Поза при сън при бременност

  • 26 599
  • 129
Привет. Ще се радвам, ако споделите с мен в каква поза спите, когато сте били или сте бременни. Вчера четох, че от край време не се препоръчва бременната жена да спи по гръб, защото не достигало достатъчно кръвоснабдяване до бебето. Също така ми е интересно, дали когато спя на една страна по някакъв начин притискам бебето и му причинявам болка, или пък му става по-тясно. newsm78 newsm12
Виж целия пост
# 1
Аз не можех да спя по гръб защото плода притиска сънната артерия и веднага ми се завиваше свят. Най- добрата поза за спане е на лява.
Виж целия пост
# 2
Единствената възможна поза е настрани. И аз знам, че по гръб не се препоръчва и от собствен опит - също. В момента, в който легнех по гръб, започваше едно подскачане на туй ми ти чаве - явно не му е било кой знае колко конфортно...  smile3542
Виж целия пост
# 3
Спях само на страни, защото по гръб ми ставаше лошо.
Виж целия пост
# 4
Препоръчително е наляво, на мен не ми беше удобно да е все наляво, затова спях и на двете страни, но не и по гръб.
Виж целия пост
# 5
Ту наляво,ту на дясно това беше позата.
Препоръчват обаче спане на лявата страна,но аз се въртях и на дясно ,защото много ми изтръпваха ръцете.
Виж целия пост
# 6
Аз спях предимно на лявата старана, просто така ми беше удобно. Няма опасност да притиснеш бебето или да му причиниш болка...то е достатъчно защитено в корема ти.
Виж целия пост
# 7
Аз пък последните месеци лежах и спях само по гръб.  Laughing
На някоя от страните получавах болки.  newsm78
Живо и здраво се роди човечето.  bowuu
Виж целия пост
# 8
И аз спях на страни с възглавница между краката PeaceТака ми беше най удобно Laughing
Виж целия пост
# 9
По гръб не се спи  Naughty
Пък и когато ти е голям корема и да искаш просто не ти е удобно, и на мен ми се виеше свят. Спях предимно на лявата страна, така ме бе посъветвала акушерката ( за по-доброто кръвоснабдяване на матката), а и при мен това си е естествена поза, дори сега пак така си спя  Peace
Виж целия пост
# 10
Аз спях на една страна с възглавница между краката  Laughing
Виж целия пост
# 11
на ляво
Виж целия пост
# 12
Препоръчително е да се спи наляво, но аз така и не успях да свикна и си спях все надясно. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
казват , че на ляво е най-добре и за бебето и за майката , защото майката не я боли гърбът , а бебето по-лесно се обръщало. Аз си спя навсички страни. Peace
Виж целия пост
# 14
Спях на страни ляво и дясно и по-рядко по гръб.Най-добре за бебо е мама да спи на лявата страна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия