Секцио-проблеми с белега.

  • 3 914
  • 16
Бих искала да разбера дали някоя от вас е имала проблеми с раната си след секцио.Аз получих възпаление поради непонсимост към коците и два месеца след като родих имах гнойни торбички по белега въпреки,че използвах контратубекс( не съм сигурна дали се пише точно така). Сега 16 месеца след това напипвам малко топченце под белега и се усеща лека болка. Кажете ми, при полужение, че е минало толкова време може ли това да е възпаление отвътре. С уснование ли се притеснявам или е нормално и няма нужда от лекарска консултация.
Виж целия пост
# 1
Нужда от лекарска консултация има.Не се доверявай прекалено на форума.
Виж целия пост
# 2
Задължително иди на лекар-най-добре при този,който те е оперирал.Ще ти направят ехограф и ще се разбере къде е проблема.Аз също съм със секцио и знам че не трябва да има топчета,още повече болезнени.Успех Wink
Виж целия пост
# 3
Бих искала да разбера дали някоя от вас е имала проблеми с раната си след секцио.Аз получих възпаление поради непонсимост към коците и два месеца след като родих имах гнойни торбички по белега въпреки,че използвах контратубекс( не съм сигурна дали се пише точно така). Сега 16 месеца след това напипвам малко топченце под белега и се усеща лека болка. Кажете ми, при полужение, че е минало толкова време може ли това да е възпаление отвътре. С уснование ли се притеснявам или е нормално и няма нужда от лекарска консултация.

И аз имам топченца, няма страшно
Виж целия пост
# 4
Нямам топченца.Най-добре иди на контролен преглед,но при този,който те е оперирал.
Виж целия пост
# 5
Задължително на лекар. Но най-вероятно е остатък или цял конец, който не се е резорбирал от организма ти. Понякога се появяват на най-невероятни места и избиват дори след години.
Виж целия пост
# 6
Пти това полОжение бих се консултирала с лекар, а той ще реши дали има
Основание за притеснение Peace.
Виж целия пост
# 7
Може да е конец. Иди да те видят и не се притеснявай. Едно време ме оперираха от апендицит и след 3 месеца вътрепни конци започнаха да излизат - сами си пробиваха път. Не е страшно или болезнено.
Виж целия пост
# 8
При първото ми секцио имах същият проблем.Точно от това топченце излезе конец,и то чак след 2 години след секциото.Предполагам,че и при теб проблема е същият,но е редно да се консултираш с гинеколога си.
Виж целия пост
# 9
Според мен е най-добре да се консултираш с лекаря който ти е правил секциото!И аз съм със секцио,но нямам такива топчета!Успех и дано не е нещо сериозно Peace
Виж целия пост
# 10
 Надявах се да ми се размие, но явно ще се ходи до генеколога. Шиха ме с конци, който се разграждат.Как тогава остева вътре толкова време не трябва ли да ес е разградил.
Виж целия пост
# 11
Надявах се да ми се размие, но явно ще се ходи до генеколога. Шиха ме с конци, който се разграждат.Как тогава остева вътре толкова време не трябва ли да ес е разградил.
Дано всичко е наред - отивай при доктора, не отлагай много  Peace
Виж целия пост
# 12
Според мен е най-добре да се консултираш с лекаря който ти е правил секциото!И аз съм със секцио,но нямам такива топчета!Успех и дано не е нещо сериозно Peace
newsm10
Виж целия пост
# 13
Ani81 отиди задължително на лекар. 16мес си доста дълъг период   Shocked. Аз имах насинявания след операцията. Ходих на радар и на ултразвук и от това оттока се разсея. За тази физиотерапия ми дадоха направление от личния лекар. Още когато оттока не се беше разсеял питах лекарката (която ми прави секциото), какво да правя. Тя каза, че може да го изсмуче с игла или да чакам само да се разсее. Е аз избрах втория вариант. В момента нямам топчета.
Виж целия пост
# 14
За този проблем се посещава хирург,а не гинеколог. Една приятелка имаше същите симптоми и едва се размина с ревизия на раната. А Контратубекса със сигурност само е влошил нещата. Този мехлем помага за заличаване на белези, но не заздравява нищо, дори напротив.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия