Как се грижите за ноктите си?

  • 718
  • 8
Иска ми се да споделите разни трикове, козметични продукти, процедури, които си правите вкъщи (ако си правите) и т.н.
Ноктите ми са чупливи, растат супер, но в един момент като се цепнат отстрани в дъното и... #Cussing out
Иска ми се да имам здрави нокти, не ме мързи да ги поддържам, просто не знам как и с какво.
Наскоро си купих стъклена пила Crazy

Масла подхранващи има ли? Или нещо от сорта?
Виж целия пост
# 1
Ползвала съм доста неща за моите нокти, защото много са меки и ми се чупят!
По принцип това от което съм най - доволна от Заздравителя за нокти на Avon.
От време на време ползвам и Маслото за нокти на Икаров и мажа ноктите си със йод.
Друга процедура, която правя често е в купичка слагам хладка вода с малко морска сол и си слагам ръцете в нея.
  Peace Simple Smile
Виж целия пост
# 2
На мен лично само на палците ми се чупят така навътре... но сравнително рядко.. в годината 2-3 пъти.
Та ... за мен най най доброто за ноктите е бадемово масло, леко стоплено в микровълновата и си топиш пръстчетата вътре. Десйтва ми страхотно, по-добре от всяка маникюристка, при която съм ходила.
Пиля само в една посока... и аз имам кристална, но след това минавам с една изкючително финна, която си имам от край време... Така по ноктите няма големи цепнатини и не се разлоявят, цепят и т.н.
Другото, което също действа добре е пилинг на нокътната плочка... Има такъв специален продукт на Перфект ако не се лъжа.
На маникюр ходя веднъж на 2-3 месеца.
Мога и по-често, защото при моята не е скъпо, но като имам време се справям чудесно и сама...  Peace
Виж целия пост
# 3
масло на икаров всеки ден или поне 2-3 на седмица.седи се 20 минути.ноктите стават гладки трърди и розави още след първите мазания.
Виж целия пост
# 4
мажа ноктите си със йод.

Не ти ли се оцветяват ноктите?

Иначе, от това на Икаров има ли ефект?
А това с морската сол каква точно е  целта му - как влияе на ноктите?
 Blush
Благодаря ти за споделеното!

Тони, благодаря и на теб - бях чувала за това с бадемовото масло, но май не съм пробвала...
Виж целия пост
# 5
Аз също мажа всяка вечер ноктите си с йод,но до сутринта всичко е избледняло.
Друг момент е че веднъж в седмицата си стоплям с една купа в микровълновата малко зехтин и  масажирам нокътната плочка.
Но на мен не ми се цепят ноктите а стават много меки,направо ме хваща скомен от това как се обръщат.
Виж целия пост
# 6
Да, ноктите си ги мажа вечер и на сутринта нямам нищо по тях от йода, а относно морската сол съм взимала рецептата от разни списания - служи за заздравяване на нокътя.
Преди време бях слушала за мазане на ноктите с витамин А и ги мажех с него, но сега май го няма на ампули. Витамин А и Е служат за здрави нокти.
  Peace Wink
Виж целия пост
# 7
Иска ми се да споделите разни трикове, козметични продукти, процедури, които си правите вкъщи (ако си правите) и т.н.
Ноктите ми са чупливи, растат супер, но в един момент като се цепнат отстрани в дъното и... #Cussing out

hahaha hahahaнаправо  ги режа,  Embarassedтака свикнах без нокти като родих ги отрязах Rolling Eyes да не драскам бебка и сега ми пречат Joy
Виж целия пост
# 8
Да си призная, и на мен ми е по-лесно без нокти - не губя време в поддръжка, не ми пречат когато съм на компа, когато готвя, чистя и т.н.
Обаче, сега имам свободно време и изпитвам нужда малко да се вкарам в ред.
Реших да почна от ноктите Crazy

Аз лично много се радвам на дами с добре поддържани нокти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия