Как научихте децата се да спят по един път на ден

  • 1 260
  • 28
От една седмица синът ми се опитва да си промени режимът.Иска да спи по един път на ден,но това не се получава.Сутрин става 7.30 -8.30 и в 11-12 ч му се е доспало,но спи 1.30ч и се събужда и вечер в 18.30-19 ч е направо непоносим -спи му се, реве, мрънка и т.н и много трудно изкарва до 20 ч . иначе заспива вечер към 21-21.30ч.
Как да му помогна за да не се изнервяме и двамата.Как постъпихте вие.
Благодаря много Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Оставих го сам да си направи режима. Калоян винаги е ставал в 7-7.30 ч. включително и сега. Просто го слагах в 13 часа, макар че много мрънкаше и постепенно той си свикна. Иначе не съм го учила в прекия смисъл.
Виж целия пост
# 2
Надявам се сам да си направи режима  Peace
Виж целия пост
# 3
Когато сме си вкъщи предиобед (както беше през целия Януари заради лошото време) ми е много лесно. Просто дори и да видя, че се прозява, не го слагам в креватчето. Не може да заспи на друго място. Понякога дори си поляга с възглавничката на дивана, но след минута слиза и пак се заиграва. След като обядва около 12 - 12.30 , като го поставя в креватчето до 5-10 мин се е отнесъл и спи до 3-4 часа. И Виктор се буди около 7-7.30. При нас проблема е когато е хубаво времето и предиобед сме на разходка. Тогава обикновено докато се прибираме, както е уморен от игрите и отпуснат блажено в количката, заспива. Спи не повече от половин час обаче това е достатъчно след това категорично да откаже да спи следобед и си изкарва пак до 9-9.30 вечерта. Не е кисел, обаче така не ми дава никава почивка през деня.
Така че просто не му давай да заспи в 11. Предполагам, че няма да заспи сам на земята.
Виж целия пост
# 4
Насила хубост не става,аз следвах неговия режим,а не той моя...започна да спи по един път на ден към 11месец.Не можеше от любопитство да заспи  докато бяхме на разходка предиобяд.
Виж целия пост
# 5
Оставих го сам да си направи режима. Калоян винаги е ставал в 7-7.30 ч.
PeaceИ аз така--постепенно свикна да будува за по-дълго време.
Виж целия пост
# 6
сама си направи режима: сутрин 7.30-8ч. става, обяд 13.30-14ч. лягаме(двете и се приспиваме-спи до 16.30-17ч.) и вечер ляга към 22-22.30ч.
малкият още няма такъв режим и спи по 4-5 пъти дневно
Виж целия пост
# 7
Нагаждам се, не мога на сила да го науча. Някои дни спи преди обяд 1 час и след това чак вечерта към 19 за половин час и после чак към 21.30, други дни спи следобед за 2 часа и вечерта направо към 21. когато му се доспи - спи, дори има дни да спи по 2 пъти през деня.
До скоро заспиваше вечер в 19 и се будеше сутрин към 5,30-6 и нищо не можех да променя, а опитвах. Вече става в 7-8 (пу-пу  Praynig).
Виж целия пост
# 8
това са неща, които децата "научават " сами.Просто, така е устроено едно детенце, че колкото по-малко е от толкова повече сън има нужда.С течение на времето това се променя, децата пропускат предиобедния сън.Естествено, че има изключения, защото и дете с дете не си прилича.
Моята дъщеря започна да спи веднъж дневно малко след годинката, а сега се случва да изпусне въобще дневен сън.Така, че- детето само ще си покаже Peace
Виж целия пост
# 9
И ние от скоро спим само по веднъж и при нас беше същото.Ами аз гледам да го сложа поне към 13.30 въпреки,че мрънка понякога.
Виж целия пост
# 10
В началото винаги е така - заспиват по-рано наобед и сьответно вечер, защото не могат да издьржат. Нищо не можеш да направиш освен да го оставиш сам да си направи режима, постепенно ще започне да будува и до по-кьсно. До тогава не виждам какьв е проблема да си ляга просто по-рано отколкото преди...  Thinking
Виж целия пост
# 11
При нас е подобна ситуацията.  ooooh!
Ако стане преди 8, й се доспива към 11, което изобщо не ме устройва, защото в 12 трябва да се ходи за кухнята, а тя ще спи поне до 12,30-13,00. Съответно, ако е хубаво времето, гледам да излезем към 10,30-11,00 и до 12 да играе, за да не се успи. После - на бегом до вкъщи, за да не заспи в количката /кухнята ни хич не е близо/, което не винаги се получава и после - рев и мрън много време...  #Crazy Оправяме се някак си, през това време се разсънва окончателно и следобед спи между 2 и 4.  Peace В случаите, когато поспива сутрин между 10 и 12, следобед спи по 3 часа!  Shocked Каква е тая зависимост, не знам...  Thinking
Виж целия пост
# 12
От 9 месечен спи по 1 път на ден (по 1-2 часа..). Понякога не иска даже и 1 път да спи  Confused
Ляга си към 22-1 и спи до 10-11.. После спи от 2 до 4 (горе-долу) и толкова.. И така е вече година  Rolling Eyes Да не говорим, че почва да си ляга все по-късно и да става все по-рано.. А на обед го приспивам по 1 час.. за да спи 1 час  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Той така или иначе заспиваше само с приспиване, така че вместо да губя време половин час да го приспивам, го изкарвах на разходка или го заигравах с нещо и така взехме да пропускаме съна в 10,30 ч., а го слагах да спи към 13,00 ч.
Виж целия пост
# 14
ами вече са ти отговорили, но номера е да успееш да задържиш обедния сън.. игри, песнии..... Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия