Студено меню за детски РД

  • 8 325
  • 14
momi4eta okasva se 4e ste imam pove4e gosti ot kolkoto ste sabere masata mi i satova resih da e nesto studeno.predlojete nesto sina mi ste stane na 2 god.
Виж целия пост
# 1
Хапки
сандвичи-топли и студени
сладки
соленки
ядки
сокове и плодови шейкове за децата,за по-големите може и слабоалкохолни
торта
кафе или др.топли напитки
И всичко зависи от това по кое време на деня ще бъде купона!И колко годишни ще бъдат гостите на 2-годишния домакин Grinning
Виж целия пост
# 2
Кога си ги поканила? Основно деца или въzрастни?
Може като zа начало да предложиш кафе с торта, сладкиши. След това във времето до сервирането на яденето може да сложиш бонбони, солети, ядки, чипс и др. такива.
За шведската маса ми хрумва:
*салати
*Canapés
*хапки (или как се наричат?) от бутер тесто с раzлични солени пълнежи
*печено месо, което може да се сервира и студено
*плато със сирена, гарнирано с гроzде, ананас или маслини и кисели краставички
* раzлични видове хлебчета
* малки доматчета, пълни с сирене (моцарела)
* "еклери" (от вареното тесто), пълнени с напр. руска салата или др.

Ако ти се zанимава може да направиш яденето по някаква тема, напр. итал., испански и др.
Виж целия пост
# 3
За втори рожден ден не бих сложила ядки. Още има опасност от задавяне.
Ако ти се играе, можеш да нарежеш сандвичите с формички за сладки.

На нашия втори РД имаше
сандвичи с формички
брускети (готови)
нарязани плодове
кремчета
торта
сокчета

Може също някои лесни дребни сладки
Виж целия пост
# 4
За децата:
- гъсеница от кръгчета салам и филийки нарязана франзела. За глава половин варено яйце. Всичко се слепва с крема сирене. Очички от черен пипер, рогца от чушка, вежди от маслини.
- Мишки от варени картофи омабкани с някакво сирене. Оформя са тяло на мишката от получената каша, за очички - черен пипер, за ушички - маслини, за опашки - тънички ивички кашкавал.
- Гъбки от варено яйце и домат за шапка. Точки от се правят от крема сирене
- всякакви видове малки сандвичи
- хапки набучени на клечки (аз бях правила плодови и такива с доматче, моцарела и саламче). Понеже забравих да си купя знаменца, преди РД си направихме от клечки за зъби и нарязана брошура на метро Grinning
ЕТО ТУК може да видите снимки

За възрастните:
- малки кифтенца
- печено месно руло, нарязано на шайби
- всякакви сиренца
- солена торта - ето снимчица
- дужурните сандвичи[/url]
Виж целия пост
# 5
Ей Лули,
страхотно си се справила....
Браво на теб!
Виж целия пост
# 6
luluto, страшна си..а какво е това зеленото във формата на детелинка?
Виж целия пост
# 7
Направо съм възхитена! Я кажи каква е тази детелинка и рецептата а също и за солената торта. И това сладко пате...спомняте ли си, че преди години имаше книжки как да оформим такива мишлета, гейзери и т.н. дали няма нещо в интернет подобно?
Виж целия пост
# 8
Luluto направо ме застреля #Sniper Страшно хубави нещта си направила,но да те питам за детелината как я оформи? С готави блатове ли е? Дай рецептата на нас невежите.Напълни ми очите. Grinning
Виж целия пост
# 9
Браво, Лулу!!! Страхотни са!
Виж целия пост
# 10
Мерси момичета:D
Нещата не са никак сложни:lol:

Цитат на: Миленка
luluto, страшна си..а какво е това зеленото във формата на детелинка?
 

Ами това е тортата на детенце. Проблемът е че за първи път правих захарна глазура и се ръководех по съвети в някакъв вестник Imp  Както пишеше там, намазах най- горния блат с крем и после залях с глазурата. Тя разбира се се разтече Confused  После правих още една такава торта и без крема отдолу се получи доста по- добре:)
Иначе блатовете си ги пека сама. В тази торта са 3 броя и са по рецепта 3 яйца, 3 с.л захар, 3 с.л брашно (стандартно пандишпаново тесто). Опекох ги и трите, оставих ги да изстинат, наложих един върху друг и после оформих детелинката с макетен нож.  После разформировах триото, сиропирах долния блат, намазах с крем и захлупих с втория (да съвпадат краищата както са рязани). По същия начин съединих 2 и 3-ти блат. Патето го купих - не съм чак такава майсторка Mr. Green

Солената торта е малко импровизация. Направих я във форма със свалящи се стени. Най отдолу за блат е същата смес като на мишките (сварен и намачкан картох с топено сирене). Нагоре има настърган кашкавал, варено яйце, салам, грах, кисели краставички..... и вече не мога да си спомня дали имаше и гъби:) Между всеки пласт заливам със сос, която правя от 1 опаковка майонеза, 2-3 с.л сметана и кисело мляко. За да стегне после му добавям и 1 пакетче разтворен желатин. Аз оцветих соса в два цвята - зелен и червен (със самардела и червен пипер). После ги редувах и се получи доста интересно като разрязахме тортата:)
Виж целия пост
# 11
Лулу кажи какъв ти е бил крема и как направи тази захарна глазура Flutter
Виж целия пост
# 12
Имаше 2 крема. Първият е обелени и нарязани на кубчета ябълки (някъде към 5-6), задушени в половин пакетче масло и 1 чаша захар. Като омекнат ябълките и се изпари водата, намачкваш всичко хубаво с вилица.
Вторият крем беше от 1/2 литър мляко, 1 чаша захар, 4 с.л брашно и 2 жълтъка.
Глазурата се прави от пудра захар, вода и сладкарска боя. На 1 чаша захар се слагат 4 л. топла вода и сместа се загрява на мнооого слаб огън. После се излива върху тортата и се разпределя.  Тортата отгоре не трябва да е намазана с НИЩО. Иначе почва да тече:( Ако не ти се получи равномерна, взимаш сешоара и почваш да духаш от 40-50 см. Глазурата пак се затопля, става хомогенна и лъскава:)
Виж целия пост
# 13
Благодаря многооо  Flutter
Виж целия пост
# 14
За нищо Grinning  Само забравих да направя едно уточнение за глазурата: това, което съм написала е пропорцията. В действителност на мен ми отиде почти 1 пакет пудра захар. Вторият път като правих глазура и не сложих гадния крем отгоре, отиде по малко, но пак си бяха към 2 чаши.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия