Жилищен кредит - в лева или евро?

  • 4 958
  • 60
Как е най-изгодно? Срещам различни мнения, не съм с икономическо образование, за да схващам поне малко нещата и обстановката, още повече за да мога да гледам в перспектива.

 Като се има предвид, че един подобен кредит се изплаща години, а с евентуалната смяна на лева с евро какво може да ни очаква и как да ни се отрази?...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Немога да ти дам, компетентен отговор, но когато аз теглих кредит преди  година и нещо, всички ми казваха да го взема в лева и аз така и направих  Simple Smile
дано някой се включи с по точен отговор  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз да наблюдавам, че съм в същата драма Thinking
Предстои да кандидатстваме в евро, но пък цената на апартамента, който купуваме е в евро...май и лихвите са по-ниски в тази валута?!?
Все си мисля, че по-добрия вариант е еврото newsm78 ooooh!
Жалко, че библиотеката не работи, че в тоя момент имам изключителна и спешна нужда от съвет и мнения Sad
Виж целия пост
# 3
И аз знам, че лихвите в Е са по-ниски. Докато тук-таме срещам мнения, че в лева е по-добре, защото н`ам кога си, някой слънчев ден, лева като се обезценял и един вид воските ще станат смешни, което не ми се вярва да  стане точно така - за този случай банките сигурно си имат варианти.
Виж целия пост
# 4
в днешния брой на в. "24 часа" има притурка "имам имот". там има много статии за кредитите.в средата е  статия " условия по жилищните кредити". на различните банки - размер, срок, обезпечение такси. има ставки на лихвите в лв, долари, евро. ще го запазя, ако не го намериш, мога да ти го пратя по пощата.
Виж целия пост
# 5
Аз съвет не мога да дам, но само за статистиката добавям, че нашия кредит го изтеглихме в лева.
Виж целия пост
# 6
Ние изтеглихме преди 1 седмица като наш близък работи в банката и той беше категоричен в лева
Виж целия пост
# 7
Ние изтеглихме преди 1 седмица като наш близък работи в банката и той беше категоричен в лева

Защо? Какво ви обясни, какви са му мотивите?
Виж целия пост
# 8
И нашият кредит е в лева. Лихвите на кредитите в евро са мааалко по-ниски, но разликата в курса ги прави почти еднакви с тези в лева.
И нас ни посъветваха да заложим на българската валута, заради евентуалното и обезценяване.  Thinking
Виж целия пост
# 9
Има ли хора, които си мислят, че ситуацията от '97 може да се повтори? И едва ли не с джобните си пари ще си изплатят кредита.
Някой да ми обясни защо в лева? Да разчитам на евентуалното му обезценяване за мен не е достатъчно. Наистина искам сериозен отговор.
Виж целия пост
# 10
Вижте дали договора има опция за превалутиране.
Т.е. ако изтеглите в лева, при едно обезценяване - банката има право да обърне кредита в евро.
Виж целия пост
# 11
Не е важно в каква валута ще го изтеглите- важни са клаузите в договора. Особено тези с дребен шрифт.Peace
Виж целия пост
# 12

И нас ни посъветваха да заложим на българската валута, заради евентуалното и обезценяване.  Thinking

Дали банките са толкова прости?  ooooh!
Виж целия пост
# 13
А какво ще кажете за кредит в швейцарски франкове!Казвали са ми,че е най -изгодно
Виж целия пост
# 14
Лихвите са изгодни, но това си е чиста форма на валутен риск.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия