Резултат от Сцинтиграфия на кости - въпроси!

  • 20 080
  • 17
Здравейте.
Моля за помощ. Може ли някой да "преведе" диагноза от Сцинтиграфия на кости.
Ето и диагнозата: При проведената контролна сцинтиграфия се установи силно неравномерно разпределение на радиомаркера в скелета (особено ребрата), с множество фотопенични зони на силно снижен минерален метаболизъм: двустранно симетрични окръглени зони на нивото на левия и десен фронто-парието-темпорални ъгли, каудалните полюси на двете сакроилиачни синхондрози, главичките и големите трохантери на двете бедрени кости, както и в областта на стернума. На този фон лекостепенна хиперфиксация в тялото на L4 и левия малък трохантер.
Сцинтиграфията се извърши по повод занижен брой на червени кръвни телца. Дано някой може да разтълкува Praynig!
Виж целия пост
# 1
Бутам темата на първа страница - спешно е!
Виж целия пост
# 2
А кога ще се видиш с лекар-специалист. Или защо не пробваш в някой здравен сайт, където отговарят лекари  newsm78
Виж целия пост
# 3
А кога ще се видиш с лекар-специалист. Или защо не пробваш в някой здравен сайт, където отговарят лекари  newsm78
Тази сцинтиграфия е правена на майка ми. Видяхме се със специалист, но никой не може да каже категорично има или няма метастази. За съжаление нямам време да търся здравен сайт в момента и се надявах някой от тук да ми помогне.
Благодаря ти за отговора  bouquet!
Виж целия пост
# 4
Какъв специалист я гледа ?
Кой даде направлението за сцинтиграфията ?
Консултирай се с онколог, но мисля, че когато получавате сцинтиграфията би трябвало да кажат.
Аз наскоро правих такава. В заключение пише - Липсват сцинтиграфски данни за М процес в скелета.
   
Виж целия пост
# 5
Какъв специалист я гледа ?
Кой даде направлението за сцинтиграфията ?
Консултирай се с онколог, но мисля, че когато получавате сцинтиграфията би трябвало да кажат.
Аз наскоро правих такава. В заключение пише - Липсват сцинтиграфски данни за М процес в скелета.
   
Химиотерапевт-онколог назначи това изследване. В заключението пише, че липсват убедителни данни за М процес, но лекарката не е особено убедена и след 3 месеца ще има повторна сцинтиграфия, но до тогава?! ooooh!
Успокоява ме до някъде, че левкоцитите са в норма, че иначе щях да врътна... необяснимо нисък хемоглобин, който не се влияе от препарати...
Виж целия пост
# 6
Тогава ще се види дали има промяна.
Не се шашкай, можеш да направиш консултация и с друг онколог, ако така ще бъдеш по спокойна.
Аз не разбрах защо се търсят метастази ?
Виж целия пост
# 7
ами щом те не са много наясно какви са тези петна по костите, защо не отидеш да се консултираш със снимката с друг специалист. Както друг онколог, така и радиолог.
Виж целия пост
# 8
Тогава ще се види дали има промяна.
Не се шашкай, можеш да направиш консултация и с друг онколог, ако така ще бъдеш по спокойна.
Аз не разбрах защо се търсят метастази ?
Може би трябваше да започна с малко пред-история. През 2002 оперираха майка ми от рак на гърдата. Изкара 9 химии ФЕК (от червените) и лъчетерапии. Всичко беше Ок до юни 2007, когато се появи рецидив на кожата. Съответно започнахме химиотерапия, но хемоглобина започна да спада много. След направени изследвания се установи, че не се касае за желязо-дефицитна анемия, а силно понижен брой на червени кръвни клетки. Беше проведено лечение с Неорекомон, което не даде никакъв резултат и ние започнахме да търсим причината. Бяха направени още изследвания и се отхвърлиха няколко вероятности като рак на стомаха, на черен дроб и на бъбреци. Тогава лекарката назначи сцинтиграфията, която според лекарката не отхвърля категорично М процес. Искам да подчертая, че след взетата биопсия от кожата, показва, че става въпрос за същия вид рак като този, от който беше оперирана (т.е. не е била добре изчистена). Съжалявам, ако е малко объркано.
Благодаря ти за вниманието  bouquet.

Виж целия пост
# 9
ами щом те не са много наясно какви са тези петна по костите, защо не отидеш да се консултираш със снимката с друг специалист. Както друг онколог, така и радиолог.
Да, това е следващото нещо, за което се опитвам да я убедя, но се чудя към кой лекар да се обърнем!  bouquet
Виж целия пост
# 10
А консултации с хематолог имате ли ?
Мисля, че при проблем с кръвта, първо трябва да се направи такава.
Виж целия пост
# 11
Другата седмица ще ходи при хематолог.
Виж целия пост
# 12
Това е друго нещо вече, така трябва. Желая всичко да бъде наред  Peace
Виж целия пост
# 13
Благодаря Hug.
Виж целия пост
# 14
не знам къде е правена сцинтиграфията, но може срещу заплащане да отидете примерно в радиологията на Александровска болница и да поискате консултация с например шефа на отделението.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия