Моля за съвет

  • 637
  • 4
Здравейте момичета.
Ще започна проблема от начало.Преди една година сестра ми направи спонтанен аборт.След аборта уж всичко беше наред ,изследванията добри и лекаря каза след три месеца да опитват пак Те опитват и до сега резултат никакъв.Онзи ден тя ходи при друг лекар който каза че според него е запушване на тръбите вследствие на аборта.До тук добре,но мен ме притеснява това че въпросния лекар  каза че първо трябва да пие някакви хапчета(ще питам какви са)и след това АКО се наложи ще прави цветна снимка.От това което знам и четох тук разбрах че запушване на тръбите се установява със цветна снимка и след това ако е възможно се лекува.
Някоя от вас имала ли е такъв проблем и как се оправихте?Тя е много притеснена и се чуди дали да не потърси друг лекар или първо да се довери на този.
Виж целия пост
# 1
Разбира се , че  първо е снимката и после хапченцата, особено ако те са за стимулация, като клостилбегит например. Нека сестра ти да разбере какви хапчета ще пие или още по-добре да се консултира и с друг лекар. Успех!  Hug
Виж целия пост
# 2
Запушените тръби докторът няма как да ги види без цветна снимка или лапароскопия. А назначаването на "хапченца", предполагам за стимулация /така любимия на всички Клостилбегит/, при съмнения за запушени тръби е не само непрофесионално, а и може да се окаже вредно.
Виж целия пост
# 3
Запушените тръби докторът няма как да ги види без цветна снимка или лапароскопия. А назначаването на "хапченца", предполагам за стимулация /така любимия на всички Клостилбегит/, при съмнения за запушени тръби е не само непрофесионално, а и може да се окаже вредно.

Подкрепям Вера.
Няма как лекаря да види дали има запушени тръби, ако не е правена цветна снимка или хидротубация. За това може само да предполага, като следствие от аборта, за съжаление.
Пиенето на хапчета, не е препоръчително без да са направени нужните изследвания.
Съветвам мъжът на сестра ти да направи спермограма – може би и там да има проблем.

Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за съветите.Наистина ни помогнахте.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия