Има ли майки, чиито деца са били оперирани от крипторхизъм?

  • 1 129
  • 8
Здравейте!
Аз съм майка на момченце със задържан десен тестис и ми се иска да обсъдя темата с други майки, които са минали по този път или им предстои да минат.Ще ми се да споделим опит относно лекарите и конкретно тези, които са добри и са за препоръчване.
Виж целия пост
# 1
Здравейте,
ако искате отговор от специалист, дайте информация откъде сте, каква е възрастта на детето, кой е поставил диагнозата.
Бих Ви дал насочващ съвет, но не преди да знам тези неща.
 Hug
Виж целия пост
# 2
Моето детенце беше оперирано за сваляне на тестиса. Има такава тема, незнам как да ти я пусна тук...казва се операция на крипторхизъм. Там ще получиш информация, а и съм насреща ако имаш други въпроси. Hug
Виж целия пост
# 3
Д-р Оги, здравейте!
Интресува ме къде могат да прегледат детето ми на ехограф, като имам предвид, че различни специалисти/и двамата работещи в "Пирогов"/казаха различни неща.Единият-че тестисът се намира високо в скротума, но вътре в него, а другият-че тестисът се намира ниско в ингвиналния канал, а не в скротума.Гледан е на ехограф, също в "Пирогов", като констатацията не беше категорична относно това къде точно се намира тестиса и дали е кръвоснабден.
За уточнение искам да кажа, че въпросният тестис нито се вижда, нито се напипва в скротума.
Затова търся съвет, за да знам какво да правя.
Виж целия пост
# 4
Положението на тестиса и неговата подвижност се установяват при опипване. Ехографското изследване е нужно да разберем какво е неговото кръвоснабдяване и относителна големина. Това изследване е по-важно тогава, когато трябва да се установи дали има тестис изобщо, при положение че той не се опипва.
В "Пирогов" най-опитна е д-р Тасева. В крайна сметка думата има хирурга  bowuu.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за бързия отговор, д-р Оги!
Синът ми беше прегледан на ехограф, защото след опипване от специалист, ни беше казано, че тестисът е в скротума, но не се вижда, защото е много високо.Отидохме при още един специалист, който ни каза, че тестисът не е в скротума, а е в ингивиналния канал, близо до скротума.Ехографският преглед установи образувание, за което не може да се каже кръвоснабдено ли или не, поради вида на апарата.
Т.е. на този етап аз не знам дали се налага операция или не-единият лекар ни каза трябва да се оперира, а другият счита, че не трябва, а трябва да го наблюдаваме на период от 6 месеца.
Виж целия пост
# 6
В какъв смисъл "период от 6 месеца"? На каква възраст е детето?
Операцията за задържан тестис трябва да се извърши между 1,6 и 2 години.
Виж целия пост
# 7
В какъв смисъл "период от 6 месеца"? На каква възраст е детето?
Операцията за задържан тестис трябва да се извърши между 1,6 и 2 години.
А над 3 години има ли някакъв шанс да се спаси тестиса?Късно ли е за операции?Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 8
Може спокойно да се оперира, има шанс но не се бавете.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия