А какво ще кажете за "географската омраза"

  • 1 497
  • 23
 Здравейте, аз ви чета от известно време, но досега не съм писала - научавах си всичко без да се налага да задавам въпроси. Не че сега ми трябва някаква особено важна и конкретна информация, но прочетох в една от темите за "софиянци" и веднага направих асоциация с един болезнен за мен въпрос. Аз живея в София и, по стечение на обстоятелствата,  даже съм раждана тук, но никога не съм се чувствала "софиянка". До момента, в който приятелят ми ми се хвали, че като съобщил у тях (той е от Варна), че си има приятелка всички много се били зарадвали, дори само наистина малко се нацупили, че съм от София. И от тогава ми е особено болезнено, че "тя е наше момиче, аз не я броя софиянка" или " от запад нищо хубаво не е дошло". Защо това, че не съм от Варна ме прави по-некачествен човек от тях. Или ако не точно мен, защото ме познават и съм ги убедила (да речем, защото се държат наистина добре с мен), че ставам за нещо, то всички останали, идващи от някъде си са второ качество. И това имам предвид под географска омраза. Тези от Габрово са стиснати, тези от София са надути и каквото там се казва, и други географски клишета и предразсъдъци.
Виж целия пост
# 1
Прекрасна тема, която не е зле да се премести в Клюкарника с цел повече хора да могат да вземат отношение по този толкова актуален и наболял, поне в този форум, въпрос.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Мисля, че имаш амбициозен приятел.
Пази си апартамента!
Виж целия пост
# 3
А, защо да е омраза бе? За жените от Плевен разправят, е са красавици и страхотни любовници. Аз съм живото доказателство bowuu Така че - да живее местния патриотизъм Hug
Е, разправят, че и венерически болести сме пренасяли, но това, разбира се, не се отнася за мен Mr. Green
Виж целия пост
# 4
А, защо да е омраза бе? За жените от Плевен разправят, е са красавици и страхотни любовници. Аз съм живото доказателство bowuu Така че - да живее местния патриотизъм Hug
Е, разправят, че и венерически болести сме пренасяли, но това, разбира се, не се отнася за мен Mr. Green

    Тъкмо щях да кажа, че за плевенчанките и други слухове се носят.  Whistling   Mr. Green  Hug
Виж целия пост
# 5
Не се тормози с такива глупости.В крайна сметка,гадже си на приятеля си , не на семейството му,нали?
По темата-във всеки край на света има блясък и мърша.Просто стереотипите поставят излишни емоционални бариери,които не всеки знае как да премине.
Виж целия пост
# 6
Не знам-аз съм от Габрово и съм наистина стисната Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Е, аз досега лошо за пловдивчанки не съм чула, та, ако може, да ме ограмотите... Wink
Виж целия пост
# 8
Ми и аз съм от Габрово,чак стисната не съм Flutter,но за надута може да поспорим Joy
Виж целия пост
# 9
Предполагам са реагирали така, понеже между София и Варна понякога има известна доза съперничество... не знам. Аз поне така го усещам, макар че не бих си позволила да изкажа квалификации от рода на тези, които ти си чула. Надявам се че са били казани малко или повече на шега Peace Не се връзвай Hug
Виж целия пост
# 10
Колкото и ненАучно да звучи, може да има значение за физиологията и психиката в коя държава/селище се е родил човек, и влиянието е още от раждането(но не само - тоест и специфични физико-химични особености на района и продуктите растящи в него).


_________
освен за плевенчанките съм слушал израз "Ооопасни плевенчани" (мъж. род), (ама да не излезе че съм пристрастен  Mr. Green )
Виж целия пост
# 11
А, защо да е омраза бе? За жените от Плевен разправят, е са красавици и страхотни любовници.
Аз го знам малко по-иначе  Laughing
Иначе - когато запознавах мъжа ми с баба ми, бог да я прости, забравих да го предупредя за ненавистта на родопчани към шопите. Започва стандартният разпит - какво работиш, къща имаш ли, кола имаш ли... Laughing Естествено, стигна се и до въпроса "Откъде си?". Мъжът ми се изпъчва и с цялата си гордост заявява "Шоп съм, бабо". А баба ми, милата, отрони една тееееежка въздишка и каза "Ох, ами шоп-нешоп, щом те е харесала, какво да правим..."  Laughing
Виж целия пост
# 12
 Дона  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 13
Ооо, какво си го слагаш на сърцето.

Аз не съм виновна, че съм софиянка, нито друг, че е габровец или бургазлия.

Това са... как да кажа.

Но това за стереотипите - кои стиснат, кои проклет в различни градове съм се убедила е вярно.
То не е току така да тръгват тия нагласи, и да са си само измислени.
Има истина.  Peace В това съм твърдо убедена.
Виж целия пост
# 14
А, защо да е омраза бе? За жените от Плевен разправят, е са красавици и страхотни любовници. Аз съм живото доказателство bowuu Така че - да живее местния патриотизъм Hug
Е, разправят, че и венерически болести сме пренасяли, но това, разбира се, не се отнася за мен Mr. Green
М....да....,доста легенди има.... Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия