Какви са рисковете при хранене на бебе с храна за възрастни

  • 1 133
  • 27
Моят бебок много обича да хапва от нашите манджи и се чудя какви са рисковете за нея ?
Виж целия пост
# 1
Бъбреците на бебчето не са достатъчно развити на тази възраст и не е желателно консумирането на сол.
Има доста храни,който са алергени и се дават най-рано след годинката.
Но ако само опитва,в малки количества,не виждам да е голям проблем.Все пак следи за реакции Peace
Виж целия пост
# 2
Аз и давам от нашата храна само каквото е яла вече-картофче,грахче,месце,ориз. По принцип готвя безсолно, даже някой път съвсем забравям да слагам сол (добре че мъже ми не е претенциозен Mr. Green). Засега понася добре това,което е хапнала. Прави ми впечатление,че хитрушата предпочита нашата храна пред нейните пюрета и отваря ей такава уста  newsm47 като хапва от нашата манджа.
Виж целия пост
# 3
Ще предпочита домашно приготвените пюрета пред купените,в което няма нищо лошо разбира се.

Можеш да отделяш за нея преди да сложиш подправките.
Виж целия пост
# 4
След като даваш само продукти, с които е захранена и готвиш безсолно (надявам се и без пипер и други тежки подправки) не виждам проблем, нека си хапва детето.
Виж целия пост
# 5
Не виждам да има някакви рискове, ако даваш храни, с които е захранена, без много подправки. Ти сама си си отговорила на въпроса.
Виж целия пост
# 6
Щом няма пикантни подправки и много сол,няма абсолютно никакви рискове!Дори е добре,защото детенцето отрано свиква с вкуса на семейната храна и не се налага да прави прехода от пюрета към готвено на по-голяма възраст,когато понякога това се превръща в проблем,защото е свикнало само с вкуса на пюретата.Избягвай да даваш супи със застройки от мляко и яйца,както и други манджи,които могат да ги съдържат,все още ви е рано за тях.
С моята дъщеря започнах готвенето почти от началото на захранването.Понеже много рядко готвя за нас,готвех си специални манджички за нея.Тя си свикна с готвеното,сега хареса мнооооого яденето от детската кухня,но до ден днешен не е особен любител на готови пюрета.
Виж целия пост
# 7
И моята дъщеря предпочиташе домашната храна.На 7м вече ядеше това което и ние.Отделях й преди да сложа подправките,илиакобешесупа,преди да застроя.Готвех й отделно само ако беше нещо което тя не можеше да яде.
Много отрани се научи да дъвче,нямахме преходна храна.Само не й давах боб,леща и грах,въведох ги едва когато тръгна на ясла.
Виж целия пост
# 8
Моят бебок много обича да хапва от нашите манджи и се чудя какви са рисковете за нея ?
Да се задави!
Да направи алергична реакция!
Да се увредят бъбреците!
Да получи стомашни проблеми в бъдеще!
На 6 месеца е твърде рано за такива експерименти.
Виж целия пост
# 9
Моят бебок много обича да хапва от нашите манджи и се чудя какви са рисковете за нея ?
Да се задави!
Да направи алергична реакция!
Да се увредят бъбреците!
Да получи стомашни проблеми в бъдеще!
На 6 месеца е твърде рано за такива експерименти.

Само да допълня ,че е МНОГО рано за храната на възрастните.Обикновено след годинка ,че и повече се започва с храната на възрастните и то по малко и без подправките -люто,олио ,солено и още най -различни пикантни неща.
Виж целия пост
# 10
Много е рано за такова малко детенце да яде от вашата храна ...
Разбира се , ако си решила да и даваш , едва ли някой може да ти повлияе , но не го считам за правилно .
На 6 месеца моят син започвах да го захранвам с банановата каша на Хумана и с пюрета , основно си пиеше АМ !

Обща храна се започва след една година и то при определени условия .
Виж целия пост
# 11
И моето мнение е,че е рано още/твърде рано бих казала/..
Виж целия пост
# 12
Да уточня - аз не и замествам едно от храненията с наша манджа, а и давам да ги пробва Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Аз отскоро и давам да пробва от нашето ядене и то защото взе да ми отказва пюретата и исках да проверя, дали ще яде. Тя пък като отвори една уста, и си иска още. Но не се увличам в това, давала съм и само това с което е захранена до момента и без подправки. Вие сте на 6 месеца и ми се вижда рано. Въпреки, че майка ми и баба ми, все ми намират кусури, че ще направя детето злоядо като не ме давам от нашта храна. И аз обяснявам, че не може, ама кой ли те слуша. Като не гледам кой знае какво и дават.
Виж целия пост
# 14
Почти на 7 месеца е - без 3 дена Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия