Нехранителна кърма има ли такова понятие? ;)

  • 20 037
  • 49
Привет мамчета искам да споделя нещо и да попитам също.

Аз лично кърмя без проблеми.

Вчера обаче свекърва ми, съощи че братовчетка ми вече не кърми защото не и била хранителна кърмата.
 Shocked
Бебето изяждало количества , обаче  се не било наяждало. Аз им казах, че не е там проблема, и че досега не съм чувала такова.Дадох им и материали да четът, та да не ровят и бг мамата.

Обаче и детската докторка била на това мнение, и още на първия месец препоръча компетентно Адапте и дохранване на 3ч  Wink  ..От което съвсем се забатачиха нещата и се стигна до сегащния момент няма мляко за бебка..А то нали е нехранително млекцето на мама  та никой няма угрузение. Tired
Още към това се добави мнението, че и майката на братовчетака ми и тя била с такова мляко и затова сега и така станало
 ooooh! било наследствено.
 На мен факта не ми дава мира и и питам що за чудо е това..?
Още не съм чувала за нехранителко козе или крава мляко и козлето или телето да не са се наяли..

Сега е факт кърменето преключи, от бабешки деветини и компетентни педиатърки и най-вече от липса на упоритост от страна на майката.

Е, момичета кажете какво да мисля за това?  newsm78

Виж целия пост
# 1
И аз съм мислила по въпроса. вероятно е да има повече и по-малко хранителна кърма, след като има по-гъста и доста по-рядка, но това би могло да се установи само с определени изследвания, които никой не си прави труда да направи. На практика такова твърдение без иследвания е безпочвено. Иначе предполагам, че кърмата на една гладуваща жена, която се храни много зле и недостатъчно ще е доста по-малко засищаща от кърмата на жена, която се храни нормално, балансирано и с качествени продукти.
Виж целия пост
# 2
Абе, знам, че по някое време кърмата става недостатъчна за бебето и тогвата трябва да започне захранването, но за нехранителна кърма в първите месеци не бях чувала.  newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 3
разлики в кърмата на жените почти няма. хранителността въобще не зависи от външния вид на млякото. това са бабини деветини и понякога извинения да не се кърми или манипулации от педиатрите да си пробутат млеката. а като имаш млада майка насреща най-лесно е да манипулираш страховете й по този начин. бяс ме хваща вече като прочета подобна история.
Виж целия пост
# 4
разлики в кърмата на жените почти няма. хранителността въобще не зависи от външния вид на млякото. това са бабини деветини и понякога извинения да не се кърми или манипулации от педиатрите да си пробутат млеката. а като имаш млада майка насреща най-лесно е да манипулираш страховете й по този начин. бяс ме хваща вече като прочета подобна история.
С две ръце за  Peace Peace Peace PeaceГлупости от класа и като почнат и с тоя режим - рецептата за здраво бебе на Кърма - папкане когато пожелае,и по колкото желае.Така и кърма има ,а да е нехранителна  Naughty- ей хора четете,четете. newsm78  bouquet
Виж целия пост
# 5
Да, има такова понятие в главата на някои педиатри. За мен това са глупости. Твоята кърма е най- подходяща за детето ти. И на мен ми казваха, че детето плаче защото може да е гладно(коликите много го мъчеха)- "нехранителна кърма", пък то качи 1.100 за 20 дни. Още се кърмим, има дни в който друго не яде- как ли издържа с "нехранителната ми кърма" никой не знае.
Свекърва ми е била с "нехранителна кърма"-цедяла се и хвърляла защото имала много, а на детето- кисело мляко. Сега мъжът ми е с гастрит, а девера с язва. Едва ли е само от това, но има значение.
А при животните какво ли става като им е "нехранителна кърмата"  newsm78
Егати педиатрите, хващат ме нервите от такива.
Виж целия пост
# 6
абе крави има -селектирани породи за количества мляко или масленост или за месо, ама за породи майки с хранителна и нехранителна кърма не съм чувала още. освен ако не сме жерва на някой световен заговор.
ей не искам никой да обидя ама наистина ме е яд. разбирам майките, на които са им втълпили всякакви глупости педиатрите - и аз не искам да ми гладува детето.
Виж целия пост
# 7
И майка ми твърдеше, че имала рядка кърма и въпреки това ни е кърмила с брат ми по 10 месеца. Тъпото е че на много познати с малки бебета все им е "рядка" кърмата newsm78 и ги отбиват много рано. Явно е някаква практика на лекарите или на бабите нямам идея.
Виж целия пост
# 8
Ивка, странно ми е, че точно ти задаваш този въпрос. Wink
Виж целия пост
# 9
Чувала съм за нехранителна кълма, но ми се струва нелогично Thinking
Виж целия пост
# 10
ivalex и мен ме бяха психясали така. Петърко от малък си е с характер и като скочиха разни баби, че не ми е хранителна кърмата и бебето било гладно. То и аз не се хранех правилно де, но както и да е. На пук на всички малчо наддаде доста (май беше около 1кг. за 3 седмици) и аз бях спокойна. Обаче бабата като видя едно шишенце с изцедена кърма и почна "Ми тя ти е много рядка кърмата. То този плач е на гладно. Аз го различавам като гладен плач. Много ти е синкава кърмата. Трябва да е жълта и гъста. Абе гладно е детето." Crazy Тя дори била видяла кърмата на снахата и тя била по-гъста от моята. Пък на снахата хлапето е с 1,5 мес. по-малко от нашето и тя вероятно е видяла началната кърма. Както и да е, аз обаче успях да се шашна и дори започнахме да даваме вечер АМ. Полудях от цедене. Накрая им теглих една дълга на всички и си продължих с кърменето. И до сега все си иска кърма и си търси цицата. Ако беше нехранителна предполагам, че щеше да търси шишето.

А веднъж говорих и със снахата и тя каза, че и нейната кърма е такава - рядка и синкава. Но да знаете щерка й каква е пухкава. По-тежка е от нашия юнак и все още е предимно на кърма.
Виж целия пост
# 11
Ивка, странно ми е, че точно ти задаваш този въпрос. Wink
Да, аз защото ми стана адски ядосано и мъчно че има толкова много неграмотни доктори и най-вече доверчиви мами.

Тук (в Чехия) съм говорила с много жени, млади и стари почти всички са кърмили и се горди с това...Ама тука няма кисело мляко, нямало го е и за тоталитарно време и майките не са се насочвали към шишето при първия неуспех.

Въпроса ми и по-скоро за да ми мине яда ...защото не мога да видя виновника.
Виж целия пост
# 12
Иве, бях пуснала абсолютно идентична тема, когато родих Томи и тогава една от мамите ми отговори кратко и ясно:"Такова животно нема"  Grinning
Виж целия пост
# 13
А има как да няма, само че единствено в болните мозъци на Бг педиатрите( не на всички, но май на 80% от тях).
 ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 14
Ясно, но до кога това отношение към майчиното мляко...докога ще има такива безсмислени твърдения...и още бог знае какви по този въпрос кога най-сетне ще проумеят или ще идат на обучение някъде в цивилизована държава нашите доктори за да престанат да са така компетентни...Като, че нарочно се насажда всичко... дали имат изгода от това не знам.
Бабите не ги виня те така са научени, в такова време са живяли.

Гледам да съм толерантна , но това вече ми дойде в множко.... Crossing Arms е това изказах се и честно да си кажа още не ми е минало.
Все си викам няма да съм едностранчива ама какво стана и аз в кюпа твърдо защитаваща кърменето със зъби и нокти. Blush

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия