Разходите в по-малък град по-малки ли са?

  • 3 485
  • 56
Здравейте! Живеем в София, но от известно време аз и съпруга ми обмисляме варианта догодина да се преместим в Бургас.С две деца сме- едното на 2 г. и бебе на 4 месеца.Ще има къде да живеем и няма да плащаме квартира.Предполага се ,че доходите ни ще бъдат по-ниски, та въпроса е дали в по-малък град разходите ни ще са по-малки? newsm78  Както се казва "Баба знае 2 и 200 ", но все пак......Ако ги сложим  по 300 лв на човек- 1200 лв заедно със сметките за ток ,телефон и т.н....знам ли Rolling Eyes Rolling Eyes?

Виж целия пост
# 1
Честно да ти кажа не са по-малки даже може би и повече в град като Бургас все пак не е никак малък а и сме на морето.Аз по принцип съм от София ,но от 2 години живея в Бургас не на квартира, ми разходите са ми същите и тук в Бургас мога да ти кажа че храната е много по- скъпа отколкото в София, е верно растоянията са малки и примерно транспортните разходи не са толкова много.
Виж целия пост
# 2
поне за транспорт мисля ще са по-малко, ако ползвате лични автомобили.
Виж целия пост
# 3
Не е точно малък град Бургас!
Е в сравнение със София да-може да се каже, но пък Бургас има нещо, което го поставя в равна позиция-море, пристанище.
Вярно е,че в София стандарта е най-висок, но не бива да се подценява огромната възможност, която дава морето през летните месеци, бих казала, че тогава по морето става най-висок стандарта.
Разходите ще са ви по-малко, така е, най-малко заради факта, че няма да плащате наем, но пък с повече ентусиазъм и находчивост имате възможност за по-високи доходи именно около летните месеци.
Иначе общо казано в наистина малките градове, например Разград, разходите са по-малко, но и приходите са ограничени, намирането на стабилна работа е трудно и по тази причина младите хора бягат към големите градове. Май са най-оптималния вариант.
Все пак наличието на голямо предлагане прави една добре разгърната конкурентна среда, което само по себе си води до по-ниски цени на стоки и услуги. А в малкия град не е така.
Успех ти пожелавам и малко ти завиждам! Винаги съм искала да живея на морето! Hug
Виж целия пост
# 4
Абе разходите са едно на ръка, ама спокойствието с нищо не може да се сравни!!! Да можех да се преместя на морето...утре стягам куфарите Confused
Виж целия пост
# 5
Предимства -спокойствие и е много по чисто от София
Разстоянията са малки ,а ако живееш и в центъра разкош просто всичко ти е близко.
Заведения-може би цените са по -ниски,лятото- високи
Транспорт-като в София цена на билетче
Сметките-зависи колкото си ги направиш Thinking
Морето най -голямото предимство! Peace
Виж целия пост
# 6
Абе искам да ви кажа, че в момента Бургас е един от най-скъпите градове в България.
Цените на храна, дрехи, обувки са направо жестоки!
Виж целия пост
# 7
Зависи от града-Бургас е голям град и едва ли е по-евтино.В града,в който живея е по-евтино,живях 6 години в София,и виждам разликата-взимам заплата от 330лв и си живея много добре тук,в смисъл,че вързваме спокойно двата края.Не ни трябва често кола,да харчим за бензин,не ни трябват пари за билети за транспорт-пеша ходя навсякъде,живеем в собствен апартамент-това си е стабилно намаляване на разходите.
Виж целия пост
# 8
Абе разходите са едно на ръка, ама спокойствието с нищо не може да се сравни!!! Да можех да се преместя на морето...утре стягам куфарите Confused

И аз така, макар да съм родена в София. Бургас е чудесен град. По-евтин - едва ли. Thinking
Виж целия пост
# 9
Ако няма да плащате наем сигурно ще са ви по-малко разходите Peace Цените на хранителните стоки, дрехи ,ток ,вода и т.н. са еднакви вече навсякъде , така че спестяването от наем си е плюс Wink
Виж целия пост
# 10
В малките градове може да се спести единствено от пътните разходи. Навсякъде се плащат сметки за отопление, вода, пък храната в София е дори по-евтина. Същевременно заплатите в провинцията са по-малки, това е ясно на всички.
Но пък Бургас е много красив град. И много скъп. Обаче пък има море, а и децата могат да бъдат отгледани в много по-красива и спокойна обстановка. Така че си преценете плюсовете и минусите.  Peace
Виж целия пост
# 11
В малките градове може да се спести единствено от пътните разходи. Навсякъде се плащат сметки за отопление, вода, пък храната в София е дори по-евтина. Същевременно заплатите в провинцията са по-малки, това е ясно на всички.
Но пък Бургас е много красив град. И много скъп. Обаче пък има море, а и децата могат да бъдат отгледани в много по-красива и спокойна обстановка. Така че си преценете плюсовете и минусите.  Peace
Е, не е по- евтина храната в София, уви.
И мен ми се ще да живея в Бургас! Има специфична миризма този град, по- привлекателна от софийската Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Така или иначе няма по-скъп град от София!!! #Cussing out
Тук злоупотребите и спекулациите са навсякъде, а това определено вдига цените на всичко. Whistling
Всичко от наеми, през транспорт и продажби на недвиж.имоти...всочко е мнооооооооого скъпо!!! #Crazy
Виж целия пост
# 13
Спестяваш само от наем(ако сега плащаш) и от транспортни разходи, тъй-като разстоянията са по-малки. Определено е по-спокойно, но не и по-евтино от София. Дори хранителните стоки са по-скъпи. Три години живях в Бургас, от две съм в София. За чистотата, като цяло в Бургас е по-добре. Само че там има два големи недостатъка - рафинерията и завод Кроношпан. Докато духа морския бриз е добре, но обърне ли вятъра от вътрешността към морето, пада една задушлива мъгла с отвратителна миризма и измитата кола на сутринта е мазна(буквално). 
Виж целия пост
# 14
Спестяваш само от наем(ако сега плащаш) и от транспортни разходи, тъй-като разстоянията са по-малки. Определено е по-спокойно, но не и по-евтино от София. Дори хранителните стоки са по-скъпи. Три години живях в Бургас, от две съм в София. За чистотата, като цяло в Бургас е по-добре. Само че там има два големи недостатъка - рафинерията и завод Кроношпан. Докато духа морския бриз е добре, но обърне ли вятъра от вътрешността към морето, пада една задушлива мъгла с отвратителна миризма и измитата кола на сутринта е мазна(буквално). 

 Shocked не съм забелязала newsm78 С другото съм абсолютно съгласна Tired Най-скъпият град Tired Но го обичам Heart Eyes Градът с най-хубавата централна част според мен. Куцаме откъм заведения и развлечения като цяло...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия