Кашлица и хрема, без лечение?!? Така ли трябва да е ?

  • 4 784
  • 17
Здравейте, мами
синът ми е на 6 месеца и от 2 седмици кашля, в началото беше само сутрин, пихме Флавамед, нямаше никакво подобрение, но не беше и по-зле. Пихме го 9 дни, от 4-5 дни имаме и хрема, кашлицата се увеличи и през деня, даже снощи и през нощта кашля, почти от началото на кашлицата слагам физиологичен разтвор в нослето, температура нямаме. Преди два дни докторката го преслуша и каза, че няма нищо в дробчетата и гърлото нямало нищо особено!?! и няма какво да се прави, трябва да чакаме да мине..... и как така, виждам се в чудо, не знам какво да правя, как да му помогна. Тя каза да излизаме навън, вчера излязохме, нали времето беше супер и вечерта повече кашля. Други пък казват да си седим вкъщи на топло и да го обличам повече. Вие какво ще кажете, има ли лечение или се чака. Трябва ли да се излиза или да седим на топло?

Благодаря ви
Виж целия пост
# 1
Здравей Cleopa ние имаме същия проблем даже и аз писах днес.Същото покашля ,дробчета чисти,гърло нормално,НО......бебо пи какви ли не сиропи,капки и пак същото.Надявам се мамите да ни дадът съвет.И дано да мине по-бързо.    bouquet
Виж целия пост
# 2
Моята щерка също е на 6 мес. и от 1 седмица беше със силна хрема , а когато е по гръб покашляше явно от това , че се стича секрет в гърлото.Чисти дробове,гърло и секрет носихме всичко е нормално.В момента са подути венците , а каката ни е на градина със запушен нос и "дращещо" гърло , та явно тя е прехвърлила заразата. Капя само коларгол 1% и физиолог.разтвор и от вчера е видимо по-добре.Тази нощ спа по-спокойно, суче и пие от шише .Вече може да вдишва през нослето.
П.С. Коларгола успокоява и гърлото стичайки се през нослето.Но с лекарско предписание ,защото е процентен разтвор.
Виж целия пост
# 3
Сина ми доскоро покашляше по същия начин, но педито каза, че щом дробчетата са чисти няма място за притеснения. Просто при стичане на секрет от носа се дразни гърлото, оттам и кашлицата. Също така и сухия въздух в стаята много дразни гърлото. Нослето го почиствам веднъж на ден, основно сутрин с физиологичен разтвор и си диша спокойно. Мисля, че с идването на пролетта и със спирането на отоплителните уреди проблема с кашлицата и запушеното носле ще отшуми от самосебе си.
Виж целия пост
# 4
Така е, просто трябва да се чака да мине, след като гьрдичките са чисти няма нужда от лекарства. За хремата слагай капки, за кашлицата вече си дала сиропче. Разходки и чист вьздух са само от полза, навьн се диша по-добре в такива случаи и давай повече плодове. Бьрзо оздравяване!  Peace
Виж целия пост
# 5
Щом гърдите са чисти кашлицата най-вероятно се поражда от стичане на секрет от носа. Като мине хремата и се оправи нослето, всичко ще е ок.
Виж целия пост
# 6
Имахме този проблем-кашлица, не много силна ,но упорита хрема.Давах "Алтея" за кашлицата, за нослето-"Низита".Мажех гърдичките с "Пулмекс бебе".Сутрин и вечер витамин С за бебета.Щом са чисти гърдичките и не е със зачервено гърло -не се притеснявай.Следи температурата.Мисля, че разходките на въздух по-скоро помагат,но на място ,където няма течение.
Виж целия пост
# 7
Не зная дали трябва да се чака при продължителна кашлица или не, но в момента върлуват вирусни плевмонии, които не се чуват на слушалка, затова мили мами не чакайте много. Моята принцеса след нова година две седмици кашля, аз я водих при личната през ден. Думите й непрекъснато бяха същите-чисти гърди, чисто гърло, няма проблем. Едни сиропчета ми изписа-Флудитек, Проспан, някакви хомеопатични. И така от няма проблем една вечер вдигна 40 градуса и я закарах направо в болницата. Оказа се вирусна бронхоплевмония-двустранна. Като се почна системи, абокати, инжекции, изследвания-кошмар. Стресирах си детето максимално, полудях и аз от притеснение. Затова не се мотайте-при по-продължителна кашлица си водете детето при специалист. Надявам се да не съм ви стреснала, но е по-добре човек да е подготвен за всичко. Желая ви здраве и успех. newsm10
Виж целия пост
# 8
И ние бяхме така. Дъщеря ми е на 6 месеца и половина. Двама педат я гледаха- едната изписа капки Синекоп / нещо от тоя род, забравих името им../, другата направо изписа антибиотик- Аугментин + капки за нос, + физ.разтвор. Просто беба не можеше да спи и я чувахме да хърка като пенсионер  Laughing Много секрет, много храчки явно...много сополи...Без антибиотика не мина.Пихме само 2 дена, и на 3-тия бебка направо засия.Върна си настроението, спеше и по-спокойно.
Виж целия пост
# 9
При нас беше същата работа! ooooh!Кашлица,сополи,без температура.Продължи 2 седмици без видимо подобрение и накрая се оказа,че всичко е слязло надолу и се наложи да пием антибиотик.Затова ако се налага всеки ден ходете на лекар да слушат гърдичките,щото няма по-гадно нещо от тия антибиотици.Като свърши лекарството Ния направи гъбична инфекция (била обикновена кандида),на така й се беше изприщило дупето,че се видях в чудо! ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 10
щото няма по-гадно нещо от тия антибиотици...

Понякога АБ са правилното решение.
Виж целия пост
# 11
щото няма по-гадно нещо от тия антибиотици...

Понякога АБ са правилното решение.
Така е несъмнено,но последствията за съжаление не са особено приятни Tired
Виж целия пост
# 12
В крайна сметка стигнахме до антибиотик.... той продължи да кашля и даже се засили кашлицата. Сега е доста по-добре, днес му е 6-ти ден с антибиотика, но странното е, че днес кашля повече от вчера, пак притеснения....
Виж целия пост
# 13
Никога не съм оставяла без лечение хрема и кашлица. И никога не съм се доверявала на хомеопатични сиропчета.
Виж целия пост
# 14
И ние сме така от 2 дни с кашлица хремата не е много силно изразена но явно на гърлото се събира секрет и бебо направо хърка. Ние сме на 4 месеца личната му изписа Хустагил,но прочетох че е за над 1година и не го дадох.Препоръчайте нещо изпитано и ефикасно,а този витамин С който е в ампулите мога ли да давам и по колко?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия