Наклон на матрак на легло

  • 8 777
  • 13
Майчета здравейте. Имам 1 въпрос - сложила съм под едната страна на матрака на сина ми книги които са около 4 пръста дебели ... Как смятате като спи дали ще му се изкриви гръбначния стълб и кой да питам? Интересува ме защото искам да знам дали да ги махам ...
Идеята ми беше наклонът да е както на бебчетата в родилния дом


Кристиян е роден на 10.09.2007 г.
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че има някакъв проблем за детето, но защо искаш да е повдигнат?. Матракът на Виктор го повдигнаха още в родилно, защото повръщаше. Държахме го повдигнат и вкъщи, но тъй като проблемът с повръщането не се реши, го смъкнахме. Ако нямаш проблеми като нашите не виждам смисъл от повдигането. Освен това Виктор постоянно се изхлузваше надолу, защото много шаваше.
Виж целия пост
# 2
Този трик го правих първият месец от раждането.Прави се ако бебето повърне мляко да не се задушиили греша? Но при твоето бебе не виждам вече нужда от повдигане на матрака.Достатъчно е да е от  качествен материал.
Виж целия пост
# 3
Като ме изписаха, свеки ми дойде на гости и тя сложи възглавница под дюшечето. Детето се върти и се свлича.
 Моят въпрос е от кога да му слагам детската възглавничка? За сега му слагам сгъната пелена, като в родилното.
Виж целия пост
# 4
Бебето ти вече не е малко, за да повдигаш матрака. Ако искаш да го сложиш да спи на възглавница, питай педито. На мен един ми каза, че трябва да спи на възглавница като навърши 3 г., а друг още като се роди.

Като ме изписаха, свеки ми дойде на гости и тя сложи възглавница под дюшечето. Детето се върти и се свлича.
 Моят въпрос е от кога да му слагам детската възглавничка? За сега му слагам сгъната пелена, като в родилното.

Дъщеря ми не търпеше възглавница, докаго не стана на 1г и 6м.- свличаше се надолу, а като стана по-голяма я махаше. После сама пожела да спи на нея.
Виж целия пост
# 5
В началото го вдигнахме защото малко повръщаше, и ме беше страх да не се задави .. Но вече всичко е ОК и смятам да му махна книгите ... Относно качеството на матрака - уж го дават от най-добрите ....



Кристиян е роден на 10.09.2007 г.
Виж целия пост
# 6
Не бих сложила книги, вероятно така прехода не е плавен, което има значение за грьбнака. Като искаш да е повдигнат матрака слагай по-добре кьрпи. Ние така правихме в началото - една по-голяма и една по-малка кьрпа така, че постепенно да се слива по-високото с равното. Отделно, че са и по-меки и дори през матрака пак се усеща и е по-приятно да се лежи на тях, а не на книги.  Wink
Виж целия пост
# 7
моят син спа на наклон 30 градуса до 6 месец...
по принцип обаче не главата трябва да е на наклона , а цялото дете..., т.е. матрака трябва да е изцяло наклонен така, че бебето да спи реално на равна повърхност под наклон....не знам дали свясно го обясних....
за да не се свлича слагах едно одеалце под дупето....
иначе и аз книги ползвах, защото нашия матрак е доста дебел и тежък...
и да , наистина се прави при повръщащите деца или при мн силни колики....

А възглавница - не се слага преди година! това вече може да доведе до изкривявания.
Виж целия пост
# 8
Повдигали сме го само в началото, на около 30 градуса ъгъл. На по - късен етап не виждам смисъл, освен ако не е болен и го пазите да не му се стичат секрети в гърлото. newsm78
Виж целия пост
# 9
да аз съм чела, че и при коклюш (недай боже) се повдига, но детеот се слага с крачетат нагоре, така че главата да е в равното..... но при болести е друго де....
Виж целия пост
# 10
ние сме така заради рефлукс,но иначе не бих мъчила детето(виждам,че моето поне се мъчи)
Виж целия пост
# 11
Аз наклоних матрака по съвет на педиатърката заради повръщането.Нв с книги,а с големи хавлии и то така,че да е повдигната не само главата,а от кръста(долу-горе) нагоре,като наклона е плавен.Ортопеда ни каза,че няма смисъл да се повдига ако няма проблем с повръщане,т.е.вече мисля да махам хавлиите-минахме го този период.
Виж целия пост
# 12
Едно одеало бях сложила,но само първия месец.
Виж целия пост
# 13
Аз също бях сложила матрака под наклон,но приди няколко месеца го смъкнах, и сложих възглавничка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия