Какво да купя за подарък?

  • 3 874
  • 13
Здравейте мили мами!
Близка моя приятелка роди миналата седмица близнаци newsm04. Тези дни смятам да й отида на гости и се чудя какво да подаря на нея и на децата newsm78. Мислех си за някаква книжка за отглеждане на близнаци, но не зная дали има такива и ако има да ми препоръчате заглавие. Ами за децата? Дрешки ли, играчки ли или нещо друго? Направо не мога да мисля. Моля ви помагайте! Praynig
Виж целия пост
# 1
Ако решиш да са дрешки, по-добре вземи големи размери. Като за годинка някъде. Защото сега на Погачата ще събере много дрешки за следващите няколко месеца. Иначе незнам с какво разполага, но може тънки одеалца за количката за пролетта и лятото. Също ако няма стерилизатор, шишета, хавлийки за баня, чаршафчета за леглата - винаги трябват. Ако се сетя още нещо, ще ти пиша. Това са практичните подаръци. Иначе можеш да вземеш играчки, но са много малки, а и както казах, предстои Погача. Hug
Виж целия пост
# 2
Ако решиш да са дрешки, по-добре вземи големи размери.
И аз така мисля.
Може също и сервизчета за хранене. Изобщо - гледай да е нещо практично и да е за възрастта от 6м. до 1 - 1 и половина год. А ако се комбинираш с някои други приятели - може да купите по-голям подарък - шезлонги, столчета за хранене и т.н. /добре е да попитате майката преди това/. За играчки още са малки, обикновено ги затрупват с играчки на първия рожден ден Laughing
Виж целия пост
# 3
ами просто я попитай от какво има нужда  Peace аз дрехи не бих взела
Виж целия пост
# 4
Можеш за децата да вземеш от "испанските" одеала - страшно практични са (особено ако се налага сама да извежда бебетата на разходка  Wink. На мен ми беше много удобно да ги разнасям увити във въпросните одеала, а и така отпадаше носенето на допълнителни дрешки, преди да проходят.  Joy
Пък и нашите одеала даже още ги ползваме - вече наистина като одеало.
Виж целия пост
# 5
е така де, много са полезните неща, но ако вече има такива  newsm78 затова съм на принципа да се пита  Peace пък аз примерно винаги имам неща наум, които не са ми супер необходими и до тях пари все не стигат, но ако ги подари друг  Flutter
Виж целия пост
# 6
Аз пък смятам, че е добре да и подариш нещо, за което си сигурна, че го няма и изобща няма и немерение да го копува за сега, но със сигурност би и харесало. Има много хубави люлки или други подобни работи-ностелки за игра с дрънкалки или пеещи играчки за бебета...
Виж целия пост
# 7
http://shop.danet.bg/product_info.php?manufacturers_id=23&products_id=2962
Това е книжката за близнаци, която мога да ти препоръчам, писана е от една от близнашките мами в нашия форум и наистина е полезна.
А за подаръци - изцяло подкрепям казаното по-горе - хавлийки, испанските одеала, красив албум за детските им снимки, има и детски албуми оформени като дневници -  календари, следящи развитието на децата, пеещи играчки за легълцата, активна гимнастика..най-добре си намисли няколко неща и попитай - от опит знам, че така е по-лесно за майката да избере и няма да се чувства неудобно (особено ако е от притеснителните).
Виж целия пост
# 8
Много хубава книга.
Виж целия пост
# 9
А що е "испански одеяла"?
Простете ми невежеството  Grinning
Виж целия пост
# 10
http://papagal.net/index.php?main_page=popup_image&pID=1669& … c9635f6273bfdfb61
http://papagal.net/index.php?main_page=popup_image&pID=1668

Одеало с цип и копчета, и т.н.
Виж целия пост
# 11
Мерси! Grinning
Виж целия пост
# 12
едно от най-ползваните неща от раждането им насам...
Виж целия пост
# 13
За дрехите да споделя:

Понеже едното ни бебче  е все още по-мъничко по размери от другото (което се среща доста често при близначета)... а и ако търсиш еднакви дрешки в магазините много рядко се намира еднакъв размер... та, за нас е много удобно еднакви дрешки, но едното с едно номерче по-малко от другото.

Така сега Ева носи едно костюмче, като й стане малко ще го носи Ема, а Ева ще носи по-големия номер и тогава ще са еднакви Simple Smile. Като й стане и той малък Емичка ще износи и него и така ще сме ги използвали по два пъти  Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия