Трябва ли да се изцеждам задължително?

  • 4 052
  • 48
Ние сме на 18 дни и сме на кърма ,но аз не се изцеждам след като беба яде и сега ме яде отвътре понеже ми казаха , че кърмата ще ми спре ,ако не се изцеждам
Моля ви да ми кажете дали е фатално това ,което правя? Confused
Виж целия пост
# 1
Не съм специалист, но това, което съм научила от форума и от опит е, че ако си в хиперлактация трябва да се изцеждаш, за да нямаш разни здравословни проблеми. Но, ако ти остава малко мляко след детето, няма смисъл да се изцеждаш, защото скоро гърдата ти ще се пригоди към графика и дозата храна на детето.
Виж целия пост
# 2
не
Виж целия пост
# 3
Честито бебче   bouquet

Цедях докато бебето беше в кувьоз. След като ми го дадоха кърмехна поискване и не съм имала проблем с препълнени гърди.
Виж целия пост
# 4
Честита радост! Heart Eyes
Не се изцеждай!Това причинява свръхлактация ,а от там отвратителни проблеми ooooh! И мен така ме подлъгаха-пфу ,голяма глупост! ooooh! Отделно ,ако даваш на бебка да яде ,а после запо4неш да се цедиш ,значи хубавото калори4но мляко ще отиде в помпата ,а сладураната ще е хапнала само от по-леката и не толкова засищаща кърма Confused
Няма да ти спре кърмата! Peace Ако имаш желание да кърмиш нищо няма да е в състояние да ти спре кърмата. Grinning  bouquet
П.П.: Разгледай Библиотеката!Има много полезно инфо.
Виж целия пост
# 5
Честито   bouquet Да ти жива, здрава и весела малката принцеса!
Както вече са ти казали, няма нужда да се изцеждаш. Когато се притесняваш, че кърмата не е достатъчно, кърми по-често.
П.П.: Разгледай Библиотеката!Има много полезно инфо.
Peace
Виж целия пост
# 6
Честито бебенце и от мен! Да расте живо и здраво!   bouquet

Няма нужда да изцеждаш, кърми на поискване и не предлагай вода (особено подсладена)!

Прочети и това когато имаш време:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0
Виж целия пост
# 7
Няма да ти спре кърмата от неизцеждане! Wink
Ако изцеждаш винаги след кърмене, даваш сигнал на организма да произвежда повече кърма и така ще си докараш хиперлактация.
Изцеждай само ако чувстваш гърдите си напрегнати, и то по малко - колкото да спадне напрежението. Но преди да направиш дори и това, предложи на бебето да суче. Ако е гладно, то само ще ти помогне да облекчиш напрежението. Ако не - хващай помпата Peace
Постепенно нуждата от изцеждане ще отпадне.
Колко кърмения на денонощие ви се събират горе-долу?
Виж целия пост
# 8
Не, не трябва да се изцеждаш. Само ако помислиш малко, сама ще установиш, че цеденето след кърмене е абсолютно нелогично.
Помпите за кърма са създадени през последните 30-на години, с цел да могат работещите жени да изцедят кърма за бебетата си, за часовете, през които са отделени от тях. Майките, които са непрекъснато с бебетата си, нямат нужда от помпа.
Цеденето е досадно, отнема ужасно много време, излишно е и предизвиква хиперлактация.
Чела съм постинги за изцедена с помпа над литър кърма дневно, плюс това, което е изсукало бебето! Защо е нужно подобно издевателство над организма и ендокринната система?
Ние не сме млеконадойни крави - нямаме нужда от цедене!
Нямаме и излишно време, което да пропиляваме по този глупав начин.
Виж целия пост
# 9
Давай често на бебето да суче и можеш да си сигурна, че кърмата ти няма да спре. В началото се чудех, колко често да е това хранене - ами предлагай при събуждане, при заспиване, когато проплаче или стане неспокойно - то, ако не иска, няма да суче, но ти предлагай.
Цедене се препоръчва само, ако кърмата е малко, бебето не иска да суче  (например в кърмаческа стачка), ако ти трябва кърма за определени часове, когато няма да те има, или за добавка вечер (макар че с често кърмене и вечерното намаляване на млякото се оправя).
И наистина - цеденето при липса на проблем с количеството на кърмата  или при повече кърма води до свръхпродукция на кърма и прави доста големи проблеми.
Виж целия пост
# 10
Честито бебче  bouquet
Няма нужда да се изцеждаш.
Виж целия пост
# 11
Колко кърмения на денонощие ви се събират горе-долу?
Ами 6 кърмения на денонощие,тъй като последното е в 12 вечерта и после тя спинка до 9 сутринта  baby_neutral
общо взето яде точно на 3 часа но не защото аз я карам, а тя просто е като часовник и така огладнява , но тази нощ например май не се наяде достатъчно горката понеже така сучеще настървено и пъшкаше ,обаче  заспа май  от умора и после ,като никога се събуди с плач в 6 сутринта подадох цицка както си лежахме и ......пак заспа спокойно Embarassed
Моля Ви да ми обясните и за кърмаческата стачка за която споменахте по-горе.
Как да я разпозная и кога да я очаквам?
Какви мерки да предприема и възможно ли е да не се случи?
Виж целия пост
# 12
Не.
Аз никога не съм изцеждала, дори да искам - немога (изцеждам 10-15 грама само) и въпреки това все още - повече от 5 месеца - сме на изключително кърмене и на поискване. Успех  Hug
Виж целия пост
# 13
Никак не е задължително да не се случи "кърмаческа стачка", така че не се плаши. Някои бебета престават да искат да сучат, отвръщат се от гърдата ( в Библиотеката има доста материал по темата). Тогава се създава възможно повече контакт с майката - носене, допир кожа до кожа, често предлагане на гърдата без насилие и т.н.
Виж целия пост
# 14
и още един тъп въпрос  Embarassed
грешка ли е,че едното хранене цица от едната гърда а другото от другата?
грешка ли е ,че като се застои на цицката повече от 30 мин сменям гърдата?
понеже свекървами тук ми разправя,че задължително трябвало на 15 мин да я въртя или като я храня всяко ядене на различна гърда после не трябва да я местя,  както правя ,ако зацикли на цицата newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия