"Той ще се държи с теб така, както му позволяваш !"

  • 2 782
  • 33
 Надничам от време на време в ДиС. На няколко пъти попадам на теми , в които жените са наранени от партньорите си, пренебрегвани, обиждани и т.н В доста от коментарите се съдържа съвет-констатация " Той ще се държи с теб така, както му позволяваш ! ". Ако може да ми го разтълкувате. Не разбирам как трябва да се държи една жена за да заслужи да бъде напсувана, обидена или навикана. И какво означава " както му позволяваш "? Има ли ответен и адекватен поведенчески отговор за агресията и простотията? Според мен няма, но ще ми е интересно ако поразсъждаваме.
Виж целия пост
# 1
Ако няма оправяне, ответния отговор е да се махнеш, тогава няма да има как да те обиждат, нараняват и т.н.
Виж целия пост
# 2
Обикновено в тези теми става въпрос за системен тормоз. А инцидентното навикване или изтърваната обида се превръщат в системен тормоз, ако се разминат безнаказано. Не вярвам да има мъж, който да е пребил жена веднъж. Или има бивш мъж, или има системно пребивана жена.
Виж целия пост
# 3
Отговора е един според мен - шута в г*за.   Трябва си и сериозна профилактика разбира се, за да знае любимия какво следва при  определен маниер на поведение.  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Dona го е казала точно. Щом му се разминава безнаказано ( каквото и да значи това), тормоза ще се увеличава и от груба дума и псувня се стига до синьо око и избити зъби. Ако жената изтърпява безмълвно и без ответна реакция, обиди и подобно грубиянско отношение е наивно да се надява то да спре от самосебе си.
Има си и поговорка, съвсем вярна и мъдра : "Кучето скача според тоягата." Peace
Виж целия пост
# 5
Ако жената изтърпява безмълвно и без ответна реакция, обиди и подобно грубиянско отношение е наивно да се надява то да спре от самосебе си.

Той ме нагрубява-аз прощавам.
Мълча да не го дразня.Да не стане по-лошо.
Псува ме-забравям.
Защо ми е да се защитавам.Ако мълча,може пък и да спре.
После ми посяга,аз пак му прощавам.
Потрошава ме от бой-ама той не е искал,айде заради децата/обичам го/няма къде да отида-пак забравям.

Позволявам ли му да се държи така с мен или???

Виж целия пост
# 6
Oтветен отговор на агресията има, да, разбира се. От която и страна да идвА тя.
Точно така, както любовта предизвиква любовта..

На простията, отговорът е според желанието и маниерът.
Така ги виждам аз нещата. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Поведението на мъжа зависи от неговия характер и възпитание. Ако булката е по-шавлива и устата, в зависимост от вида на своя партньор ще получи и съответното отношение - от един - от едни молби и сълзи, от друг - кютек, от трети - интелигентен ритник отзад.
Ако жената е пич и половина, също може да получи различно отношение от различните мъже - някои ще я уважават и обичат, други ще я боготворят и лазят безропотно в краката й, а трети - пак ще я маризят.
Затова трябва да внимаваме какви партньори си подбираме, а не да се стремим да си променяме характера, за да не получим юмрук в ченето.
Виж целия пост
# 8
Ако няма оправяне, ответния отговор е да се махнеш, тогава няма да има как да те обиждат, нараняват и т.н.
newsm10 - Това е. Отвръщане на агресията с агресия, и на простащината с простащина не е решение. Простото хващане на шапката и колкото по-далече, толкова по-далече е единственият начин, ако си се сблъскал с агресия (лошо отношение). Пък като се махнеш - нека си псува, обижда....
Ако седиш при него и със застинали от ужас очи му се извиняваш, че дишаш - ами естествено, че му позволяваш да те унижава и обижда.
Виж целия пост
# 9
EASpirit не съм много убедена, че те разбирам правилно, но все пак...
Да, позволяваш му. Той знае, че ще му бъде простено каквото и да направи и задръжките му падат по подразбиране. Далеч не всеки мъж е такъв, слава богу. Не говорим за тези, които никога не са и помисляли да удрят жена.
Виж целия пост
# 10
Всъщност физическото насилие е на финалната права. По скоро говорех за случаи, в които мъжа обижда на поразия и това също си е вид тормоз в интерес на истината. Вариантите само два ли са? Или отвръщаш с подобаваща обида или си тръгваш? Не ми се иска да съм в подобна ситуация, но не се заричам. И все пак се чудя дали един хроничен простак може да бъде превъзпитан в процеса на съвместно съжителство.
Виж целия пост
# 11
EASpirit не съм много убедена, че те разбирам правилно, но все пак...
Да, позволяваш му. Той знае, че ще му бъде простено каквото и да направи и задръжките му падат по подразбиране. Далеч не всеки мъж е такъв, слава богу. Не говорим за тези, които никога не са и помисляли да удрят жена.

Определено не си я разбрала правилно!  Wink
Виж целия пост
# 12
Ако няма оправяне, ответния отговор е да се махнеш, тогава няма да има как да те обиждат, нараняват и т.н.
newsm10 - Това е. Отвръщане на агресията с агресия, и на простащината с простащина не е решение. Простото хващане на шапката и колкото по-далече, толкова по-далече е единственият начин, ако си се сблъскал с агресия (лошо отношение). Пък като се махнеш - нека си псува, обижда....
Ако седиш при него и със застинали от ужас очи му се извиняваш, че дишаш - ами естествено, че му позволяваш да те унижава и обижда.
Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 13
Всъщност физическото насилие е на финалната права. По скоро говорех за случаи, в които мъжа обижда на поразия и това също си е вид тормоз в интерес на истината. Вариантите само два ли са? Или отвръщаш с подобаваща обида или си тръгваш? Не ми се иска да съм в подобна ситуация, но не се заричам. И все пак се чудя дали един хроничен простак може да бъде превъзпитан в процеса на съвместно съжителство.
Май не може да бъде превъзпитан. Не знам със сигурност, но тука идва приказката за "първите 7 години" т.е. основата.
Виж целия пост
# 14
"Превъзпитан" съвсем не е точно казано. Нито онова, за първите седем години. Един мъж става насилник не защото е зле възпитан. Родителите на много от насилниците по-скоро са, хм, прекалили с възпитанието.
Според статистиките насилникът често е много интелигентен, с високо положение в обществото.
Не вярвам, че такъв мъж може да се промени. Но съм напълно съгласна с "той ще се държи с теб така, както му позволяваш".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия