Искам да попитам...

  • 718
  • 1
За да бъда по ясна ще опиша подробно случая : отивам да взимам детенцето ми от ясла , което е на 2г. и 7м. и ми съобщават , че е с температура 38 градуса  #CrazyЕстествено веднага го заведох при Педито и още там му даде Нурофен , това беше 18ч , каза , че гърлото му е спокойно и т. н.  Прибрахме се в къщи и към 20.30ч както гледаше Снежанка подскочи , като че ли се уплаши и крачетата му започнаха да се тресат , а и цялото тяло  Cry Аз веднага го взех от фотьойла и го гушнах , защото той ме подведе че го боли коремчето и помислих че наистина е това , но това тресене жестоко на цялото тяло продължи около 10 минути , през цялото време общуваше и и се опитваше да поплаква , но не е изпадал в безсъзнание , та въпроса ми е : Това гърч ли е според вас и какво можем да очакваме за напред , защото неизвестното ме погубва , по цял ден мисля и няма кой да ми обясни точно и ясно  Sad Като се случи това влязохме по спешност в болница и се оказа , че има гнойна ангина , а по- късно и рота вирусна инфекция , която прихвана от инфекциозното  отделение  ooooh! Като ни изписаха ми казаха да не го пускам на ясла , за да укрепне и за да не се разболява често , но мисълта за това което се случи нея вечер ме погубва и тревожи , постоянно ми е в съзнанието и искам да ми дадете съвет как да пазя детенцето си от тия гърчове и повтарят ли се ?
Виж целия пост
# 1
Това не прилича на  гърч, а втрисане - в момента на вдигане на температурата, която най-вероятно е стигнала над 39. Самата гнойна ангина причинена от бактерии и техните токсични продукти също може да е причината за това втрисане.
Действително е добре да не пращате детето на детска градина по възможност поне 20 дни и да започнете да давате витамине например Мултисаностол по 5мл. сутрин. Добре е да изпие една опаковка.
За вбъдеще трябва да имате винаги в къщи свещички Ефералган от 150 мг.(слагат се анално и действат много бързо зо сваляне на температурата) и нурофен на сироп -дозата за тази възраст е 7,5 мл. Също има много добър ефект и освен, че сваля температурата има и противовъзпалително действие.
При следващ случай на висока температура първо слагате една свещичка и след това през 6 ч. можете да давате от Нурофена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия