Свободностоящи печки, но с ширина 50 см?

  • 5 690
  • 30
Постарах се да поровя в старите теми, но нищо не открих......
Искам да питам дали знаете за някакви съществени разлики и/или недостатъци на свободностоящите печки, които обаче са широки 50 вместо 60 см.

Миналата зима исках да се обзаведа с нови вградени уреди, проучих всичко, харесах си модели, но ударих на камък - преди години при ремонт "вкарах" терасата в кухнята и там сложих печката. Но вратата към тази част е с ширина 58 см. Кой да мисли Embarassed, че няма да стигнат за нормална печка.......в момента все още съм на Раховец.......
Скоро открих, че съществуват и по-тесни печки и една такава идеално би ми свършила работа. Само в два магазина съм разпитала, не че ме консултираха нещо......Аз самата мисля, че са конструирани така, за да спестяват място, но дали не греша??!

Моля за съвет   Simple Smile

ако има коментари на такава тематика, моля за линк......наистина здраво рових, но не намерих
Виж целия пост
# 1
Ето две. Не виждам разлика, освен литража на фурната.
Виж целия пост
# 2
Видях в Технополис АЕГ и Горение на 50 см ширина.
Всъщност може да си взема и от уредите с транспортни дефекти Шолтес, това ще решавам по-късно.
Питанката ми е за разлики със стандартния размер печки....Не питам за марки..........така както има перални с различна дълбочина например - по-тесните са за скриване зад шкаф, а нормалните на 60 см не се скриват......
Виж целия пост
# 3
Ако питаш за разлика във функциите - няма такава. Аз имам печка Горение и фурна Горение. И въпреки че печката е по-тясна от фурната, вътрешната ширина и на двете е еднаква. Даже си ползвам старата скара и тавите.
Виж целия пост
# 4
Tъй, де! Аз на марки не залагам, само ти казвам къде може да има разлика  Grinning
Виж целия пост
# 5
И аз близо 5 години бях с една 50 сантиметрова печка. Функционира си като съвсем нормална такава. Естествено фурната е по-тясна и котлоните съответно са по-близо един до друг, но на мен това не ми е пречело.
Виж целия пост
# 6
И аз гледах такава печка.Притесняваше ме,че фурната би трябвало да е по малка,но продавача обясни,че вътрешните размери са еднакви,само "арматурата" била по-малко newsm78 Иначе всичко друго е като на 60-см печки
Виж целия пост
# 7
И ние купихме 50см печка, точно заради икономията на място, макар че ми изглежда доста мъничка... Функциите са същите, както са ти казали, но все ми се струва, че фурната е по-тясна... Thinking
Виж целия пост
# 8
Сега погледнах специално печките Горение. Фурните и на 60см. и на 50см. са все 53литра. Не знам как става тоя номер, при еднакви други размери. Пък и какво ще ти пречи ако фурната е по-тясна? Колко често печеш агне в огромна тава Wink
Щом мястото ти е толкова, вземай такава и хич не се чуди повече.
Виж целия пост
# 9
Аз си купих миналата седмица 50 см Горение - размерите на фурната и литрите са еднакви с 60 сантиметровите. Котлоните ми се виждат малко по-нагъсто, но и аз като се разготвя и на четирите..... ooooh!
Виж целия пост
# 10
Благодаря за споделеното Simple Smile
Другата седмица ще се заема с по-подробно проучване на пазара и ще действам Simple Smile

п.п. не смятам да пека цяло агне във фурната Wink.....с котлоните съм се справяла и с два и с един, така че ще видим дали ще включа и 4-те  наведнъж Wink
Виж целия пост
# 11
Пет години имахме SIEMENS,50 см.Фурната видимо беше по-малка,но никога не съм чувствала липса на пространство.И цяло агне съм пекла във фурната. Wink
Виж целия пост
# 12
Моята е Нео с четири котлона, от които един бързонагряващ. Фурната е по-тясна, но по-висока и пече много добре. Самата печка изглежда много симпатична. Мъжът ми я избра, като освен външния вид, който много не го вълнуваше, гледаше техническите й характеристики. Взехме я от Техномаркет Европа.
Виж целия пост
# 13
Като говорим за 4 котлона, аз за 5 години не съм ги включила и четирите нито веднъж. Два или три пъти ми се е налагало да включвам 3. Съответно в новото жилище си взехме двойка керамични котлони. Получаваш 30 см повече плот за работа и се отърваваш от 2 ненужни котлона.  Sunglasses
Виж целия пост
# 14
Аз от вградени уреди за това жилище се отказах....в нишата за готвене за около 1 л.м. за дървенията, в която се вгражда, с гръб от самия плот ми искаха над 500 лева, което ми се вижда нецелесъобразно.....
Ох, ентусиазирахте ме много  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия