добре бебето да е леко повдигнато, също след хранене да се даржи поне 30мин изправено. Лошото е 4е може 4ак след 1 годишна възраст да отшумят болките не бебето,а моето по4ва петия месец сега.
Виж целия пост
# 11
Забравих да добавя на нас ни казаха да си купим GAVISCON продава се без рецепта, неговото своесто е да сгасти млякото за да не може да се враща по хранопровода, давасе след кърменето. Също е препоръ4ително бебето да се храни по 4есто и на по малки коли4ества,за да не се товари стомах4ето.
Виж целия пост
# 12
Здравейте! И моето бебе има такъв проблем. Казах на лекарката за повръщането, за газовете. Питах я дали това е рефлукс. Тя каза че не било и се познавало с обилно повръщане на фонтан до 15 дена след раждането. Мисля че нее права.
и какво да правя сега.  Какви мерки се взимат в такив случай? Пак аз трябва да си поставям диагнозата и лечението  ooooh!

Да добавя, че за колики давам чай от анасон и действа добре.  Grinning Преди това пробвах няколко капки - без ефект ...
Моля ви мами, ако имате разрешение на проблема, пишете!!!
Виж целия пост
# 13
Поискай от педиатърката направление за гастроентеролог - няма причина да ти откаже консултация със специалист. Ако ти откаже... пак остава варианта да отидете на платен прием.
Въпросът е, че особено при кърмените бебета първо трябва да се види дали няма някакъв проблем с кърменето - твърде много кърма може да причинява проблеми, които често погрешно се диагностицират като колики, рефлукс, хранителна алергия и т.н. Ако бебето наддава бързо и много, ако храненето протича трудно, с давене, дърпане, изтичане на мляко от устата му и се вижда, че млякото пръска от гърдата, тогава вероятно проблемът е в многото мляко, а не рефлукс и може да се овладее по немедикаментозни начини.
Не всеки проблем с колики и неспокойно хранене при бебето е рефлукс - трябва всяка ситуация да се огледа първо внимателно за по-простички причини за неразположението.
Виж целия пост
# 14
Аз също те съветвам да отидеш на 4астен доктор,там поне ще ти обърнат внимание без да бързат да те претупат набързо. Аз много се двумях дали да водя мойто бебе,тъй като понякой път пла4еше и от бълбукане в корем4ето. като кърмиш бебето ослушай се да ли не му къркори корем4ето,то е много болезнено за тях и пре4и да да приемат пове4е мляко. обикновено бълбукането се 4ува още в на4алото на храненето. Другиат на4ин да разбереш да и е рефлукс е да се изцедиш и да му дадеш млякото от шише,ако тогава пак пла4е,зна4и е възможно да е рефлукс. Аз също давах на бебето 4ай от анесон,изпива около 20мл и пак се по4ва с плакането. ще се радвам да споделиш каква е диагнозата на бебето след консултацията. Късмет, нека се окаже нещо несериозно.  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия