как се разопознава "гастро-езофагеален рефлукс"???

  • 3 042
  • 15
Здравеите-много ме вълнува темата за повръщането и макар 4е съм из4ела вси4ко и да знам 4е е нормално бебетата да повръщат по малко-НЕ мога да свикна Cry  Мисля 4е бебка повръща малко но по4ти след всяко хранене-само нощем когато заспива не я вдигам да се оригне-само тогава не е повръщала до сега..Пиехме Милумил-сега взех Фризовом-но и от него повърна 1-2 пъти-4ела сам за така наре4ения "гастро-езофагеален рефлукс" но не ми е ясно по какво се разли4ава от нормалното повръщане? ако има беб4ета с този рефлукс-моля обяснете ми как разбрахте,какви са то4ните симптоми  и какво следва да се направи???
Виж целия пост
# 1
Моето бебе не е имало, но и аз като тебе се бях шашнала, повръщането при рефлукс е на фонтан, на силна струя, докато обикновеното е по-скоро изтичане през устичката, когато е повече може да изглежда по-силно, но все пак не толкова.
Изненадващо беше за мене, че като спрях да го уригвам, спря да повръща.
Виктор повръщаше от лакомия най-често  Confused Пробвала ли си малко да намалиш количеството мляко?
Виж целия пост
# 2
Там е работата 4е когато не я уригвам не повръща,но немога и да не я уригвам Cry немога да и намаля млякото защото тогава пла4е 4е е гладна...Пове4ето ми познати ме посъветваха просто да се запася с пове4е лигавни4ета..
Виж целия пост
# 3
Здравей!Искам да не се притесняваш-нормално да си връща по малко детето.Едно приятелче на дъщеря ми е с ГЕР-не е повръщал на фонтан,но му се връщаше по малко храна.От дразненето на гърлото,почти постоянно си беше с кашлица и ларингит.Редовно вдигаше лека температура.Сега е на хомеопатия и май е добре
Виж целия пост
# 4
За да не се получи този рефлукс е важно детето още от раждането да спи повдигнато на 45градуса.Има специални адаптирани млека,които се употребяват веднага след направата им и като попаднат в детското стомахче се сгъстяват и е по-трудно детето да ги повърне.Иначе симптомите са повръщане след всяко или почти всяко хранене.Не е казано,че трябва да е на фонтан,но е по-обилно да речем повече от половината на приетата храна.
Виж целия пост
# 5
Не се шашкай-нормално е детето да връща по малко храна,особено на вашата възраст.Лошото е,че е много трудно да прецениш колко е останало в стомахчето,колко е изтекло навън.
И аз имам един повръщач,който доста ме тревожеше в началото.Вдигнех ли го да се уригне задължително изливаше,понякога по 2 пъти-и при поставянето в леглото.Не стига,че самата процедура по уригването траеше 10-15 минути,а сега и това-не,благодаря!Спрях да го уригвам на своя отговорност,но с предупреждение от страна на педито,че рискувам да възобновя коликите Sign Exclamation Не само,че не се случи,ами детето спря да повръща.
 Bulb Понеже винаги ми се струваше,че е повърнал всичко що е изял при едно от поредните уливания просто приготвих 90 мл мляко(колкото беше поел)и го разлях на чаршафа #Onfire -петното беше несравнимо по-голямо!Отдъхнах си. Praynig
P.S.Да поясня,че отдолу имаше непромокаема подложка и спасих дюшека Laughing
Виж целия пост
# 6
Боби досега е повръщал само 3 пъти. Два пъти поради моето незнание да не му давам водичка след като е ял поне 1 час, и третия път - след като се задави със собствената си слюнка десетина минути след храна. И трите пъти беше като на фонтан и имах чувството, че е повърнал цялото количество мляко, при това и после беше гладен. Да добавя, че сме на френското адаптирано мляко Celia Develop, което е гъсто. Много съм доволна.
Да спомена само, че 90% от познатите ми майки, ползващи Фризолак бебчетата им повръщат.
Виж целия пост
# 7
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24649&postdays=0& … =asc&start=15

Ето тук съм писала по темата, за да не пиша пак ако искаш прочети ми постинга
Виж целия пост
# 8
Blagodaria mnogo za infoto:))Dnes sam na konsultacii 6te porazpitam i pediatarkata...
Виж целия пост
# 9
Що не я заведеш на гастроентеоролог, ама детски?

Моята педиатърка докато не и занесох заключението от гастроентеорола не ми повярва, че детето повръща.
Виж целия пост
# 10
Здрасти, Вики
Синът ми е с ГЕР откакто се е родил /сега е на 10мес/. Мога много да ти кажа за рефлукса. Но сега нямам много време. Основното, по което се различава от обикновеното "връщане" на хране е,че детето повръща по всяко време-и 3 и 4 часа след като е яло. По принцип, щом са е ГЕР, предимно повръщат на фонтан-особено в началото. Колко време ще продължат фонтаните, колко често ще повръща зависи от интензивността на заболяването. При нас фонтаните продължиха до 8 мес. Вече не вади на фонтан, но продължава да повръща-по всяко време-дори и 6 часа след храна. Повръщат всичко, каквото поемат. Колкото е по-рядко, толкова повече повръщат. Напр. водата много ги кара да повръщат. Ако детето е с ГЕР има няколко осн. правила, които трябва да се спазват. Ако искаш повече инфо кажи или пиши на ЛС
Виж целия пост
# 11
Цитат на: VIKTORIA_BG
Здравеите-много ме вълнува темата за повръщането и макар 4е съм из4ела вси4ко и да знам 4е е нормално бебетата да повръщат по малко-НЕ мога да свикна Cry  Мисля 4е бебка повръща малко но по4ти след всяко хранене-само нощем когато заспива не я вдигам да се оригне-само тогава не е повръщала до сега..Пиехме Милумил-сега взех Фризовом-но и от него повърна 1-2 пъти-4ела сам за така наре4ения "гастро-езофагеален рефлукс" но не ми е ясно по какво се разли4ава от нормалното повръщане? ако има беб4ета с този рефлукс-моля обяснете ми как разбрахте,какви са то4ните симптоми  и какво следва да се направи???
       Диагнозата се поставя от детски гастроентеролог! Grinning Той казва какво трябва да се прави според конкретния случай.
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Anonymous
Цитат на: VIKTORIA_BG
Здравеите-много ме вълнува темата за повръщането и макар 4е съм из4ела вси4ко и да знам 4е е нормално бебетата да повръщат по малко-НЕ мога да свикна Cry  Мисля 4е бебка повръща малко но по4ти след всяко хранене-само нощем когато заспива не я вдигам да се оригне-само тогава не е повръщала до сега..Пиехме Милумил-сега взех Фризовом-но и от него повърна 1-2 пъти-4ела сам за така наре4ения "гастро-езофагеален рефлукс" но не ми е ясно по какво се разли4ава от нормалното повръщане? ако има беб4ета с този рефлукс-моля обяснете ми как разбрахте,какви са то4ните симптоми  и какво следва да се направи???
       Диагнозата се поставя от детски гастроентеролог! Grinning Той казва какво трябва да се прави според конкретния случай.

Като чета май и при Ивчо е ГЕР, по същия начин протича.
Препоръчайте ,моля ,  детски гастроентеролог! Джи-пи-то не иска да ни прати, а аз не зная къде да отидем!  Sad
Виж целия пост
# 13
Да се включа и аз за малко в темичката. Моя син също доста повръщаше... но като започнах да го уригвам по 2 пъти- веднъж като е изпил половината мляко и втори път накрая  - проблема изчезна. Макар че е повръщал и от пюре понякога, като го изяде набързо...така че общо взето много съм внимавала как го храня. Едва след годинка и половина спря напълно с повръщането.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Karen
Цитат на: Anonymous
Цитат на: VIKTORIA_BG
Здравеите-много ме вълнува темата за повръщането и макар 4е съм из4ела вси4ко и да знам 4е е нормално бебетата да повръщат по малко-НЕ мога да свикна Cry  Мисля 4е бебка повръща малко но по4ти след всяко хранене-само нощем когато заспива не я вдигам да се оригне-само тогава не е повръщала до сега..Пиехме Милумил-сега взех Фризовом-но и от него повърна 1-2 пъти-4ела сам за така наре4ения "гастро-езофагеален рефлукс" но не ми е ясно по какво се разли4ава от нормалното повръщане? ако има беб4ета с този рефлукс-моля обяснете ми как разбрахте,какви са то4ните симптоми  и какво следва да се направи???
       Диагнозата се поставя от детски гастроентеролог! Grinning Той казва какво трябва да се прави според конкретния случай.

Като чета май и при Ивчо е ГЕР, по същия начин протича.
Препоръчайте ,моля ,  детски гастроентеролог! Джи-пи-то не иска да ни прати, а аз не зная къде да отидем!  Sad
   СБАЛДБ /специализирана болница за активно лечение на детски болести/ - Клиника по Детска гастроентерология, бул."Ак. Ив. Гешов" 11 /гр. София/.  Направете платена консултация - там има достатъчно добри специалисти. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия