Хайде да помогнем на две бъдещи майки

  • 1 133
  • 11
Имам две приятелки, на които им предстои раждане през юни и август. Ще ви разкажа за първата: Вече е в 6 месец, но не и е добре. От началото на бременността е на легло. Сега е в 6-ти месец и получи контракции. Сега е на хапчета. Понеже в град Добрич имаме много "умни" лекари-тя не си знаеше кръвната група. Преди две седмици се разбра,че тя и съпруга й са една и съща кръвна група-А+. Вярно ли е, че това вреди на бебето?
 За втората - в 4-ти месец ще влезне следващата седмица-сама е. Може ли вече да отиде на видеозон,за да си види бебчето и пола му? Започна да пълнее много бързо. Кажете ми някакъв режим на хранене,защото е качила около 7 кг.
 Аз като посредник, Ви моля, дайте съвет! Praynig
Виж целия пост
# 1
Здравей, и аз съм от Добрич. Относно кръвната група не съм компетентна, вероятно ще се включат майчета, които са по-наясно. В Добрич има компетентни лекари, не знам тя на кого е попаднала. Пък за втората ти приятелка - доколкото разбирам е все още в третия месец, едва ли ще видят пола. За пълнеенето - и аз бях така, нормално. Може би, да набляга на плодове, млечни продукти, но и това лекар би трябвало да й го каже. За да може режимът й на хранене да бъде достатъчно пълноценен с оглед развитието на бебето.
Успех и на двете!
Виж целия пост
# 2
За първото момиче не мога да дам съвет, не съм достатачно информирана, за да дам прецизен отговор. Мога да и пожелая бременността и да се стабилизира и от тук нататак да протича леко и безоблачно.  Hug
За второто момиче, какво да кажа... Да не яде за двама и да следи теглото си. Все пак да не се вманиачава, лишенията не са препоръчителни. Повече движение и по-малко сладки, мазни и тестени изделия.  Peace Пола е малко вероятно да се види на този етап. Но не е невъзможно.
Виж целия пост
# 3
За първата ти приятелка - не съм чувала, че една и съща кръвна група би могла да навреди на бебето. За нейно успокоение аз бях с контракции от 5-и месец до края и родих здраво бебе, но все пак си е необходимо да я наблюдава специалист. За втората - в края на 4-и месец вече може спокойно да се види пола на бебето и на обикновен видеозон, стига гинекологът да е специалист и бебето да е в подходяща поза, а иначе точно това е периодът, в който може да се направи Фетална морфология на 3D  видеозон и да се видят много по-важни от пола на бебето неща - оглеждат се всички органи за аномалии и т.н. Режим на хранене ще е трудно да си въведе, но трябва да набляга на плодовете и зеленчуците и да избягва сладките и тестени изделия.
Успех и на двете ти приятелки и здрави бебчета.
Виж целия пост
# 4
Майка ми и баща ми са една и съща група и съм се пръкнала и аз и брат ми  Laughing, аз и мъжа ми също сме една и съща кръвна група и когато бях бременна никога не са ме питали за кръвната група на бащата, ако имаше нещо такова , което казваш мисля щяха да се интересуват  Rolling Eyes а иначе и аз имах контракции в 6 месец - много лежах и много Магнерот изпих , но се задържа положението - кажи й да не се притеснява, колкото повече го мисли и се напряга и нервира, толкова повече ще й се втвърдява корема Simple Smile Инаме за другото момиче - мен ме гледаха от 4 месец нататъка на 2Д видеозон и ми казаха пола в 16 седмица и се оказа вярно  Party А колкото до режима - да яде каквото й се иска, но да гледа да набляга на плодове и зеленчуци и много мляко, да не се ограничава и никакви диети  Naughty майка ми е качила 25 кила с мен и нямало проблем , но това не е успокоение - сега идват топли месеци и нека започне след 5 месец да ходи много  Peace успех и на двенките  Hug
Виж целия пост
# 5
виж тук за несъвмстимост на резус фактор  и тук за кръвните групи.
Виж целия пост
# 6
Май когато резус фактора на майката е отрицателен, а на таткото положителен, само тогава съществува опасност от спонтанен аборт, или тежка жълтеница при бебето като се роди. При първа бременност, опасност почти не съществува, поради това, че организма изработва антитела, но при евентуална втора, имунната реакция ще бъде толкова силна, че може да се зароди резус конфликт.
В случая, проблем няма.  Peace
Виж целия пост
# 7
Аз и мъжа ми сме А+. Няма никакъв проблем, че двамата родители са една и съща кръвна група.
Виж целия пост
# 8
Здравей!
Относно първата ти приятелка - направо не доумявам - едното от първите изследвания, които се правят са задължително за определяне на кръвна група и няма значение дали си я знаеш или не, пак ти вземат кръв и ти я определят! До колкото знам има проблем когато двамата родители са с различни резус фактори, защото може бебето да е с резус фактор различен от този на майката, но случая до колкото чета не е такъв. Според мен приятелката ти има проблем и се налага да лежи не заради кръвната група и това, че същата съвпада с кръвната група на съпруга и! Има такива случаи - понякога се лежи на легло от първия до последния ден на бременноста, случва се да се направи и серклаж, просто трябва да не се безпокои излишно и да бъде търпелива, това е моя съвет!
Колкото до другата ти приятелка - ако е предразположена към наддаване на килограми и сега през бремнността и се хапва сладичко, ще качи още! Ако има воля, я съветвам да хапва повече плодове и зеленчуци, да пие много минерална вода, защото тя пречиства организма, да яде месо и млечни продукти, но дозирано!И въпреки всичко - спокойно, килограмите се свалят, важно е тя и бебчо да са добре!И накрая още нещо - все пак е добре да се консултира с лекаря, който и наблюдава бременността и да си направи съответните изследвания, ако се безпокои че има медицинска причина да качва килограмите така рязко! Просто за да е спокойна! Grinning

~ ~
Виж целия пост
# 9
     Ще се опитам да обясня  за кръвните групи.Аз и съпругът ми също сме с една кръвна група.Бях страшно притеснена ,а лекарят ми търпеливо ми обясни че няма страшно.Проблемът може да дойде от там ако майката и бебето са от една кръвна група и   резус фактора също съвпада.Момичето щом е А+  и бебето е А+ тогава има проблем.Незнам какви са методите  за откриване на това съвпадение.И  с двете бремености  лежах за задържане ,повръщах,ниско кръвно и  не понасях много от храните.
   На всеки преглед аз настоятелно питах сигурнили сте че не е от кръвната група. Естествено отговорът беше че всичко е наред с бебето. И беше прав.В последствие точно тук във форума имаше някъде подобна тема ,но става въпрос  за преди 3-4 год.Тогава само четях без да съм регистрирана.
         Не съм доктор и просто споделям моята история.Вярвам че майчета с по вече  инфо  ще се включат.А ето че вече го направиха.
       Ще споделя ,че докато лежах по болници се запознах с адна жена която нормалното и тегло беше малко над 50кг  в 6 месец  гонеше 80кг.Въпреки че не се тъпчеше  и нямаше специална диета .
     Сега децата ни са заедно  в градината ,а тя отново си е 50 -52кг.
 Не мога да дадам съвет ,но пожелавам и на двете момичета да попаднат на добри  специалисти и успех.
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички Ви за бързите отговори:) Сега ще им поднеса една добра новина,за да им е по-слънчев денят и на двете:) Мисля да Ви пиша по-често,защото виждам,че тук има традиция -всички да са съпричастни с бъдещите майки:)
Виж целия пост
# 11
Здравей,
Аз също съм от Добрич,но сега живея в София.Първо искам да ви поздравя най-искрено, мили съгражданки!
Относно кръвните групи мога да ти отговоря,защото при мен имаше проблем по този въпрос.Първо да кажа,че според мен при твоята приятелка няма нищо страшно.Проблем има единствено ако майката и бащата са с различни резус фактори и по-точно ако майката е с отрицателен,а таткото с положителен, както е при мен.В този случай има риск за бебето,защото може да има положително Rh и организмът на майката да възприема кръвта на бебто като чуждо тяло,срещу което да изгради антитела.Така може да се стигне до тежка анемия на плода.При първа бременност обикновено няма проблем.Ако се окаже,че бебто е с RH+ след раждането до 72 часа на майката се бие ваксина гамаглобулин,за да се унищожат образувалите се в нейната кръв антитела и да няма проблем при бъдещи бременности.Ако бебето е с RH- нищо не се прави.Ваксината се бие и при аборт.
При твоята приятелка и двамата родители са с RH+ и за това тяма проблем.Относно съвпадението на кръбната група на майката и детето (примерно и двете са А) според мен не е проблем.Аз и дъщеря ми сме с една и съща кръвна група В- и бебето е напълно здраво.Дори нямаше жълтеница.Бременността ми също не беше тежка.Родих почти на термина и не съм имала контракции или гадене преди това.Повъръщах само в края на третия месец.Не повече от няколко дни.
За втората ти приятелка мога да кажа,че при всяка жена напълняването е различно.Някои наддават повече през първите 6 месеца,а други точно обратното.Няма общо правило.Средно се наддава около 15кг.Препоръчвам повече движвние и по-малко сладки удоволствия. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия