Как се закрепва този стол в колата?

  • 919
  • 12
Как се закрепва това нещо стабилно. Като се прекара колана през облегалката на столчето и все едно нищо не става, столчето се движи доста лесно във всички посоки. Става въпрос за този стол:
Виж целия пост
# 1
В упътването трябва да е покаzано.Някъде отстрани трябва да има място zа едната ,аст на колана,а другата минава преz това под ръzете.Това,че се движи да не те притеснява.При недай си боже един удър коланите блокират и не иzлиzат повече напред,което zначи,че седалката остава там,където и е мястото.Всички седалки,които нямат допълнителни колани,а zа детето се полzват коланите от колата са на тоzи принцип.
Виж целия пост
# 2
Като гледам тези колани отпред,се съмнявам,че и колани на колата минава изцяло отпред през детето.Няма те ли опътване за употреба. Нашият стол е с колана ,но минава през една джаджа до рамото на детето,която го застопорява да не се клати много.
Виж целия пост
# 3
Тая джаджа zастопорява само при някои модели,но не на всички.На6ият сега6ен Кидди я има и zастопорява,но на другият ми син Рьомер е само като дупка беz да zастопорява.Коланът на колата минава 100% пред детето.
Бст,сподели,дали си успяла.
Виж целия пост
# 4
Добре,де това дете с колко колана ще е омотано в този стол имам предвид? Много странно да е с 2 колана,този от колата и този на самия стол.Ама има всякакви модели,да не се чудя много.
Виж целия пост
# 5
Столът е беz колан,колата има двоен колан.Едната част тръгва отгоре над раменете,стига се до zакопчалката и продължава от долната част на колата.  newsm78 Не го обясних добре,но погледни коланите в колата.Все едно прави 1 триъгълник.При удър коланът отгоре не може да иzлеzе повече,което помага седалката да предпаzи детето.
П.С. Намерих го видеото,zа да види6 какво имам предвид.Ето погледни тук  .
Виж целия пост
# 6
Знам как се слага,нали имаме такъв спол,но нашият е Чико и всеки ден го ползвам Peace. Но се загледай в снимката на стола и виж,че има колани като на бебешките слочета и за това си мисля,че се слага по друг начин. Дано да каже кк са се оправили.
Виж целия пост
# 7
Упс  Embarassed,иzложих се.Вярно,че имал колани.Значи на колата коланите трябва да се сложат само на стола.
Нади,и аz съм от Плевен.
Виж целия пост
# 8
Споко,аз за това така се запънах,че сигурно се слагат някакси отзад.
в плевен ли живееш сега?
Виж целия пост
# 9
До модераторите:
С профила с който пуснах темата вече не мога да пиша, какви са тези номера?

Относно въпроса:
Стола си има колани, нещо като 5-точкови и с тях детето е стабило закрепено към стола. Самия стол обаче няма упътване, но то си личи от къде минава колана на колата, през облигалката на самия стол. Има прорези в облицовката и колана минава зад нея, пред пластмасата на стола. Само че така стола си мърда много върху седалката на колата. Примерно кошчето което за новоредено се закрепваше супер стабилно с колана на колата. Аз обаче както и да го гледам, не вижам как с колана на колата ще се закрепи този стол стабилно, не знам другите марки столове как са, ще потъря. Колата има ИЗОФИКС но са на много странно място, пък и стола няма начин да се закрепи с тази система.

Аз ползвам такъв стол защото искам да осигуря някаква безопасност, но нещо идеята на този модел ми убягва.
Виж целия пост
# 10
Отиди в магазина и помоли да ти покажат!
Виж целия пост
# 11
Моят съвет е да вложи6 повече пари и да вzеме6 стол с иzофикс  Peace с добра оzенка. А раzликата в стабилността е нормална при zакрепването на първите ко6чета (или както им се вика) и следваЩите седалки.
Виж целия пост
# 12
Я се пробвай малко идиотски като го закопчееш да го понатиснеш стола. Аз се просвам отгоре му и той потъва в седалката, от това се опъват коланите на колата (попридръпвам ги с ръка към машинката отгоре) и после стола не мърда. Mr. Green Идиотско решение, ама иначе ми се мести въпреки допълнителната система за опъване на колана. Моята кола въобще няма аутофикс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия