Раждането. Трудно? Лесно?

  • 5 755
  • 144
Здравейте! Интересно ми е как определяте раждането си по признака "лесно-трудно" в зависимост от начина, по който сте родили. Предлагам в понятието "раждане" да включим и възстановяването след раждането, защото за жените, раждали със секцио, обикновено именно то е трудната част. Дала съм по 3 възможности за отговор на потребител за тези, които са раждали повече от веднъж.
Виж целия пост
# 1
Аз родих естествено и доста бързо, което учуди всички, защото ми беше първо раждане, за упойка време нямаше!
Виж целия пост
# 2
Първото си дете родих за 12 часа нормално , но след това отдолу бях като гоблен .Много трудно раждане беше .Второтоси дете родих за 10 минути след 1г и 10 месеца . Такова раждане пожелавам на всики . Приятен ипълотворен ден . Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 3
Бях планово секцио, заради тесен вътрешен таз. Една седмица преди определената дата просто ми изтекоха водите, спокойно се натоварих на колата и отидох да ме оперират. Всичко мина чудесно Simple Smile До третия ден след раждането, когато дойде депресията...
Виж целия пост
# 4
Родих секцио по желание и определено беше леко раждане.Нищо не ме болеше,но раздвижването беше доста гадничко,но минава бързо.
Виж целия пост
# 5
Лесно Grinning

Вагинално, без анестезия.

Под 'лесно' не казвам, че не е боляло. Но болката е по-силна само от един момент насетне и не трае дълго. Отделно от това, е търпима. Неприятна, гадна, но се трае. Няма драми като по филмите Laughing Само трябва човек да знае предварително какво го чака, тогава всичко е много по-лесно. Практикувах техники за дишане. Помогнаха.

Възстановяването също ми беше лесно. Имах два шева (или един ли беше?), лекарката ми натисна корема за по-бързо (защото съм с -4,5 диоптъра; правих заздравяване на ретината с лазер, за да мога да родя нормално, но все пак предпазни мерки), откъдето и малко разкъсване. Същия ден си ходех, вдигах си бебето и се къпех.

Много съм доволна, другия път пак така, живот и здраве.
Виж целия пост
# 6
Родих нормално, първо дете. Много лесно, за два часа, без анестезия. Болката определено не ме стресна.
Виж целия пост
# 7
И двете раждания бяха вагинално и без анестезия. Първото с един шев, а второто с два. Според мен беше лесно. Възстановяването - първото беше малко по-трудно от второто.
Но и при двете същия ден ставах и се грижех за бебчо.
Виж целия пост
# 8
вагинално, без анестезия, лесно и бързо
Виж целия пост
# 9
Родих естествено, първо раждане, без упойка.Време за такава просто нямаше, защото пристигнах в болницата в последния момент с пълно разкритие.'Свърших работата' за 10-на минути и въпреки,че родих бързо в никакъв случай не смятам,че раждането ми е било лесно. Леко и бързо-да, но ме болеше доста, но пъкв интерес на истината  и аз трудно търпя на болка...
Относно възтановяването-имах само 2 върешни шева и се възтанових бързо и лесно. Беше ми некомфортно само през първите 1-2 дни след раждането.
Виж целия пост
# 10
Първия път трудно, заради паника и неусещане на напъни - с епидурална.
Втория път без никакво обезболяващо (освен водата) - много лесно.
Виж целия пост
# 11
Лесно, с епидурална упойка. Имах два шева, защото се наложи епизиотомия, които бяха направени доста стегнато, та доста ме поизмъчиха после Confused Като цяло, обаче, се възстанових много бързо Peace
Виж целия пост
# 12
Последната опция - планово секцио. Беше лесно, бързо и без усложнения. Peace
Виж целия пост
# 13
Родих чрез планово секцио.Мина добре,както операцията,така и възстановяването Peace
Виж целия пост
# 14
Вагинално, без упойки, без обезболяващи. Определно май ми беше доста трудно, но вече забравих. Пак бих родила така, ако нямам медицински показания за секцио.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия