Поставяне на катетър - боли ли???

  • 12 830
  • 14
Здравейте! Правя веднага уточнението, че не съм бременна и не ми предстои раждане, но ще ми правят лапароскопска операция, преди която трябва да ми сложат катетър и това е едно от нещата, което страшно много ме плаши... Дайте ми моля ви информация по въпроса... Боли ли много (имам предвид слагането и махането му)? Преди да го сложат, поставят ли някаква местна упойка или може би пръскат с анестетик? Ще съм благодарна на всички, които споделят опита си... Сигурна съм, че тези неща са доста субективни, но ми се иска да знам, какво да очаквам от тази процедура...
Виж целия пост
# 1
Слагали са ми катетър за операция, но след като съм вече под упойка, защото казах, че ме е страх. Доколкото съм чувала, обаче, не е толкова страшно и не боли. Успех!
Виж целия пост
# 2
не че боли, но определено не е приятно Confused
Виж целия пост
# 3
Не боли,но определено е неприятно.Един гинекологичен преглед е също толкова неприятен.А отстраняването на катетъра почти не се усеща.
Виж целия пост
# 4
Аз каквато съм страхлива въобще не го усетих.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви, дами! Явно трябва да си наложа малко повече спокойствие и позитивна нагласа... Пък да се надяваме, че няма да е чак толкова страшно, колкото си го представям... Още веднъж, едно голямо мерси на всички!
Виж целия пост
# 6
На мен ми сложиха като раждах секцио. Не боли. Бях се приготвила психически че няма да е приятно, но не усетих кой знае какво като ми го сложиха, само ми се допишка  Embarassed
Виж целия пост
# 7
Мен не ме боля.Но предполагам, че зависи и от професионализма на този, който го слага.
Виж целия пост
# 8
и на мен са ми слагали,заради операция и беше преди упойката. И аз съм голяма пъзла и на болка не търпя,но слагането верно не го усетих. А махането - при него ми се припишка само  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
по принцип не боли,но не е приятна манипулация!Мисля,че вече слагат катетъра след като пациента е упоен
Виж целия пост
# 10
Не би трябвало да боли. Някои казват, че са имали неприятно усещане. Аз дори и такова нямах.
Виж целия пост
# 11
На мен ми слагаха понеже раждах секцио,не боли просто е малко неприятно и мисля 4е не слагат упоика поне на мен не сложихаза катетара а 4ак за операцията!
Виж целия пост
# 12
 Няма страшно, нищо няма да усетиш... Peace после няма и да си спомняш... Hug
Успех!
Виж целия пост
# 13
Не боли, само леко неприятно усещане.
Виж целия пост
# 14
Сложиха ми го след като ми биха упойката, защото казах, че  ме е страх. При махането не се усеща почти нищо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия