Плодовите пюрета,със сурови или варени плодове да са?

  • 881
  • 8
Става въпрос за домашно приготвените,разбира се.Някои казват,че обезателно трябва да са минали термична обработка а на мен педиатъра ми каза да са сурови.Така и го захраних,но бих искала да чуя мнения по въпроса.Дали не е било грешка?
Виж целия пост
# 1
Плодовете и зеленчуците трябва да се варят по 10 минути. Единствено бананът може да се дава суров от самото начало.
Виж целия пост
# 2
Плодовете можеш да ги сваряваш за малко в началото.Но месец след захранването с плодове вече не е проблем да даваш ябълка,круши,банан сурови(не по-рано от 6 мес.).С мъхестите плодове трябва да се изчака повече.
Виж целия пост
# 3
аз специално дадох суров плод късно - към 10 месеца мисля, по-принцип някъде бях чела, че суров плод се дава след 8 месеца
единствено банан и авокадо се дават сурови, без термична обработка
Виж целия пост
# 4
След 6-ти навършен месец може суров плод.

Лично аз варен плодове изобщо не съм предлагала, не виждам смисъл. Всички плодове, с които съм захранила, са били сурови.
Виж целия пост
# 5
Да,неалергизиращите плодове могат да се дават сурови след 6-ти м.Аз лично също никога не съм варила плодове.за целта си купувах пюрета,а малко по-късно си минахме на сурови.
Виж целия пост
# 6

Сурови плодове е добре да се предлагат след 8 м. Изключение: авокадо, манго, евентуално банан.


Сурови плодове може след 6 м.
- на тази възраст рискът от алергии вече е по-малък (при консумация на нискоалергизиращи: ябълка, круша, грозде)
- условието е детенцето да не чувства никакъв стомашен дискомфорт (тежки са за чувствителното храносмилане)

Сурови плодове най-добре след 8 м.
- в доста схеми на захранване се въвеждат именно след 8 м. (с изкл. на манго, авокадо, банан, пъпеш)
- плодовите киселини могат да бъдат сериозен проблем за все още незрялото стомахче - проблемите реално се изявяват на по-късен етап (има няколко хубави теми и факти по въпроса)
Виж целия пост
# 7
Аз дадох суров плод (банан) чак след навършени 10 м. Преди това варях плодовете на пара.
Виж целия пост
# 8
След 6 месец давах сурови, но много постепенно и следях за реакции. Слава Богу нямаше такива. На сварените плодове витамините им отиват на кино.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия