МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ - НЕКА ПЛАМЕН ПРОХОДИ!

  • 1 902
  • 31
Здравейте!
Казвам се Таня и се обръщам към вас с поредната молба за помощ. Ще Ви разкажа историята на едно дете, което е прекарало по-голямата част от живота си в болници и чийто шанс сега е в нашите ръце.
Това е историята на Пламен, навършил на 29.01.2008г. две годинки. През май, в годината на раждането си е  приет по спешност в Пирогов с рак на белия дроб. Лекарите не са дали никакви надежди на родителите, но жаждата за живот е по-силна от всяка диагноза. От приемането му в Пирогов, Пламен се прибира за първи път вкъщи малко преди да навърши годинка, след което постъпва отново в болница. Животът на това дете е едно безкрайно пътуване от дома към болницата и обратно. За щастие след две операции и след две химиотерапии, ракът е преборен, но остава един проблем - Пламен не може да ходи. Много малко част от тумора е заседнала в гръбначния мозък и прекъсва връзката между краката и мозъка му. С поредната намеса от страна на лекарите нещата могат да се оправят, но проблема са парите. Операцията не е скъпа, но родителите вече са изтеглили три заема и не могат да си позволят четвърти, още повече и че са само на заплатата на таткото. Дарителска сметка не им позволяват да открият, защото сумата е по-малка от 10 000 лева. Ето защо се обръщам към Вас, разходите около операцията са около 2500 лева(ще се правят два ЯМР-а, които са всеки по 450 лева, като в тази сума е и упойката, която му се слага, единият е преди операцията, а вторият след, оперират четирима доктори, като трима от тях искат по 200 лева, а четвъртият 400, анестезиологът иска 200 лева, Пламен се нуждае от шини за прохождането си, които струват 400 лева, още 100 лева за туморни мерки). Това е цената на нормалния живот за Пламен.
Пламен в момента е в Пирогов заедно с майка си Петя и чака за операцията, но не се знае дали ще я получи, защото ако родителите не съберат перите ще трябва да се приберат вкъщи. В момента му се правят изследвания, но Петя е пред решението да се откаже, защото не им достигат пари и няма откъде да намерят.
В момента с приятели събираме пари, но по този начин едва ли ще се съберат много, ето защо се обръщам към Вас.

Предупреждавам ви, че сметката която давам не е дарителска и ще разбера онези от вас, които поради този факт се отдръпнат.

IBAN: BG97UBBS80021068194910
>BIC: UBBS BGSF
>Обединена Българска Банка (ОББ) (UBB)

Предварително благодаря на отзовалите се. Ако имате въпроси съм тук и ще им отговоря. Ако имате други идеи съм готова да ги изслушам.
Виж целия пост
# 1
СЪНЧО, ще подкрепя инициативата ти!   bouquet
Благодаря, че я споделяш!

Вярвам, че този две годишен сладурко скоро ще почувства щастието да тича волно и безгрижно там, където го отведе невинното му любопитство.  Blush. В неговите очички, които никога не съм виждала, сигруно ще срещна пламъчето на палавото ми две годишно момче, ще прочета огромното му желание да докосне всичко с ръчички или да стигне до там, където го отведе детския порив и желания за открития.
Само като си помисля колко шарен и предизвикателен е света за моят Огнян и си представям страдащата душичка на този негов връстник Пламен  Hug!




С нетърпение ще следя за новини!
Вярвам, че всеки следващ твой пост ще е по-добър, позитивен и обнадеждаващ от предишния!

И не на последно място - силата на този мъник да пребори Рака, трябва да му донесе и безгрижното щастие, което считам, че е задължително за всяко дете!

Пламенчо, с теб съм, душичко!
Виж целия пост
# 2
аз също ще се включа с каквито средства мога. не ме притеснява това,javascript:void(0);
Peace че сметката не е дарителска. доверявам се.

дано Пламен да проходи. Peace
Виж целия пост
# 3
Само да ми преведат паричките и ще се включа.

Дано, Пламенчо има едно нормално и щастливо детство играейки си с дечицата на вън. На майчето много сила и кураж, да бъде неотлъчно до рожбата си.
Виж целия пост
# 4
побут!!!
Виж целия пост
# 5
и аз ще помогна.Хайде момичета да помогнем на детето
Виж целия пост
# 6
Стискам палци Пламен да се справи,дотук е успял да се пребори с рака Praynig PeaceДано това да е последната операция.Ще помогнем разбира се Hug
Виж целия пост
# 7
Боже мой, 2 500 лв. не са много пари!!!
Ще помогна, колкото мога и ще се моля за здраве и сили за Пламен и семейството му.
Виж целия пост
# 8
И аз пратих сега и силно желая на детето да се оправи!

За всеки случай дали не трябва да се напишат трите имена на майката заради платежните, понякога ги искат?
Виж целия пост
# 9
Искам да уточня, че сметката е на мое име. За съжаление, чак утре ще мога да ги посетя в Пирогов и да взема номер на тяхна сметка. Когато последно се видях с майката, преди около 10 дни,точно преди да влезнат в болницата, нямах намерение да Ви моля за помощ и не предвидих, че ще ми потрябва нейна сметка. Утре като ходя ще им занеса събраните парички и ще Ви пусна новата сметка.
Ако някой, все пак иска да превежда пари и по тази сметка имената са ми: Татяна Станева Халачева
Преди малко се опитах да се свържа с Петя по телефона, но не отговори. Кото се чуем ще ви пиша за новини.
Ако някой иска да прочете повече за Пламен има информация на сайта на Пирогов.
Виж целия пост
# 10
Подкрепям инициативата ти !!! Силно желая детенцето да се оправи!
Моля те дай трите имена на получател, необходими са за банковия превод.

Виж целия пост
# 11
И аз подкрепям!!! Ще пратя пари. Какви са сроковете?
Не може ли и някоя фирма да се включи? Или не става, като сметката не е дарителска?  Thinking
Виж целия пост
# 12
Имам страхотна новина - днес са правили първия ЯМР и се оказало, че тумора се е изместил. За сега според д-р Бранков няма да има операция. Лятото Пламен ще постъпи в рехабилитационен център, за да му бъде помогнато да проходи.
Моля всички, които са ми пратили парички, да ми пишат на лични, за да им върна паричките
Виж целия пост
# 13
СТРАХОТНООООО!!!   Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 14
една много хубава новина  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия