Искам да споделя , та дано ми олекне на душата

  • 3 483
  • 21
 След двуседмичен престой в болница с гнойна ангина , а след това прихвана и от там рота вирусна инфекция , т. е. разстройство с повръщане лекарите ми забраниха да го пускам на ясла , за да не лепне пак някой вирус  Sad Вечерта преди да влезнем в болницата много се изплашихме , защото получи нещо необичайно и още не мога да си обясня това гърч ли беше , или нещо подобно , защото температурата му не беше толкова висока 38.7 градуса , но както гледаше Снежанка се стресна и започна да се тресе много жестоко цялото му телце и така около 10 минути продължи всичко , след което повърна  Cry Cry Cry
Изключително съм доволна от престоя му в яслите, много неща научи от там , навици и всичко  bowuu А на него му е толкова приятно там , с голямо удоволствие винаги е ходил и сега постоянно пита : Мамо , кога ще ходи Криси на яслата , при децата и при лелите ?
Просто не знам какво да му отговоря  Rolling Eyes Толкова съжалявам , че няма да е сред неговата среда и да се чувства щастлив Rolling Eyes, но тия болести , пък и така съм стресирана от това , което се случи оная нощ , дано никога повече не се повтори  Cry Трябва много да го пазим след тия неприятности , за да поукрепне , че и доста отслабна , той и без това си е слабичък ShockedИзживявам го много тежко всичко това и за това исках да споделя с вас , та дано ми олекне малко поне  Whistling И горкото няма кой да го гледа и сега мислим за вариант евентуално да наемем жена , която да се грижи през деня за него , защото и двамата работим и изплащаме жилищен кредит , а бабите ни също работят  #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Минахме през подобна ситуация- тежка пневмония и два пъти операция на сливиците- първо третата, след това и трите /третата пак беше порастнала/. Спрях детето да не посещава детско заведение /тогава беше ІІ група в ДГ/ по същите причини. Трябва да ти споделя, че след операцията на трите сливици и този няколко месечен престой в къщи до момента, вече е на 8 години, не се е разболявал, не е взимал АБ. Пази здравето на хлапето, много е важно. Определено ДЯ и ДГ са бацилоразвъдници и е добре детето да има що- годе укрепнала имунна система. Не е проблем да постои някой и друг месец в къщи, да оздравее и си стъпи на краката. Дано след това вече е като цяло по- здраво дете.
Виж целия пост
# 2
Мила,разбирам те много добре как се чувстваш! HugИ ние сме минали през какво ли не---3 вирусни пневмонии,бронхит,всички видове ангини...болници! ooooh!А за капак и мин.пролет ми направи и ларингичен спазъм!Сърцето ми щеше да изскочи тогава!Спрях го от градина,за да укрепне!
И аз не съм започвала изобщо работа,поради съответните причини,но по-важно ми е детето! Stop
Сега пак ходи след 6 мес. престой вкъщи и е добре(да чукам на дърво!) Praynig
И Дани ми е много общителен,като твоето детенце...,но за всеки проблем се намира разрешение! Peace
Най-важно е здравето!Остави го малко да укрепне и желая занапред да е много здраво дете!  bouquet
Виж целия пост
# 3
От сърце ви благодаря милички   bouquet Наистина човек има нужда да сподели с хора , които са имали подобни проблеми  Hug Нямам думи да изкажа благодарноста си , така ми вдъхнахте сили за напред, но дано никога не преживея същият кошмар и желая на всички дечица здраве и щастливо детство  newsm10
Виж целия пост
# 4
Ивалина, Hug Това ми е болна тема, въпреки че в нашия случай нещата не са толкова зле. НЕ искам да давам друга насока на темата, макар и да ме сърбят ръцете да напиша нещо. Яд, яд и безсилие- това мога да споделя само
и д апожелая на теб и всички в подобна ситуация по- малко болести и децата ви да могат, все пак, някога да ходят на градина!
Виж целия пост
# 5
Съжалявам за кошмара, който се изживяли.  Cry
Остави го вкъщи детенцето да се позакрепи. Все пак наближава пролетта. Ще можете повече да излизате на разходки. А по-нататък може пас да опитате да ходите на ясла или градина.
Късмет и целувки!!!!  Heart Eyes  Peace
Виж целия пост
# 6
 Hug
И ние минахме по този път  Tired Ама по същия начин, само дето седяхме само 5 дни в болница. През м.септември тръгна на ясла на 24.09., имахме 2-3 пъти сополи, малко кашлица, аз естествено го спирах, а тъкмо бях почнала работа  Sick
На 5.11. следобяд, както си танцуваше детето пред мен на килима и изведнъж започна да се тресе  Cry Т беше 40 градуса, на пипане леден, а челото горещо. Както ми обясниха после на косъм е бил от гърч, но при него се губи съзнание. Бърза помощ, болница, оказа се бронхит, АБ, инхалации и с тати казахме- край. Баба му го гледа оттогава, но сега от м.март пак ще го пускам и дано нямаме такива приключения  Praynig
Целувки и Господ да пази дечицата ни  Praynig
Виж целия пост
# 7
и ние бяхме в подобна ситуация - от септември на ясла, в края на октомври в болница, казаха 2-3 месеца да не се разболява за нищо на света, защото била със сринат имунитет. стоя в къщи, макар че не исках вече да е с гледачка по много причини, ама здравето на детето е най-важно. сега от началото на февруари пак е на ясла.

ами, макай казва, че така растат децата...няма начин, трябва да издържим. и ние, и те.
Виж целия пост
# 8
За сега решихме да не го пускаме на ясла , за да укрепне детенце , ако трябва и детегледачка ще си намерим  Thinking но здравето  е по- важно от всичко  NaughtyВсе още не мога да дойда на себе си от кошмара , който изживях и постоянно имам един страх да не се повтори всичко това  Cry Cry CryМисля , че ме разбирате  ooooh! , но трябва да намеря сили да се справя със всичко  #Cussing out
Виж целия пост
# 9
Първия път,когато изживях такова нещо,направо не бях на себе си.После разбрах,че това е треската-много бързо покачване на температурата до 40-41 градуса,детето е студено,но има много висока Т.Ние тогава бяхме в болница и да ти кажа лекаря не беше много адекватен,както и да е.Затопляне и сваляне на температурата трябва.Но като незнаеш е много драматично.И аз не съм същата оттогава,особено като дойде зимата,вечно съм в паника,когато се разболее.Но това са грижите на майкаите,няма начин.Като поотраснат децата,ще ни мине.
Виж целия пост
# 10
Ще споделя за сина си в тази връзка - когато беше на три години и вдигнеше температура над 38 градуса имаше много странна реакция, нещо като тикосване на главата, погледа му ставаше много по отнесен от нормалното. Тогава някъде бях прочела, че има хора, които са по - чувствителни към висока температура и при тях трябва да се вземат мерки да се сваля по - навреме. След това на по - късна възраст това при нас се израсна и вече не е така, на 6 години например карахме много тежък грип, няколко дена трудно сваляхме температурата под 39 градуса, но с радост забелязах, че предишните тикови и отнесени реакции вече ги нямаше. Малките деца явно са по - чувствителни в много отношения.
Виж целия пост
# 11
Когато дъщеря ми се затресе за пръв път така на година и половина, с баща и си изкарахме акъла. Оказа се, че по този начин  температурата се покачва много бързо. И понеже я втрисаше, аз все я увивах, което се оказа погрешно, защото можело телцето да прегрее (това ми го каза джипито). За съжаление, когато вдига висока Т, почти винаги треската се повтаря.
Виж целия пост
# 12
Когато температурата се качва бързо всички кръвоносни съдове се свиват,кожата настръхва,мускулите треперят.Тогава трябва да се стопли детето,докато стане топло и се зачерви.Тогава температурата е стигнала връхната си точка и започва да се отделя от тялото.Тогава трябва да се отвие и охлади детето докато спадне Т.
Виж целия пост
# 13
И ние минахме през същото - няма да го забравя до живот. Никола два пъти ми е правил такъв тремор, не знаех, че трябва да се затопли детето... дано не ми се налага следващ път.
Виж целия пост
# 14
Ивалина, сори наистина, но най-важно е детето да е здраво.
Алекс ходи 4 дни на ЧАСТНА детска градина лятото и направи такава пневмония, че само като се сетя тръпки ме побиват. три дни беше с 40 градуса, като го заведохме в Токуда лекарите казаха че такъв случай само в учебниците имало. слава богу всичко мина, и октомври отново на детска градина. оттогава не е минал и месец без той да е по минимум една седмица в къщи. сега януари отново пневмония. щях да подивея. нечовешко е мъниче на няма и 3 годинки за по-малко от 9 месеца да изкара 2 пневмонии. сега отново си е в къщи (въпреки че всяка сутрин става и си взема багажа да ходи при децата) и така мился поне до началота на лятото, ако може и до есента.
затова наистина те разбирам и ти съчувствам.
в моя случай да е жива и здрава майка ми, че тя ми помага много, защото аз пък почнах работа в началото на годината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия