кисти на яйчниците

  • 532
  • 2
Скоро ми откриха киста и на мен. Ще се радвам, ако някой ми отговори на многото въпроси. Вероятно това ще е полезно и на други жени, т.к. разбрах, че кистите са проблеми за много жени.
Откриха ми при 12-дневно закъснение на цикъла киста на левия яйчник. Цикълът ми дойде още същия ден и беше нормален. Изписаха ми силни антибиотици, които всъщност бяха за грипа, от който се бях разболяла по него време. След като ми свърши цикълът, точно след 1 седмица отидох на преглед. Кистата беше намаляла - старите й размери бяха 3 и нещо на 5 см., а новите 3 на 4 см. Гинеколожката ми каза, че няма да гълтам нищо и вероятно кистата ще ми мине от само себе си. Препоръча ми да не спортувам, което не е много приятно, че дори и да внимавам как сядам. Просто ме изуми. И нямаше много обяснения повече. Отидох и на частен преглед при друг лекар. Той ми предписа Оргаметрил. И другата гинеколожка спомена за него, но каза, че нямало смисъл от него за момента.
Моля, ако някой се е лекувал с това лекарство, пишете - има ли странични ефекти, всъщност какво се случва, като го пием. И не трябва ли да се правят изследвания, а после да се предприема лечение. Имам време до 26-ти този месец да реша дали да почна да го пия. Никак не ми се иска, много се страхувам от хормонални лечения. Нямам намерения да ставам скоро майка, но ми се иска, ако това се случи непредвидено, да съм готова - да съм здрава и с нормално тегло, а тези хормони вероятно ще ми повлияят на килограмите по начин, който никак не ми се нрави. Странното е, че лекарят ми каза да пия Оргаметрила 10 дни, след което ще ми дойде цикълът и вероятно няма да я има кистата - така обаче времето от единия до другия ми цикъл е 25 дни, а не нормалните 28.
Та така, сигурно ще имам и още въпроси, но ... в крачка.
И много благодаря на момичетата, които ми отговориха преди седмица - много ме успокоихте, БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
Виж целия пост
# 1
Здраве,душицо

първо лекарката е била права да ти каже да не спортуваш и да не се натоварваш с такава голяма киста, защото може да я спукаш......а това е голяма беля! Имах такава киста  около 5 сантиметра и първата се спука и стана чудо...операция..абе ад! След това ми излезе друга,която се за щастие се прибра сама, надявм се и твоята киста да направи така!
Оргаметрилът са ти го изписали, за да ти дойде със сигурност и да ,ако е възможно да спадне кистата от само себе си. и по-кротко със секса, защото моята киста така се спука........... След като ти дойде иди да я погледнат дали се е смалила или изчезнала, но това да стане веднага след като ти свърши!
Успех! И не го мисли теглото си, няма нищо да му стане!
Виж целия пост
# 2
Тук може да прочетеш повече
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия