Въпрос за кръвното налягане при бременна жена?

  • 2 724
  • 14
Привет на всички, кажете до колко високо, се смята, че кръвното налягане е нормално?
Виж целия пост
# 1
По-принцип над 140/100 се счита за високо.
Гранично над 130/90.
Така поне на мен са ми казвали.
Виж целия пост
# 2
мен със 130 /90 ме водеха с прееклампсия!
Виж целия пост
# 3
30mmHg над обичайното кръвно налягане. Т.е. ако обичайно имате 100/70, то 130/90 е високо за Вас.
Виж целия пост
# 4
130 на 90 е високо за бременната жена, особено последните месеци.
Виж целия пост
# 5
100-110/70-80 е нормално кръвно за бременна жена!
Виж целия пост
# 6
130/90 е границата. Аз направих 150/110 и трябваше да лежа в болницата за преклампсия. Веднъж качиш ли го, няма сваляне докато не родиш. ДОбре, че я направих в 9тия месец.
Ако качиш дори само едната граница, пак е високо.
Виж целия пост
# 7
130/90 го водят вече за високо.
Виж целия пост
# 8
Ок, разбрах и благодаря за отговорите! Но се предполага,четова кървно трябва да се следи, и да се поддържа такова. Не да е вдигнато инцидентно, веднъж?!?
Виж целия пост
# 9
Проблемът с високото кръвно при бременните е, че се получава преклампсия, което не е толкова опасно за бременната, колкото за бебето. За прекламсия говорим само когато имаш системно високо кръвно, т.е. ако го измервар сутрин и вечер поне 2 дни трябва да си с високо кръвно.
Виж целия пост
# 10
Проблемът с високото кръвно при бременните е, че се получава преклампсия, което не е толкова опасно за бременната, колкото за бебето. За прекламсия говорим само когато имаш системно високо кръвно, т.е. ако го измервар сутрин и вечер поне 2 дни трябва да си с високо кръвно.

Високото кръвно при бременните може да бъде един от симптомите на прееклампсия или еклампсия. Тези две състояния са много опасни за бременната.
Виж целия пост
# 11
Няколко дни подред вдигам високо кръвно.Преди 2 вечери дори звънях в БП,защото ми беше 190/130. Знам,че причината не е физиологична,всички изследвания са ми в нормите. Просто много лесно се изнервям напоследък и веднага кръвно и главоболие! Какво да правя?
Виж целия пост
# 12
По-принцип над 140/100 се счита за високо.
Гранично над 130/90.
Така поне на мен са ми казвали.
Peace Аз вдигнах 140/100 още 9-10г.с. и полежах няколко дена в болницата, докато го нормализират  с таблетки. Поддържах го нормално с лекарства до няколко дена преди термина. Тогава, след като не падна 2 дни, въпреки лекарството, ме прибраха да предизвикват раждане по спешност. Нормализира се веднага след раждането.  Laughing
Виж целия пост
# 13
Няколко дни подред вдигам високо кръвно.Преди 2 вечери дори звънях в БП,защото ми беше 190/130. Знам,че причината не е физиологична,всички изследвания са ми в нормите. Просто много лесно се изнервям напоследък и веднага кръвно и главоболие! Какво да правя?
Това е страшно високо кръвно, не само за бременна жена. Какво казва гинеколога ти? Какви изследвания са ти правлили? Аз бях с прееклампсия и лежах в болница  и си спомням, че ми правеха доста изследвания там.
Виж целия пост
# 14
Със 150/90 ме приеха в болницата причина прееклампсия,въпреки хаповете и системите и инжекциите след 5 дни ме оперираха по спешност.Бях в края на 8-мия месец.Но от друга страна моя позната качи много килограми -  35 и кръвното и до края на бременноста си беше 140/90 ,пък не я водеха с прееклампсия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия