Злопаметни ли сте?

  • 3 965
  • 91
Може и да е имало такава тема...ама не я открих. Crazy

Идеята за тази тема ми витае в главата от няколко дена. Примерно, преди месеци или година  сме имали хър-мър  с  някого тук във форума. Ама въпроса е, че  някои съфорумци така и не могат да забравят какво еди кой си им казал...и продължават да преследват някой, който ги е ръфнал преди време.

Като им кажеш"Айде  стига вече  де, каквото било...било...живей си живота!" , те отвръщат че не могат да преглътнат обидата. Crazy

Ама те със сигурност не се сещат, че може би евентуално те са били първи в нападките... newsm78

Аз лично съм имала хър-мър/ то кой ли е нямал?!/  с няколко личности тук, но това е било отдавна. И аз вече съм забравила и простила...но "те" явно и все още  не са.

Аз на това му казвам злопаметност!

 Всъщност злопаметноста е вредна за този който е злопаметен, а не за другия. Понеже той  е този който се терзае, страда...продължава да преследва жертвите си, а това си е чиста форма мазохизъм, а най-лесното е просто да забрави.
 
Не мога да си представя да тръгна да преследвам нонстоп някой тук  ,понеже преди време ме нарекъл еди каква си... Crazy

Ми това е форум бе хора. Забравете кой кого обидил.Повечето тук не се познаваме. Защо се приемат нещата толкова лично и драматично.

По принцип ми е интересно дали злопаметните и в реалния живот са си  такива...или само тук във форума?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Да.Много.
Виж целия пост
# 2
 Crazy няма сякаш такива неща, нито в живота, нито тук някой ме е обиждал.

п.п. а, помня как кака сийка ми каза, че съм идеална за реклама на противозачатъчни  Joy , но съм го запомнила не като нещо лошо, а като майтап. хъхъ  Hug

п.п. 2 - още в началото като се регистрирах преди 3 години имах спречкване с едно лице, което каза, че мъжа ми няма да ме изтърпи и ще ме остави.  малко по-късно въпросното лице се разведе, а 3 години по-късно аз имам все по-щаслив и сигурен брак, хъхъ - това май е злопаметно да.
Виж целия пост
# 3
По принцип - НЕ
Във форума пък - съвсем НЕ
Виж целия пост
# 4
За форума не съм. В една тема може да съм се дракала с някого, а в друга- все едно не е било.
В реалния живот също мога д акажа не, с много малки изкключения, но там се е трупало с години. Няма как да прощавам, т.е не искам.
Виж целия пост
# 5

п.п. а, помня как кака сийка ми каза, че съм идеална за реклама на противозачатъчни  Joy , но съм го запомнила не като нещо лошо, а като майтап. хъхъ  Hug


Майтап беше.  Mr. Green

Тук може да се каже, че не съм. Малко са хората, които са ми неприятни като цяло. Повечето потребители в един момент могат да ме издразнят с някое свое мнение, в друг - да ме накарат да се подпиша под думите им. А и гледам да споря по принцип, не на личностна основа, въпреки че някои умират да го приемат лично.
Боя се, че в живота съм по-скоро злопаметна. На човек, който ме е предал, никога повече не мога да имам доверие. Ще контактувам с него, но просто винаги ще си имам едно наум.
Тъжното е, че с годините броят на тези хора нараства...
Виж целия пост
# 6
Във форума - не.
В реалния живот един човек ме предаде и го отрязах веднага. След близо година попаднахме в обща компания, бях готова да подновя контакт с него, но не срещнах отзивчивост. Общо взето ми минава, зависи от ситуацията.
Виж целия пост
# 7
Сега като се задава така въпроса се замислям и е много трудно да отговоря.
Във форума съм от юни 2007 и може да съм била засегната от някой, но чак да тая негативизъм - едва ли.
Но в живота може би не е така.Помня като слон и не забравям,но само до там . Не си отмъщавам.
Моят дядо (бог да го прости)беше казал,че лошото в човек е като съд  с киселина - освен че пръска и разяжда всичко,разяжда и самия съд.
Виж целия пост
# 8
Към някои хора съм злопаметна,
към някои не ! Избирателно е при мен  Hug
Виж целия пост
# 9
Не забравям лесно хора, които са ми причинили неприятности - това в реалния живот.Помня като слон  и съм много злопаметна.#2gunfire
Във форума ако са лични нападки с цел да ме засегнат лично - също не забравям.  На всичко останало - предимно спорове за глупости - не им обръщам особено внимание. Все пак в интернет пространството страстите винаги са в повече от необходимото. Дори да проявявам агресия или да реагирам остро  тук, не си го слагам на сърце - то си е в рамките на допустимото за играта Mr. Greenна следващия ден често съм забравила за какво сме спорили.
Виж целия пост
# 10
Да, за три минути. Само за един човек за три живота.
Виж целия пост
# 11
В живота съм злопаметна, много. Тук - не. Тук влизам в конфликт с мнения и позиции, не с хора. Често се случва да се заям с някого в някоя тема, а впоследствие да го харесам много. Случва се и да споря яростно с хора, които по принцип харесвам. Не съм преследвала никого, мен също никой не ме е преследвал.  
Виж целия пост
# 12
А, то било за форуума... За половин секунда.
Виж целия пост
# 13
Аз в живота не съм, камо ли  у форума. Чак не мога да си го представя.  Съветче към злопаметните - от това се грознее, мацки, отървете се от него.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Ако иде реч само за форума, не, не съм. То и никой още не ме е ял с парцалките ...
Иначе претендирам за добра памет; помня и лоши, и хубави неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия