Как се прави доматена супа?

  • 7 249
  • 19
Моля дайте рецепта за доматена супа. Преди час   щерката се събуди с идеята , че искала  доматена супа. Предполагам я е яла в свекървата, защото аз такова нещо никога не съм правила.
Благодаря Hug ви за помощта!
Виж целия пост
# 1
Доматена супа с фиде
В малко олио се запържва 1 глава лук, малко целина и настърган морков. Когато омекнат, се добавя малко червен пипер и настръгани домати с малко вода. Ври 20-тина минути, докато се сварят доматите, прибавя се сол (или 2 субчета бульон), магданоз и фиде. Вместо фиде може ориз, но аз много повече харесвам варианта с фиде. Може да се добави и босилек. Когато се свари фидето, е готово. Много е вкусно при сервирането да се добави и лъжица заквасена сметана.
Виж целия пост
# 2
Ето тук има рецепти:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31054.msg597014#msg597014
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7507.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13923.0
Виж целия пост
# 3
Доматена супа с фиде
В малко олио се запържва 1 глава лук, малко целина и настърган морков. Когато омекнат, се добавя малко червен пипер и настръгани домати с малко вода. Ври 20-тина минути, докато се сварят доматите, прибавя се сол (или 2 субчета бульон), магданоз и фиде. Вместо фиде може ориз, но аз много повече харесвам варианта с фиде. Може да се добави и босилек. Когато се свари фидето, е готово. Много е вкусно при сервирането да се добави и лъжица заквасена сметана.

Така я правя и аз, само че не стържа доматите, а ги нарязвам на малки парченца. Босилек не обичам и слагам девесил, но може и без него.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за вариантите !
Студеният вариант не ми върши работата. Щерчето ме насочва, че това, което е яла се прави котлона. Wink
 Аз ще я правя с домати от буркан. Това означава ли, че по-малко време ще е нужно за варене. И друго: нямам целина в момента, а щерката я иска "сега и веднага", както тя казва. Дали мога да заместя с нещо или просто да я прескоча ?
Рецептата с кус-куса не я четох, че е дългичка. Embarassed
Виж целия пост
# 5
Съвсем спокойно може и без целина, тя е само за допълнителен аромат. С доматите от буркан пак 20-тина минути се вари.
Виж целия пост
# 6
Мерси. Сложих ги вече. И последен въпрос: Заквасената сметана, как се слага? Като сваля супата от котлона, слагам в общата супа или по скоро към всяка чиния? разбърква ли се - да се смесят цветовете или ...?
Виж целия пост
# 7
И аз ще я направя без целина,но ще сложа кафяв ориз да видим какво ще стане.
Виж целия пост
# 8
Аз реших с фиде. Ще я снимам после, ако стане, де.
Виж целия пост
# 9
Сметаната аз я слагам в чинията направо и всеки си я разбърква. Пробвай с и без сметана, на мен повече ми харесва със сметана.
Охх, и на мен ми се дояде доматена супа.
Виж целия пост
# 10
Сметаната аз я слагам в чинията направо и всеки си я разбърква. Пробвай с и без сметана, на мен повече ми харесва със сметана.
Охх, и на мен ми се дояде доматена супа.
Непременно ще сложа сметана, защото всички в къщи много я обичаме.  Благодаря за съветите.  bouquet
Виж целия пост
# 11
Аз накрая и правя пресечена застройка - разбивам едно яйце и го изсипвам във врящата супа, става на бели парцали. Вкъщи така я харесват. Party
Виж целия пост
# 12
Аз накрая и правя пресечена застройка - разбивам едно яйце и го изсипвам във врящата супа, става на бели парцали. Вкъщи така я харесват. Party
Да, четох някъде за този вариант със застройката.
Виж целия пост
# 13


Ето я моята доматена супа, приготвена по рецептата на Фукла.
Виж целия пост
# 14
Е, направо ми се прияде!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия