Няколко въпроса за нашият режим на хранене???

  • 503
  • 6
 Както се вижда дребосъкът е почти на осем месеца.Храни се така :

 6.00 - кърма
10.00-кърма и към 11.00 - малко плодово пюре.
13.00- зеленчуково / меснозеленчуково пюре.
17.00 - каша с плодово пюре и след около час към 18.00 - кърма
21.00 - кърма

 Въвела съм следните храни :

 Зеленчуково пюре : картоф,морков,тиква,тиквичка,карфиол,броколи ,спанак,пащърнак.
 Плодово пюре: ябълка,круша, банан,манго,праскова,кайсия и слива.
 Каша: оризова ,елда и ябълкова
 Месо : заешко,пуешко и заради хемоглобина въведох и телешко.

 Имам няколко въпроса :

 Според вас как е режима ?
 Какви храни да въвеждам сега?
 Да замествам ли и друго хранене освен обедното?

 Благодаря ви предварително!!!
Виж целия пост
# 1
 Бихте могли да имате още едно кърмене около  8 часа - кърмата се усвоява бързо и сутрин е повече. Аз давах малко каша или зеленчуково пюре - около 50 - 60 грама и кърмех - кърмене заместих към  11 месеца. Към 10 месеца съкратих едно сутрешно и стана така - около 6, 9.30, 12.30, 16, 19 ч и после преди сън.
 Бебето не огладнява ли от 18 до 21 ч? Аз кърмех около 19 часа и давах малко плодово пюре с извара .
 Ако сте заместили обедното кърмене, може да не бързате със заместването на други, за да не Ви намалее кърмата. Доста храни сте въвели - може да въведете каша от просо, а също и кисел от царевично нишесте (не съдържат глутен) . Има и готови каши - ориз и царевица на "Milupa", "Frisocrem". От плодовете се сетих за едни пюрета на "Ам-ам" - череши,  и ябълки  и череши. На тази възраст съм давала и пюре от шипки, също и пюре от ябълки и вишни.
Виж целия пост
# 2
 Само да добавя ,че често се кърмим и извън тези часове.Тоест като усетя ,че е гладен давам.И в последно време доста често нощем се кърмим.

 А за пюретата купувам само Хипп , Сънвал и Бебивита.
Виж целия пост
# 3
Мисля, че менюто ви е страхотно, както и режима.
Може да въведеш сварена зелена чушка, ако имаш във фризера или можеш да си намериш. От кашите- ориз и рожкови на Нестле, но тя трудно се сгъстява, има и елда с банан и ябълка.
От месата - пилешко.

Купувам същите пюрета.
Много добре е менюто, може и известно време нищо ново да не въвеждаш.
Виж целия пост
# 4
 И аз искам да добавя, като гледам записките си, че твърд режим не сме имали. Много пъти детето е сукало около 6, 8, 10.30 -11 (тогава съм давала каша и малко плодово пюре), после обикновено е спало до 14 -15 ч. Ако детето се е събуждало към 14 ч, е сукало и кърменето после е било към 16 (+зеленчуково пюре), 18.30 -19 и 20.30 ч. Ако кърменето е било към 15 ч, тогава съм давала зеленчуковото пюре , после детето е сукало около 18.30 и 20.30 ч. Около 18.30 -19 -  и плодово пюре с извара.
  На 8 месеца зеленчуковото пюре съм давала около 12 ч, а кашата - около 16 ч.
 Бихте могли да въведете шипки с пюре от шипки с ябълки и ориз на "Hipp", има и пюре от ябълки и боровинки на същата фирма и на "Sunval" - не съм давала боровинки на 7 месеца. На "Sunval" има пюре от фин алабаш с картофи, пюре от моркови и царевица, пюре от тиква с ориз и пилешко месо - така може да въведете алабаш, царевица и пилешко. Също моркови с картофи и пилешко месо. На "Bebivita" можете да дадете тиквички и царевица, тиква с пилешко. Има и пюре от ябълки и малини на същата фирма - давала съм .
 На 8 месеца може да въведете извара с плодовите пюрета на "Hipp" - банани с извара, праскови и кайсии с извара...
Виж целия пост
# 5
Важното е бебокът какво ще каже за режима, а не ние Peace
Виж целия пост
# 6
Малко офф-топик,но само искам да споделя,че Милли винаги дава толкова обстойни и подробни обяснения,че винаги ми е било приятно и интересно да й чета постовете.

А относно темата мисля,че просто няма какво да добавя,освен да се водиш по детето.Ако този режим го удовлетворява за момента значи всичко е ОК.Защото занапред със сигурност ще има промени в режима и то от самото дете.
За въвеждане на нови храни и аз по същото време се бях шашнала,че трябва да въвеждам още и още,но като се замисля вече едни и същи си ги въртя  Wink,те в крайна сметка свършват новостите в един момент Laughing
За заместване на хранене можеш още мъничко да изчакаш.Дори на много места препоръчват до годинката да няма заместено хранене.
Успех!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия