Как да обърна режима и още един въпрос

  • 518
  • 8
Здравейте момичета,

Дъщеря ни е на 2 месеца и е кърмено бебе на поискване. До тук е ОК, но проблемът е, че през деня тя спи, а вечер иска внимание + колики и няма заспиване до 4-5 часа сутринта. Дори да не я боли коремчето, стои с отворени очи, гледа и няма никакво намерение да заспива. Следват часове носене, люлеене, говорене. Не става да я сложим в креватчето, защото започва да плаче. Същото важи и ако се опитаме да я сложим при нас да легне. Съответно на следващия ден е уморена и спи. Така се повтаря цикъла, който е доста изтощителен и за мен, и за таткото. Опитвам се да я занимавам през деня, така че да стои будна, но не се получава особено добре. Знаете, че ако на бебето му се спи, то спи в невероятни пози и навсякъде. Моля споделете идеи или дайде съвет, как да се справим с това положение?  Confused

Другото, което исках да попитам е - Мия обикновено се храни през 2.30-3 часа. Захапва гърдата и суче максимум 5 минутки, понякога и по-малко или малко повече. Но да кажем 5 минути средно. Явно й е достатъчно, защото след това минават поне 2 часа до следващо кърмене. Обаче вечер между 11 и 2 горе-долу, суче почти непрестанно. Захапва гърдата и час, час и половина яде и после след час и нещо-два пак иска. Знам, че бебето се поема различно количество на отделните хранения, но това ми се вижда малко в повече? Или е нормално? Свързано ли е по някакъв начин с горния въпрос? Дали стомахчето й е добре след такова хранене? Да я оставям ли да яде толкова време или да прекъсвам по някое време? Но тогава почва да плаче и да търси.

Е, това е, че стана доста дълго.   bouquet
Виж целия пост
# 1
И ние имаме подобен проблем:заспива чак към 0-1ч. и спи до 10-11ч. на другия ден като се храним в процъница през това време.Опитвах да го будя сутрин към 9 за хапването, но той заспива и даже не се нахранва.Къпем го между 20 и 21 ч. после го храня и заспива,но....за час докато суче.Събужда се и се почва едно кокорене и няма заспиване.През деня спи горе-долу на 2-3 часа, суче на поискване и много го мъчи коремчето( има много газове).Пробваме какво ли не за приспиване но не става,доскоро заспиваше много лесно на гърдата но вече неиска -дърпа се и реве.Чак като не може да си държи очите отворени вече го слагам на гърдата и заспива с малко рев преди това...Направо в чудо съм се видяла!  ooooh!Направо незнам дали ще мога да създам някакъв режим,защото скоро ни предстои захранване и незнам как ще бъде.....? newsm78
Виж целия пост
# 2
Morgy, по същия начин беше моята малка принцеса. Играеше до 2-3-4ч сутринта и сутрин спи до обяд. Но като порасна малко сутрин я будих и тя успяваше да се заиграе и да не заспи. Така неусетно почна да заспива към 10.30-11ч, сутрин става към 8ч. Може би стана към 5мес.

За кърменето вечер - висяла ми е на гърдата от 8 до 12ч вечерта. Не е страшно. Оставяй я. В момента също не суче дълго вечер. Всичко е търпение. Ще ги израсте тези периоди. Само прави опити с ранно будене. Започни да будиш един час по-рано. Вечер пробвай да заспива по-рано и така изтегляй часа.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Томасе, благодаря ти. Окуражи ме! Simple Smile  Дано е така, че вече сме на ръба с таткото. Снощи пак до 4 часа, но този път страшен рев му удари! Опитвам се да я заигравам и през деня, да я държа по-дъпго време будна. Лека-полека ще успеем!
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Морги, ако не може да спи през нощта от колики, не я лишавай от спането, дори и да е през деня. Така се изнервя само. А дългото висене на гърда не се притеснявай. Те бебетата я използват и за биберон също, за успокоение повече.

Всичко един ден ще си дойде на мястото, ще видиш Simple Smile И аз го чакам този момент (в който ще заспи в 9 и ще се събуди в 6 Wink
Виж целия пост
# 5


Всичко един ден ще си дойде на мястото, ще видиш Simple Smile И аз го чакам този момент (в който ще заспи в 9 и ще се събуди в 6 Wink
Ами за такъв момент може скоро да не дойде време- баткото ми е на 2 години и малко и още си става юнака, newsm5 3а за неспането през нощта Морги,опитай да издърпаш часа както те е посъветвала Томасе ,а за спинкането през деня,опитай сутрин да я заиграваш с нещо, newsm68 Stuck Out Tongue Winking Eyeтака сънчото поотминава и заспиването става чак в 9-10 ч. .А по принцип  говорете й, децата имат нужда от мнооого говорене и внимание. lalalalaСигурна съм,че сте пробвали,но не се отказвайте-при мен вече втори път се получава,но аз си имам и помощник,който не оставя малчо да спи - батко му просто крещи и тича из къщата непрекъснато и то детето спи за по 20 мин и през нощта са сравнително добре нещата,само с две три събуждания за папкането. breastfeeding smile3542
Виж целия пост
# 6
Morgy, виж това е моята дребосъчка. Обърни внимание на часа. Беше на около 4мес.
http://youtube.com/watch?v=6FpkKa3DlKs
Виж целия пост
# 7
Томасе, ужасно сте сладки!!!  Grinning Grinning Grinning Бубката е чудна!  Много се смях! Hug
Виж целия пост
# 8
Аз бих те посъветвала ако случайно спите на лампа, да я спрете, играйте на тъмно, покажи и че в нощта няма нищо интересно. Това разбира се ако спите на лампа.
Иначе аз знам, че за здравия сън нощем е важно детето да спи и денем иначе се преуморява. Бих те посъветвала преди лягане да имате твърд ритуал и той да включва тихи занимания, нищо превъзбуждащо за нея...
Аз стрелям на посоки, извинявай ако ти казвам неща, които вече прилагаш  Embarassed
 Heart Eyes Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия