Кърмите ли в 3 часа нощем?

  • 1 253
  • 15
Малката ми щерка е много настоятелна - иска детето да суче в 3 часа през нощта. Тъй като наддава добре (за 10 дни е качила 300 гр.), не ми се ще да я кърмя и в 3 ч. От една страна, заради теоретичните обяснения от книгите, от друга - от майки, които са кърмили в 3 ч. съм чувала, че като свикне детето да се храни тогава, през следващите няколко месеца няма отказване. А нали след 2 месеца трябва да откажем и кърменето в 12 часа???
Засега я мъча с водичка и биберон-залъгалка. Мрънка ми до 5 часа, тогава вече й давам. Но не знам докога трябва да издържа този режим. Мислих, че бързо ще свикне, но засега няма резултат - все си е гладно детето.
С каката нямах такъв проблем - тя просто не ми се будеше нощем.
Ако знаете някакви хитринки за отказване от това кърмене - казвайте.
Виж целия пост
# 1
Много е малка и наистина има нужда от кърмене нощем. Сама ще го откаже по късно.
Светльо си отказа нощното към началото на 3-тия месец.

От водата бебета огладняват по бързо.
Виж целия пост
# 2
Спрях да кърмя Али нощем на 5,5месеца! Сга спи от 8-9 до 8-9 сутринта и не се е будила през нощта с месеци, за нищо!
Кърми си я. Това с махането на на нощното кърмене е малко под въпрос... аз я кърмих не само защото беба искаше, но и за да поддържам лактацията.... ако искаш да кърмиш по-дълго, не те съветвам да махаш нощното кърмене.
Виж целия пост
# 3
Аз я кърмех, когато се събуди. След първия месец спря да се събужда, докато не спряха коликите последното ядене беше в 12-1 часа. По добре я кърми отколкото и двете да будувате нощем, бебка ми заспиваше на гърдата.
Виж целия пост
# 4
Кърми я когато поиска. Мойта дъщеря се отказа някъде там - на 20-я ден, нека стане естествено. Постепенно малките удължават интервала, като почне да суче достатъчно и да и стига за 6 часа.
Виж целия пост
# 5
Кърмя я,когато поиска(на 5 месеца сме) - по 3-4 пъти на нощ.Нощните кърмения са много важни за поддържането на кърмата,а бебетата сами се отказват от тях,когато са готови.Не премахвай насила и с ревове нещо,което ще си отпадне само,когато му дойде времето - няма смисъл да мъчиш и теб,и бебе.Бебетата(особено кърмените) нямат нужда от нощна почивка на стомахчето!
Виж целия пост
# 6
На вашата възраст се кърмехме през 2 часа горе долу, включително и през нощта.А понякога и по-често.И до ден днешен, толкова нещо изчетох...това с кърменето на 3 часа точно и наливането с вода нощем и между кърменията не мога и не мога да го разбера  33uu Който го е измислил или не е имал деца, или не е обичал бебетата и решил да ги изтезава по този гаден начин Imp
Я попрочети във форум "Красива мама" колко майки се опитват да отслабнат и не могат да се стърпят да не ядат.Говорим за големи жени, зрели, мислещи хора с воля и интелект.
А сега си представи как се чувства едно плачещо от глад бебенце на няма и месец, дето не знае още на кой свят е,  на което ми наливат вода в стомахчето #Puppy dog
Недейте така!
Виж целия пост
# 7
Аз в началото също се тръшках с това нощно кърмене, защото така искаше педиатърката. Ама, предпочетох да послушам сърцето си, бебето си и момичетата от форума. С течение на времето Павел взе да прави паузи от 4 часа нащем, после от 5 часа. Сега от 3-4 дена не се буди за яденето в 12 часа, ще видим докога. Предполагам, че когато стомахчето му порастне достатъчно, за да натрупва запаси ще спи до сутринта.  Grinning Така се надявам, пък ще видим.
Виж целия пост
# 8
Аз кърмих вечер докато беба не се отказа сама.Просто не я събуждах и тя започна да се буди по -късно и по -късно докато съвсем спря.При нас първо си пропускаше храненето в 12.00 ч.Така си беше решила и аз я оставих да си изгради сама кое нощно хранене да остане.Успех и се води по бебето.
Виж целия пост
# 9
И аз все още я кърмя в 3 часа и след това в 6. Някъде до 20-тия ден след храненето в 12 си спинкаше до 6, но след това за да я събудя да яде в 12 ми отнемаше половин час и тя щом захапе цицата моментално заспиваше. И така реших да не я будя, защото няма смисъл - тя не ядеше, а спеше, пък и защо да я тормозя като така сладко си спинка Sign Exclamation И така след банята и папкането в 10 тя си спи до 3 часа и се събужда умряла от глад. И без това по това време гърдите са препълнени тъкмо ми помага за по-добър сън, иначе се събуждам като Памела и цялата подгизнала. Даже не си отваря очите, папка и продължава да спи. Е, от време на време ако не съм я вдигнала още в самото начало, когато само леко си сумти, а съм я изчакала да се разбуди, следва и приспиване, но затова цаката е щом я усетя да се върти - вдигам, храня и продължаваме и двете да спим...И без това с нищо не може да се залъже - по-добре да не си пропилявам цялата нощ като може за 30 мин. вс. да свърши...Това е гладно си е детето, може ли на празно стомахче да наливаш вода??? Confused:
Виж целия пост
# 10
Sick Кофти да, не може човек да се наспи дълъг сънь... Примерно Мая спря да се буди за нощно кърмене за известно време, през първите месеци. Ама съвсем за малко, щото после се сети, че нещо й липсва, започнаха едни зъбоникнения и ревове и тъй се кърмим вече 13 месеца нощем, по няколко пъти.
Снощи ходих на Рд, тъкмо приритвах да си ходим, че бебе около 00 00  часа се буди и тряба да си цока и мама ми се обажда, че голям рев се реве и нищо не може да я успокои, да се прибирам.  Crazy Един път в годината излизам, отивам на Рд и то със свито сърце, че бебе ще реве - тъй и стана. Много ми тежи, че не мога изляза на свобода нощем, обаче не виждам скоро промяна на режима.
Моето мнение е, че ако бебе само не откаже нощно сукане, голям зор ще да види майка му, за да го откаже. В крайна сметка бебето не е дресирано куче и си има нужди (ако знаете как завиждам за спящите бебета и безболезненото зъбоникнене Blush ...), които тряба се задоволяват на всяка цена и ако на родителката не й харесва положението, ситуацията никак не е приятна.  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Zmily, моята хубостница е също на две седмици и първото, което ми казаха, беше да не й давам храна през нощта.
На мен обаче  категорично това ми се струва издевателство над детенцето и освен това някак си мисля, че за едно бебе е най-важно да расте спокойно и без стрес. Затова смятам, че е излишно да ги изнервяме и дразним като не им даваме с часове храна, само защото така е на теория:).
Аз й давам винаги, когато поиска и не я будя за храна. Тази нощ огладняваше през два часа например, друг път спи по повече, когато пожелае- тогава яде. Но ми прави впечатление, че тя сама си изгражда режим.  Първата седмица беше пълен хаос- веднъж спи 5-6 часа, веднъж огладнява след 2. Сега постепенно започна да се буди на равни интервали от време и аз вярвам, че когато усети, че няма нужда от нощното хранене, сама ще се откаже от него. Дотогава ще я кърмя полузаспала Wink.
Иначе ще се мъчим взаимно- тя ще е гладна, изнервена и плачеща два-три часа, а аз ще съм уморена и ядосана също толкова време...
Виж целия пост
# 12
Благодаря ви за отговорите. Мисля, че този път и ние ще минем на свободен режим  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Дай му свобода на бебо и той си знае работата.И аз в началото гледах часовника,но като прочетох малко материали от форуча и минах да режим поискване.Сега явно не и стига кърмата на вечерното хранене и през нощта си цоква по 3-4 пъти.Понякога ми дотежава ,но това се "рисковете на професията" Grinning
Виж целия пост
# 14
Старата школа първо това ще ти препоръча, както и да даваш вода - нещо забранено в "белите" страни. Тук обаче педиатрите и бабите си пеят старата песен и не се интересуват от новостите по света, въпреки, че това не е новост. Ние сме на 40 дена, от 2 седмици малката си прави почивки по 4 часа, а снощи направи 6 часа и половина. Питай ме на сутринта какви ми бяха гърдите, едната дори болеше. Те милите бебоци не знаят на кой свят са още, а режим искаме да им създаваме... според мен е неправилно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия