Щори или пердета за хола?

  • 7 830
  • 41
От отдавна се чудим дали щори или пердета е по-добре да се сложи в хол. Моля ви кажете ми вие какви бихте предпочели в момента, като се има в предвид, че хола скоро ще се превърне и в наша спалня. Миналото лято доста гледахме и модели за пердета и за щори - хоризонтални, вертикални. Лошото е, че ние с мъжа ми нищо не разбираме и само гледаме и гледаме и решение никакво не взимаме. Има ли някакви модни тенденции в момента?? Препоръчайте ми някакви модели или магазини.
Виж целия пост
# 1
В нашия хол сме с щори и ги предпочитам.
Виж целия пост
# 2
Аз съм ЗА пердета PeaceИма голямо разнообразие на пазара от материи и цветове,освен това едно перде придава съвсем друг облик на стаята.Щорите са за офис.Да ге говорим,че се почистват по-трудно отколкото пердето.
Виж целия пост
# 3
Пердета разбира се.Щорите според мен придават атмосфера на офис и събират прахоляк.Тенденцията в момента са късите тюлени пердета.Има ги най-различни.
Виж целия пост
# 4
Не харесвам пердета и не съм слагала никъде, освен в детската, за да е по-шаренко  Laughing

Сега сме с хоризонтални щори, сложихме ги като купихме апартамента и нямахме излишни пари за глезотии, затова избрахме най-евтиното.

Утре ще даваме поръчка за вертикални, много ги харесвам  Simple Smile затова ще използвам темата ти  Embarassed да помоля тези, които са с такива, дапуснат по една снимчица. Интересува ме най-вече вратопрозирците и разположението им над радиатора, гледах по сайтовете на разни фирми, но не намерих такова нещо   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Предпочели сме завеси- създават ни уют и отличават дома ни от атмосферата на работа. В хола, трапезарията и двете спални имаме комплект- тюлени и плътни пердета, в избрания от нас нюанс, в съчетание с пода и стените, с цвета на обзавеждането в стаята. Кеф ми прави. Изборът е голям- разнообразие и красота, такива чувства предизвикват у нас. Щори имаме само на остъклената тераса и кухнята, макар че и в кухнята имаме тюлено перде.
Виж целия пост
# 6
А защо не и двете ?
Пердета от органза и щори стои добре. Виждала съм и ми хареса.
Виж целия пост
# 7
Пердета- създават уют в дома.
Само щори, пък и макар вертикални и от плат ми се вързват по-скоро за офис.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за съветите. И мъжа ми иска пердета. Тези тюлени пердета  newsm78 те плътни ли са??? Защото явно ще слагаме 2 пердета: едно тънко и едно плътно да не прозира.
Виж целия пост
# 9
Аз също не харесвам пердетата и в хола си сложих щори.Стана супер красиво ,елегантно и стилно.Щорите ми са тип "Японска стена" .Лесни за подръжка са,свалят се лесно.Фирмата ми поема прането първата година,след това мога да ги пера сама в пералнята.

http://www.gershmanbg.com/Materiali/japan/1211/DSC03693.JPG  това е японската стена,само дето моите са малко по-тъмни и имат цветя по тях.
Виж целия пост
# 10
Аз също не харесвам пердетата и в хола си сложих щори.Стана супер красиво ,елегантно и стилно.Щорите ми са тип "Японска стена" .Лесни за подръжка са,свалят се лесно.Фирмата ми поема прането първата година,след това мога да ги пера сама в пералнята.
http://www.gershmanbg.com/Materiali/japan/1211/DSC03693.JPG  това е японската стена,само дето моите са малко по-тъмни и имат цветя по тях.
Как се казва фирмата, която ги продава/поставя??? Има ли сайт, за да разгледам?
Виж целия пост
# 11
Аз също си поръчах щори от Gershman.Тия дни чакам да дойдат да  ги поставят.Римски са .Според мен избора на щори или предета зависи най-вече  от мебелировката и от големината на прозорците.
Виж целия пост
# 12
Да,имат сайт."Щори Гершман" е фирмата.

http://www.gershmanbg.com/ Това е сайта.Офиса им се намира на околовръстното,в бизнес сграда "Сфера" (май така се казваше) преди кино "Арена".Аз отидох лично,разгледах какво предлагат,бяха много любезни.После ми изпратиха човек у нас на оглед,той донесе мостри,избрах си и така.След един месец бяха готови.(могат да ги ушият и за по-кратко,но тогава беше Коледа и почиваха...)
Шият ги тук в България.Доволна съм и от обслужването ,и от цените и качеството.
Излязоха ми общо 800 лв. - девет щори Японска стена + една Римска.
Моите прозорци в хола са панорамни и много големи и така със щори стна много красиво.Само за сведение,пердетата в детската и хола,които са от най-обикновен плат ми излязоха 600 лв.Като остареят съм решила и тях да сменя със Японска стена.
Виж целия пост
# 13
Аз пък имам щори и пердета  Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Тюлените пердета са тънки.Под тях съм сложила пак къси ,но плътни/мисля,че са сатенени,но не съм сигурна/Обаче не знам дали ги предлагат тук,моите са от Турция, направени са специално да не пропускат светлина.През деня,когато не е топло ги дърпам встрани и съм само с тюленото, а вечер си ги дърпам и двете.Малко объркано го обясних май newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия