Уроци по пиано?

  • 2 733
  • 10
Здравейте! Купихме на сина ми пиано (кииборд ако така се пише  Blush ) и искаме да се учим ама нямаме много познания а и е малък за частни уроци та молбата ми е ако някой от вас знае в нета някакви уроци (нагледни) за пияно да даде малко инфо. Аз също много имам желание да се науча малко от малко да свиря някоя песничка (мога да свиря 3 мелодии само добре,учила съм ги като малка ама само до там)   не знам да чета ноти и ще ми трябва нещо нагледно. Дали няма някакви записи на пианист в "действие" да гледам и повтарям  Embarassed Wink
Благодаря ви!!!   bouquet  Hug   bouquet
Виж целия пост
# 1
Никой ли няма нищо за споделяне по темата  Sad
Виж целия пост
# 2
Аз съм музикант, но нямам представа дали има такова видео. Иначе знаеш ли кой клавиш на кой тон отговаря??
Виж целия пост
# 3
Търси в нета.
Друг вариант е да го оставите да си дрънка, докато порасне достатъчно за уроци.
Виж целия пост
# 4
Отговарям като някога -свирила-на пиано.
Най-ранна възраст за уроци по музика за мене лично-5 години. По-добре е да се изчака докъм 7 годишна възраст, защото тогава това, което са научили на 5 за няколко месеца, го научават за седмица (мнение на моя приятелка, учител по пиано).
За дрънкането на мелодийки - наскоро на едно мамче помогнах да се ориентира в буквените означения. Ако на вашето пиано има такива - може да се опитам пак да ти "напиша с букви" някоя мелодийка.
Виж целия пост
# 5
Отговарям като някога -свирила-на пиано.
Най-ранна възраст за уроци по музика за мене лично-5 години. По-добре е да се изчака докъм 7 годишна възраст, защото тогава това, което са научили на 5 за няколко месеца, го научават за седмица (мнение на моя приятелка, учител по пиано).
За дрънкането на мелодийки - наскоро на едно мамче помогнах да се оринтира в буквените означения. Ако на вашето пиано има такива - може да се опитам пак да ти "напиша с букви" някоя мелодийка.
О, Жози! Нима не знаеш, че в софийското музикално има предучилищна, където всяко дете свири на някакъв инструмент от 2-годишно?  Tired
Виж целия пост
# 6
1.Пише се пиано,а не пияно.
2.Ако наистина искаш да се научиш да свириш,първо научи нотите.След това можеш да свириш каквито си искаш песнички.
3.Не окипазявайте детето от сега.Ако научи грешно да възприема клавишите и постановката на ръцете му е кофти,дори и да е талантливо ще стане зян.
4.Намерете му учител по пиано и солфеж,вижте музикалните занимания по читалищата и детските клубове.Все някъде ще има занимания и за по-малки деца.
5.Да просвириш на нещо,даже и с уста,изисква време и много упражнения, не става изведнъж.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви за отговорите! Жалко че никой не е срещал някоя програмка за начинаещи и неуки като мен по пиАно. Знам че има такива преди време помня че у някой видях ама... в нета търсих не можах да намеря. Знам че има такива за китара и за пиано ама не знам къде да ги търся. Благодаря ви все пак, помогнахте ми пак с инфо за възраста поне да знам че не закъсняваме. На мен идеята ми беше аз да се понауча че ми е интересно ама щом няма, ще чакам.  Sad Peace  Wink
Виж целия пост
# 8
Малко сте подранили с този подарък. Оставете детето да се ориентира и ако прояви сериозен интерес, тогава търсете учител или поне се консултирайте с някой учител. Обикновено децата започват да свирят на около 6-7 -годишна възраст и то ако са достатъчно зрели психически за продължителна концентрация и постоянство. Редки са случаите, в които някои деца са очевидно много надарени, но те са ярки и лесно се разпознават от педагозите.
Виж целия пост
# 9
Няма как да се научиш да свириш на пиано,ако не го комбинираш със солфеж.Аз съм дете,което насила ходеше на уроци по пиано от първи клас.
Виж целия пост
# 10
.Аз съм дете,което насила ходеше на уроци по пиано от първи клас.

И?
Спряла си на най-интересната част.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия