Идеи как да науча бебо да пие от шише

  • 429
  • 5
Мили мами, моля ви дайте съвет как да науча сина ми да пие от шише. Налага ми се да отсъствам за малко, но Агоп категорично отказва шишето. Опитах и с лъжичка, не стана. Пробвахме всичко, което пише в статията от Библиотеката по този въпрос, но нашият герой явно е от бебетата, които никога не се научават да пият от шише. Не знам какво да правя и както винаги много разчитам на вас  Hug
Виж целия пост
# 1
Не знам дали погрешка си написала в първото изречение един от отговорите на въпроса - научете го просто да пие от чаша Grinning Най-обикновена чашка може да работи изненадващо добре, или пък такава с човка - бебетата обикновено по навик засукват на нея и съответно получават мляко.
Не стана ли от шишето, ако някой друг го предлага?
Виж целия пост
# 2
Хедра, много ти благодаря за отговора! Blush Много съм разсеяна. При първите опити татко му го хранеше, но много плачеше. Наистина само с чашка не съм опитвала, защото ми се струва, че ще му е много сложно и ще се изнерви. Той с шишето се дави и почва да плаче, кой знае какво ще е със чаша, но ще опитам. Между другото, опитахме с няколко вида биберони и шишета, но и това не помогна.
Виж целия пост
# 3
Аз имам позната на която бебо още от първите месеци категорично отказа шишето тогава пробва с чаша и стана бебо започна да пие.Така че нищо не пречи да пробваш Peace
Виж целия пост
# 4
Кажете с каква чаша да се пробва?
Име едни на Авент със силиконова човка или някаква друга?!?
Виж целия пост
# 5
най-обикновена чаша се има предвид. По-малка, за да ти е по удобно да дозираш течността към устата. Моя от шише също не искаше и сега водата си я пие от чаша или обикновено шише. Понеже при сукането активен е езика, по същия начин дечко ще прицоква и от чаша, само дето ти ще му подаваш течността (ама обяснение му направих)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия