Пластично и пластинатно изкуство

  • 3 036
  • 63
Цитат
ако не държите да си проличи до каква степен съвременния българин е скаран със съвременното пластично изкуство
...
моля, споделете тук коя от двете снимки,
показани долу, ви допада повече и защо.

Бихте ли си сложили втората като
аватар, или не бихте. Защо да/не?


     
Виж целия пост
# 1
Лиска, втората снимка не е ли на истински труп, но без кожа newsm78? Гледах едно филмче за такива произведения.Хората си декларирали приживе, че даряват труповете си след смъртта, за да са полезни на студентите по медицина.
Виж целия пост
# 2
Лиска, втората снимка не е ли на истински труп, но без кожа newsm78? Гледах едно филмче за такива произведения.Хората си декларирали приживе, че даряват труповете си след смъртта, за да са полезни на студентите по медицина.

Тайна, това не е вярно, дори наскоро имаше скандал по повод това, че телата не се знае реално от къде са и може и да са на политически затворници, измъчвани, убити и т.н. Цялата изложба за мен е гротеска! Няма никаква помощ за студенти по медицина, а всичко се прави за сеир и пари. Както писах в една друга тема, от на Менгеле експериментите поне някаква практическа полза има ( не че оправдава разбира се).
Самите изложби са собственост на няколко фирми, но оригинала е на немски професор, ако ти е интересно може да потърсиш филмчето с журналистическото разследване, но не е за хора със слаби нерви.

Лиска, извинявай, че се отклоних от темата! Peace
И за да не е съвсем напразно излиянието ми, ще отговоря на въпроса- не, не бих си сложила втората ( че и първата) снимка където и да било. Първо, защото за мен е неуважение към починалия, който може дори да не е предполагал приживе, че ще стане жертва на подобен цирк, второ именно за да не популяризирам тази отвратителна подигравка с телата на тези хора. Може телата да не са нищо повече от обвивка, но те са били "земен дом" на душите ни, били са обичани, обичали са, струва ми се светотатствено.  Поне да беше с някаква полезна кауза, а то .... Sick
Първата снимка е просто грозна, нея не бих си я сложила по тази причина.
Виж целия пост
# 3
Ами аз явно съм от онези българи дето това изкуство (втората снимка) не го приемат.
Прилича ми на част от изложбата на Гюнтер фон Хагенс, дано не бъркам нещо името.
Мисля, че имаше някаква пътуваща изложба "Светът на тялото", а преди това той е направил първата публична аутопсия. Май в Германия е и музея му "Пластинариум".
Както и да е ...
Нито една от снимките не ми допада. Гадно ми е дори като ги гледам.
Явно съм задръстеняк и от съвременно изкуство не разбирам.
Виж целия пост
# 4
Изобщо не ми харесват и двете.Не харесвам такъв вид изкуство...
Виж целия пост
# 5
Да, втората снимка е на пластинат.
В нета е пълно с информация как се
получава този вид изкуство. Не бях на
изложбата, но аз и по гробища не ходя,
та ако ще и да видя гроба на Марлене.

Що се отнася до двете снимки по-горе,
втората я намирам къде-къде по-мила за
окото, но не бих си я сложила за аватар.
Виж целия пост
# 6
И двете са ужасни. Една потребителка си е сложила за аватар първата. Всеки път се стряскам.
Виж целия пост
# 7
Ъъъъ, та на кое викаш изкуство Rolling Eyes newsm78
Виж целия пост
# 8
Аз съм консерва. Не харесвам повечето "авангардни" проекти, инсталации и пр, не намирам нито мисъл, нито красота в тях.
П.П. А това е гадно. Не бих си го сложила в хола.  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Вторият е направо симпатяга пред първата.Ето още един сладур
Виж целия пост
# 10
Аз съм консерва. Не харесвам повечето "авангардни" проекти, инсталации и пр, не намирам нито мисъл, нито красота в тях.
П.П. А това е гадно. Не бих си го сложила в хола.  Mr. Green
Василиса ми измъкна отговора, докато се наканя да пиша.
Гледала съм филмчето, да, също смятам за извратено и плод на болен мозък подобен тип изкуство.
А това, че да си подариш тялото за целите на изкуството или медицината един вид, видищ ли, ти давало "втори живот"..... Sick Sick
Виж целия пост
# 11
По отношение на изкуството съм традиционалист. Не харесвам рисунките тип "черен квадрат", "инсталациите" от струпани незнайно защо предмети, рисунките, направени с "пръдната" боя и т.н. А пластинатното "изкуство" си е гавра и не мога да видя нищо, ама нищо полезно в него.
Виж целия пост
# 12
Като човек прекарал четири семестъра, творейки изкуство, казвам - Благодаря, предпочитам натюра без морт.
Виж целия пост
# 13
Аз пък бих помолила авторката Liska, която винаги чета с огромно удоволствие, да промени поста така, че снимките да се виждат само след като човек е прочел за какво става дума и сам избере дали да си ги сложи пред очите. Не че съм голяма консерва и скумрия, но на мен лично тези приятелчета ми действат ужасно неприятно на естетическото чувство,чак леко ме стреснаха... Sick

Иначе - въпрос на лично възприятие. Нямам нищо против да се ползват телата за каквото човек пожелае, стига да не ми се налага да се сблъсквам с тях. То нелицеприятни неща се получават и от съвсем невинни други материи.... та от какво точно се е получил неприемливият за мен образ ми е все едно.

Естествено, аз си падам по наивизъм, импресионизъм и романтизъм, та предполагам това е причината тези горе да ми докарат до гърч .... hahaha
Виж целия пост
# 14
 На мен ми харесват, в първата има  наивизъм, който винаги ме е привличал, във втората ми допада провокацията на директността.
 Не бих си сложила втората за аватар, защото не е достатъчно секси за мен, мисля че лицево-черепната ми мускулатура е по- хубава и не трябва да се свързва с конкретния модел.
 Рапорт даден!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия