Улични котки и деца ...

  • 756
  • 10
Имам въпрос,държах си  количката до днес долу заключена във входното пространство на кооперацията ни,но понеже умните  ни съседи не всяка вечер затварят вратата,макар,че се заключва.Та установих след като се прибрахме с малкия от разходката,че количката ми е била напикана от улични котки,които са се качвали да спят през ноща в нея.Детето се вози днес и имам притеснения,защото е малък и пипа и си лапа ръчиките дали е възможно да се е заразил така,много ме е хванало страх сега.Изкъпах детето веднага след разходката,когато и установих тази мизерия,кажете може ли да получи нещо опасно и за какви симптоми да следя,недай си Боже ако се е заразил от нещо... Направо изтръпнах...  Confused Embarassed
Виж целия пост
# 1
За зараза - едва ли, но го провери за бълхи.
Виж целия пост
# 2
Те и бълхите си седят предимно по животните. Няма страшно, просто изпери количката и не се шашкай излишно.
Виж целия пост
# 3
Мерси,успокоихте ме много  Hug
Виж целия пост
# 4
Аз пък мисля, че може и е по-добре да се консултираш с педиатърката, за да не съжаляваш после. Някъде четох, че бременни не трябва да чистят котешки изпражнения, защото може да съдържат паразити, които причиняват токсоплазмоза. Не знам това дали е нещо опасно, но по-добре се консултирай. 

прочети това и отиди да си изследваш детето http://www.arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2515/alpha/210.html не искам да те плаша, просто съвет  Naughty
Виж целия пост
# 5
Днес дъщеря ми беше на лекар за един обрив който сърби и се уголемява. Първото нещо което я питаха беше имала ли е контакт с котка. Отначало беше малка пъпчица. Проверявай да не се появи обрив или се съветвай с лекар за твое успокоение Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви,питах я вчера,каза уж,че нямало проблем ,ама се притеснявам още малко..
За токсоплазмозата,не е ли опасна само за бременните и тука така пише в статията,която е пусната newsm78
Виж целия пост
# 7
мисля, че не е само за бременните, но за тях е особено опасно, защото може да се увреди плода, а това е необратимо....
Виж целия пост
# 8
Токсоплазмозата се разпространява с изпражненията, не с урината. По пасна е за бременни защото може да увреди плода. Иначе не е толкова страшна.
Аз не знам как си извела детето с тази количка, предвид че котешката урина мирише ужасно силно и много неприятно не усети ли, че има нещо?
Може да е полята с нещо количката просто, а да не е от котки.
Виж целия пост
# 9
Съжалявам, че не мога да те успокоя. Най-добре е да следиш непрекъснато състоянието на детето. Може да се появи отпадналост, диария, даже температура. Преживях истински ужас с една диагноза за зарязаване с бактерията Йерисиния на дъщеря ми. Бактерията се предава от заразени улични животни, а симптомите са тези, но в изключително тежка форма. Тогава едните изследвания доказаха, че е заразена, а вторите отрекоха, но при тях вече беше пила антибиотик. Тъй че осторожно. Не се шашкай отсега, но наблюдавай.
Виж целия пост
# 10
Гледай за червени петна с ръб по края. Синът ми се беше заразил преди години - Микроспория (гъбично заболяване). И най важното ако забележиш (не дай Боже) - не къпи детето, така разнесох заразата по цялото му тяло. Пожелавам ти да няма нищо, нямам за цел да те плаша - просто споделям своя опит. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия