Колко време след операция от миома на матката забременяхте?

  • 11 830
  • 7
Здравейте момичета!
Може би има такава тема по-рано! Но все пак аз реших да попитам, защото за миома има по-малко информация! А като бях в болницата миомите при млади момичета си бяха направо масово явление!
Преживях такава операция февруари миналата година! Лекарите ми казаха да се пазя от забременяване 6 месеца. Тъй като след това все още усещах дърпането на шевовете ги направих 9 месеца. Дефакто пробваме 3 месеца, но нищо! Започва пак да ме хваща параноята и  съмненията.
Наблюдаващата ме лекарка каза, че ако не станело 6 месеца ще правим хормони и евентуално други изследвания. Незнам дали да изчакам спокойно. Никак не ми е спокойно! Пък и вече съм почти на 30 години!
Извинявам се за  малко тъжната тема!
Виж целия пост
# 1
според мен трябва да се успокойш!с притесненията и нервниченето само си вредиш.както казваш не си на 18 години,нормално е и да не става от първият път  Simple Smile аз чаках 1 година.като чета разбирам че си се отчаяла малко,но всичко с времето си.успех и дано се похвалиш тези месеци
Виж целия пост
# 2
Не бързай с притесненията,6 месеца изчакване ми се струват добър "пробен" срок.
Ти междувременно опитваш ли се да определиш кога ти е овулацията?Може би пропускате?
Виж целия пост
# 3
Благодаря за подкрепата и куража, момичета!
Два месеца след операцията ми правиха фоликулометрия, но само 1 месец. Лекарката искаше да види имам ли овулация, понеже преди операцията ми правиха 2 инжекции Золадекс. Тя каза, че с овулацията всичко е наред. Както беше наред и преди операцията всъщност.
Но цикъла след операцията ми се е скъсил. Преди беше 28-29 дни, а сега е 25-26. Този месец ще си взема тестове за овулация!
Дано да няма друг проблем. Ще се опитам да се успокоя поне за 4-5 месеца и да не подивявам!
Решила съм и на преглед да отида, макар че не знам точно защо. Нямам оплаквания! Просто така - за успокоение! Все пак 6 месеца не съм ходила на гинеколог!
Благодаря още веднъж!
Виж целия пост
# 4
Преди операцията правеше ли опити за забременяване и ако да, колко време?
Виж целия пост
# 5
Здравей Лали,
Да - правех опити за забременяване! А периода е 6 години! Без резултат.
Тук в дълбоката провинция си правеха всякакви експерименти с мен. Пих дуфастон, пих противозачатъчни. С цел като ги спра - да стане. Всички казваха чакай - ще стане. И аз чаках. Питам се само защо ги слушах. Ама като си неук.
Но нищо.
Най-накрая попаднах на една млада лекарка - гинеколожка. Тя ми каза, че съм за операция и то веднага. Според нея миомата е  проблема за стерилитета. Всъщност съществуваше и друг- имах раничка - доста голяма, която няколко лекари бяха лекували без особен резултат. Цитонамазките са добри. Тя се справи с раничката. Влязох на операция с чисто влагалище.
Операцията беше коремна. Не са ми правили проходимост на тръби. Но аз попитах опериращата лекарка (д-р тюфекчиева) според нея има ли друг проблем. Тя  каза, че тъй като не е преценила че има проблем, не е направила проходимост на тръби по време на операцията. Така че след 6 месеца да започвам с опитите.
Кисти на яйчниците не са засичани никога!
Така че и според двете лекарки, на които съм склонна да вярвам проблема е бил миомата (всъщност са били 3 миоми), която страшно много е  деформирала матката ми.
Нямам по-сериозни изседвания. Младичката лекарка каза да пробвам 6 месеца и ако не стане ще правим първо хормони и след това каквото е нужно. Това е!
Но моята психика тъй като е обременена малко се притеснявам!
Сега ще пробвам с тестове за овулация. И от другия месец ще меря температура!
Дано притесненията ми да са излишни, но аз вече не съм така спокойна.
Виж целия пост
# 6
Забравих да кажа, че имаме и спермограма в края на 2006 г. Направена е в обикновена лаборатория
Резултат:
Количество - 3,5 мл.
Подвижност - 70% добре подвижни
                      20% слабо подвижни
                     10 % неподвижни
Брой - 110 937 500 /ml
Натривка - не се установяват морфологично патологически форми

Лекарката каза, че е повече от добра.
И аз се успокоих.
Виж целия пост
# 7
Аз забременях 7 месеца след махане на 3 малки миоми (по 2х3 см). Бебето не се задържа. При вече успешната ми бременност година след операцията си имах нова миома, с която износих бременността. Достигна 4х5 см.
Това, което научих за миомите в резюме е: Не може да се прави генерален извод. Някои пречат, други не. Зависи къде е по матката, колко е голяма при забременяването, колко расте. За забременяване пречат само миомите от вътрешната страна на матката, останалите пречат на износването.
Не си писала нищо къде са били твоите, колко големи.
А, от спермограми не разбирам, но май тези в обикновени лаборатории не са много достоверни.

Накрая: нямаш особено много време, пак ще се появят гадините. Само им дай година. Тъй че действай!
Защо не се насочиш към някоя добра клиника за изследвания? Цветната снимка и качествена спермограма са добро начало. И доказване на овулация. Абе я отскочи до Проблемното, там има доста по-начетени от мен  Peace.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия