Имам много странен проблем.Моля ви помогнете ако знаете как!!!

  • 2 217
  • 11
Проблема е че докато бях бременна и преди това имах хроничен запек и вече бях свикнала с мисълта че така ще е винаги,но след като родих нещата станаха точно обратното.Даже стана така че вече май имам проблем-т.е постоянно ми се ходи до тоалетна /всеки ден/  и не в това е проблема ами понеже бебето доста плаче е аз нямам много време да си стоя в тоалетната през деня и в много от случаите се здържам насила /доколкото се може/  и явно в следствие на това или на напъването до скоро мускула на дупето ми се е поотпуснал малко и ....дори като отида да пишкам и то започва да излиза и малк ако /с извинение/! В момента я кърмя-незнам вече да не е и за това ли и аз незнам вече.Моля ви помогнете ако знаете нещо по въпроса!!!
Виж целия пост
# 1
Опитай се да не стискаш. Ако трябва, гушвай бебето и влизай с него. Аз така правех  Grinning Не мисля, че има за какво да се притесняваш, когато акото е меко и е на изхода вече, почти никога не може да се задържи, не мисля, че имаш проблем.  Hug Когато отпускаш мускулите да пишкаш, отпускаш целия перинеум, включително и ануса, така че е нормално  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
да обаче дори и да съм ходила до тоалетна и си слагам салфетка за всеки случай и на сутринта тя е изцапана.........???
Виж целия пост
# 3
Искаш да кажеш и без да си до тоалетната, така ли? Това се получва понякога, ако взимаш таблетки с желязо или нещо против анемия. Най-добре е да се консултираш със специалист тогава, аз не знам какъв доктор трябва за това, дано някой друг ти бъде по-полезен.
Само да кажа - честият анален секс знам, че също води до такива проблеми. Въздържай се засега, ако изобщо го практикувате.
Има здравни сайтове, в които доктори и различни специалисти отговарят онлайн на всякакви здравословни въпроси. Нямам адрес, дано някой ти помогне и с това, може да попиташ на първо време там, лекар ще ти отговори адекватно.
Виж целия пост
# 4
 Според мен става въпрос за разтегнат или срязан перинеум по време на раждането. По принцип направи консултация с лекар , но ако предположението ми е вярно съм чела за упражнения за стягане на този мускул. Перинеумът е мускула между ануса и вулвата. Опитвай се винаги ,когато имаш време да го отпускаш и свиваш. Дано да съм ти била полезна.javascript:void(0);
Very Happy
Виж целия пост
# 5
Това, което се сещам на първо време е, че докато кърмиш се свива матката (има там някаква хормонална връзка), но също така и ти се прихожда до тоалетна. Естествено при всеки е индивидуално, но при мен ставаше точно така. Спрях да кърмя след 6-тия месец и след около година нещата се нормализираха. Сега само по време на цикъл ми се ходи по-често.
Второ, по време на раждането може да се цепне ануса, при мен поне стана така. Шиха го, но не можа да зарастне. При първи напъни и пак се цепна. От време на време ми зацапва гащите, но ... това да ни е проблема  Mr. Green С течение на времето и с помощта на упражнения (все едно се стискаш да не се изпуснеш) мускулът ще се възстанови, поне доколкото е възможно. УСПЕХ!
Виж целия пост
# 6
благодаря за отговора но аз раждах със секцио,и не е това,чудя се дали не е от кърменето или от това че докато бях бременна бях със страхотен запек и доста се напъвах
Виж целия пост
# 7
Ами незнам, болка имаш ли? От запек стават и хемороиди, но би трябвало да те боли ако имаш newsm78
Виж целия пост
# 8
Щом не си имала епизотомия е малко страно.Това за секса и аз съм го чувала.За сега може би най-добре пробвай упражненията.но трябва да си много упорита.И ако след време нямаш резултат иди при л.лекар.Не е болка за умиралка,но дребните неща често ни скапват живота.
Виж целия пост
# 9
 Наскоро гледах едно предаване по тукашните телевизии, за "неудобните болести" така да го нарека. Имаше една жена със същия проблем, която беше чакала повече от 15 години, за да отиде на доктор. Не го беше направила по-рано от неудобство.  Confused . При нея е започнало след раждането. Докторката обясняваше, че трябва да се вземат навременни мерки, защото няма да премине от само себе си. Каквото и да ти напишем тук, най-добре е да се консултираш със специалист. Успех.
Виж целия пост
# 10
Нормално е покрай бременността и раждането мускулатурата в тази част на тялото да се отпуска с цел улесняване на раждането. Предполагам и се надявам, че твоята още не се е затегнала. Аз имах проблем с пишкането, не можех да се сдържам дори след като родих известен период от време. Даже се бях уплашила да не остане завинаги, защото съм чула за случаи на невъзстановена мускулатура след раждането и дори се налага оперативна намеса. При всяко кихване или малко покашляне, дори като се смеех си пусках по капки.  Но лека полека се оправих за щастие. Да не би при теб да е същото, само че с аналната мускулатура. Може би наистина е добре да питаш лекар за това.
Виж целия пост
# 11
много е неприятна ситуацията в която си попаднала, но както и друг те съветвам да отидеш на лекар. както и да го погледнеш това и сериозен проблем, който ако изчакваш може да се задълбочи. чувала съм, че в тези случаи се ходи при колопроктолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия